پالت رنگ جذاب قرمز و نارنجی

1401/01/07
بازدید : 2,183 لایک : 5 کامنت : 2 ذخیره : 2
زمان مطالعه: 2 دقیقه - انتشار: یکشنبه 7 فروردین 1401

رنگ قرمز در زمره انرژی بخش ترین رنگهای قابل مشاهده برای انسان است. در صورتی که بخواهیم حس انرژی و شادابی مطلق را به بیننده منتقل کنیم، بهترین راه استفاده از رنگ نارنجی در کنار رنگ قرمز است.

پالت رنگ جذاب قرمز و نارنجی
پالت رنگ جذاب قرمز و نارنجی

بررسی اجمالی پالت

پالت هایی که با رنگ های قرمز و نارنجی همراه هستند، همواره حاوی انرژی و حرارت بسیار زیادی هستند. پالت رنگ قرمز مناسب برای استفاده در جاهایی است که باید به کاربر شور و حرارت و یا بعضا اخطاری القا شود.


بررسی رنگ قرمز

قرمز در آتش نماد حرارت و انرژی، در تابلوها نماد خطر و در قلب نماد احساس و عشق است. به صورت خلاصه می‌توان رنگ قرمز را بمبی از انرژی و احساس دانست. هر چه رنگ قرمز روشن تر باشد، حس پوایایی و انرژی بیشتری دارد و هرچه تیر تر باشد، کمتر مشوق بیننده است. مکمل رنگ قرمز رنگ سبز است که میزان انرژی رنگ قرمز را کم کرده و حس آرامش را جایگزین آن می‌کند.


بررسی رنگ نارنجی

رنگ نارنجی نیز به سان رنگ قرمز، حس پویایی و انرژی زیادی دارد. این انرژی اندکی از رنگ قرمز بالاتر است. نارنجی می‌تواند به شخص بیننده حس رشد و ماجراجویی القا کند و او را به تکاپو و فعالیت باز دارد.


بررسی رنگ کرم

رنگ کرمی مانند رنگ سفید، آرامش بخش است اما مقدار اندکی حرارت نیز در خود دارد. این حرارت درست است که ناچیز است اما در صورتی که از این رنگ در پس زمینه استفاده شود، این حس حرارت به مرور به فرد منتقل می شود. همچنین رنگ کرم منبعی از آرامش و اطمنیان است و استفاده کردن از آن در  تابلو ها یا پرده‌های اتاق بسیار خوشایند است.


موارد استفاده این پالت

این پالت رنگی حاوی مقادیر بسیار زیادی از انرژی و نشاط است و بیننده خود را تشویق به تکاپو و فعالیت می‌کند. از این پالت رنگی بهتر است در جاهایی که در آن‌ها آرامش و اعتماد معنایی ندارد و فقط روحیه دهی و ایجاد انگیزه و شور شوق مهم است استفاده شود.

ویرایش: چهارشنبه 23 آذر 1401میانگین بازدید روزانه: 8