پالت رنگ بنفش، سبزآبی دودی و کرمی

1401/08/16
بازدید : 257 لایک : 1 کامنت : 0 ذخیره : 0
زمان مطالعه: 3 دقیقه - انتشار: دوشنبه 16 آبان 1401

اگر عاشق پالت های مینیمال با رنگی های میانه هستید، پالت رنگی بنفش، سبزآبی دودی و کرمی مناسب برای شماست. همه‌ی رنگ های این پالت رنگی مینیمال انتخاب شده اند به گونه‌ای که هیچ یک از رنگ های این پالت در طیف جیغ نیستند و همه میانه هستند. رنگ بنفش موجود در این پالت حس ثروت و لاکچری بودن را به این پالت افزوده است.

پالت رنگ بنفش، سبزآبی دودی و کرمی
پالت رنگ بنفش، سبزآبی دودی و کرمی

بررسی اجمالی پالت

اگر دوست دارید با تم رنگی خود به بیننده حس آرامش و اعتماد را توام با حس لاکچری بودن و ثروت منتقل کنید، پالت رنگی پیش روی شما بهترین انتخاب است. رنگ کرمی نماد آرامش است. رنگ آبی نماد اعتماد و اطمنینان سازی است. رنگ بنفش نیز نماد ثروت، قدرت و لاکچری بودن است. این پالت رنگی کاملا مینیمال است و اثری از رنگ های جیغ در آن نیست. اگر عاشق پالت های بنفش و کرم هستید توصیه می‌کنم پالت رنگ سبز دودی، نارنجی و بنفش را در کپل آرت مشاهده بفرمایید. 


بررسی رنگ سبزآبی دودی

سبزآبی رنگی است که ترکیب پیکسل های آبی و سبز یا مقدار تقریبا یکسان ایجاد می شود. این رنگ ویژگی های رنگ های سبز و آبی را با هم دارد یعنی هم نماد آرامش و طراوت و رشد است(رنگ سبز) و هم نماد اعتماد، قدرت و اطمینان(رنگ آبی). رنگ سبزآبی دودی رنگی است که علاوه بر سبز و آبی، مقداری قرمز نیز در خود دارد. این قرمز موجب می شود تا از حس اعتماد و آرامش این رنگ کم شده و اندکی پویایی(رنگ قرمز) نیز به آن افزوده شود.


بررسی رنگ بنفش

از دوران کودکستان به یاد داریم که رنگ بنفش متشکل از رنگ های قرمز و آبی است. این رنگ هم ویژگی های قرمز یعنی پویایی و حرارت را دارد و هم ویژگی های رنگ آبی یعنی قدرت و اعتماد. ترکیب ویژگی های قرمز و آبی نمود ویژگی های رنگ بنفش است. بنفش بیش از هر چیز نماد ثروت، لاکچری بودن  و قدرت است.


بررسی رنگ کرم

رنگ کرم جز خانواده رنگ های قهوه ای است. از آنجا که قسمت زیادی از زمین از رنگ قهوه ای تشکیل شده است، برای مثال؛ خاک، تنه درختان. رنگ قهوه ای و در کل خانوداه قهوه ای نماد اورگانیک بودن، زمین دوستی، آرامش و اعتماد هستند. از آن جا که رنگ کرمنیز جزئی از این خانواده است، نمادی است برای اعتماد و اطمینان سازی. بسیاری از گالری های هنری برای القای حس آرامش به کاربر روی به استفاده از رنگ کرم می آورند.


بررسی رنگ روشن

رنگ روشن استفاده شده در این پالت رنگی، رنگ خاکی است. این رنگ به سان رنگ کرم نماد آرامش و فروتنی است و برخلاف سفید که خنثی است، در خود حس پویایی و حرارت دارد. از طرفی دیگر این رنگ با قرار گرفتن در کنار رنگ کرمی، اثر بخشی آن را دوچندان می کند.


موارد استفاده این پالت

اگر به دنبال ایجاد حس سادگی و مینیمالیتی در بیننده هستید، بهترین انتخاب استفاده از رنگ های میانه است. پالت رنگی بنفش، سبزآبی دودی و کرم در طیف میانه است و می تواند به کاربر حس زیبای آرامش، سادگی و مینیمالیتی را منتقل کند.

ویرایش: دوشنبه 16 آبان 1401میانگین بازدید روزانه: 15