اصلاح نور و رنگ حرفه‌ای

انتشار : 1400/06/26
بازدید : 1,064 لایک : 6 کامنت : 6 ذخیره : 2
مدت زمان مطالعه : 1 دقیقه

نرم افزار دوست داشتنی ادوبی افترافکتس همانقدر که در ساخت انیمیشن ها قدرتمند است، در اصلاح یک ویدیو خام هم توانایی این رو داره که نتیجه خارق العاده ای را به ما تحویل دهد.

اصلاح نور و رنگ حرفه ای در نرم افزار افترافکتس
اصلاح نور و رنگ حرفه ای در نرم افزار افترافکتس

نزدیکی بسیار زیاد افکت‌ها در ادوبی افترافکتس به ادوبی فتوشاپ و قدرتمندی آنها باعث شده که بسیاری از تدوینگران از این نرم‌افزار برای تدوین ویدیوهای خود استفاده کنند. در واقع بسیاری از افکت‌هایی که در فتوشاپ و دنیای تک فریم می‌بینیم، مشابه آنها را نیز در ادوبی افترافکتس و دنیای فریم‌ها نیز می‌بینیم. برای خلق یک اثر زیبا و جذاب در ادوبی افترافکتس باید پاهای خود را فراتر از محدودیت‌ها گذاشت، نام افکت‌ها مشخص کننده محدوده استفاده آنها نیست! برای مثال در یک جا افکت بلر (blur) نماینده تار شدگی است اما درجای دیگر اگر با بلند مودهای (Blendmode) دیگر ترکیب شود نماینده یک درخشندگی در کار ماست.


افکت هیت دیسترویشن(Heat Distoration)

افکتی بسیار زیبا برای ایجاد حالت لرزان در تصویر است، که عموما برای نمایش گرما در اطراف یک جسم استفاده می‌شود ، اما همین افکت میتواند نماینده لرزش دوربین ورزشگاه در هنگام گل نیز باشد! پس همونطور که در بند اول گفتم، صرفا نباید از یک پلاگین و طرح در محدوده نام آن استفاده کرد! باید برای خلق یک طرح جذاب پاهایمان را فراتر از محدودیت‌ها بگذاریم!


آخرین ویرایش : شنبه 8 مرداد 1401 ساعت 18:00 میانگین بازدید روزانه این مطلب : 4