ادیت زیبای پاییزی

انتشار : 1400/08/16
بازدید : 1,110 لایک : 4 کامنت : 2 ذخیره : 2
مدت زمان مطالعه : 2 دقیقه

برخلاف دنیای واقعی که مسیر رسیدن به هدف اهمیت بسیار بالایی دارد، در دنیای گرافیک برای رسیدن به یک طرح جذاب مسیرهای مختلفی وجود دارد که تنها طرح نهایی مهم است و مسیر طراحی اهمیت چندانی ندارد.

ویدیو آموزشی یک ادیت زیبای پاییزی
ویدیو آموزشی یک ادیت زیبای پاییزی

در دنیای طراحی گرافیک هیچ اجبار و محدودیتی وجود ندارد. بسیاری از طراحان گرافیک خود را محدود به نام المان‌های مختلف فتوشاپ می‌کنند، برای مثال؛ فقط از استایل سایه (DropShadow) برای ایجاد سایه استفاده می‌کنند و هیچگاه درجای دیگر از آن استفاده نمی‌کنند. محدودیت بدترین عنصر برای طراحی گرافیک است؛ باید پای خود را از محدودیت‌ها فراتر گذاشت تا اثری خارق‌العاده ایجاد کرد. برای مثال همین استایل ساده سایه  اگر در جای مناسب استفاده شود، می‌تواند درخشندگی بیرونی (OtherGlow) بسیار جذابی برای کارمان خلق کند.


مسیر مهم نیست!

نکته‌ای دیگر که در طراحی گرافیک بسیار حائز اهمیت است این است؛ تنها و تنها نتیجه کار مهم است! مسیر چندان اهمیتی ندارد! در واقع ما باید از محدودیت ها دور شویم و هردفعه یک مسیر بخصوص را انتخاب کنیم. برای مثال؛ در یک عکس برای افزایش جزییات عکس، افکت Levels بسیار عالیست، اما گاهی همین افکت اثر خوبی بر جزییات تصویرمان ندارد پس ما نباید محدود باشیم و خود را در جاهای مختلف انعطاف دهیم تا به بهترین نتیجه برسیم.


درباره این آرتورک

ویدیو ادیت‌های جذاب انجام شده در فتوشاپ اگر با موزیک مناسبی همراه شوند، میتوانند برای لحظاتی آرامش روح و جان ما شود. این ویدیو ها در گذر زمان تکرای نمی‌شوند و هر بار حس خفنی را به ما القا می‌کنند. اما نکته اینجاست که گاها بسیاری از کارهای گرافیک حاصل چند هفته یا چند ماه تفکر و چند روز طراحی هستند که گنجاندن این مراحل در یک ویدیو کار بسیار سختی است. از طرفی دیگر رکورد صفحه در هنگام کار، استرس زاست و می‌تواند نتیجه کار مارا خراب کند. پس در رکورد کردن از مراحل کارهای گرافیکی‌تان محتاط عمل کنید! نتیجه نهایی این ویدیو رو میتونید در پست زیر مشاهده کنید :


پایـیـز ، شاه فصل هاست

آخرین ویرایش : شنبه 8 مرداد 1401 ساعت 18:06 میانگین بازدید روزانه این مطلب : 5