پالت رنگ سبز لجنی و نارنجی

1401/01/28
بازدید : 2,186 لایک : 3 کامنت : 0 ذخیره : 1
زمان مطالعه: 2 دقیقه - انتشار: یکشنبه 28 فروردین 1401

پالت رنگ سبز لجنی و نارنجی بگونه ای کاملا هماهنگ و مکمل انتخاب شده است. بهتر است در این پالت رنگی از رنگ نارنجی به عنوان رنگ غالب استفاده شده رنگ سبز لجنی با توجه به تیرگی اش به عنوان رنگ فرعی استفاده شود.

پالت رنگ سبز لجنی و نارنجی
پالت رنگ سبز لجنی و نارنجی

بررسی اجمالی پالت

از آنجا که رنگ نارنجی (متمایل به قهوه‌ای) در این پالت رنگ اصلی را تشکیل می‌دهد، بهتر است از این پالت رنگی برای القای مفهوم صداقت، اعتماد سازی، حمایت از زمین، حساس بودن و... استفاده شود. قبل از بررسی رنگها شما را به دیدن پالت بسیار زیبای قهوه‌ای و کرم دعوت می‌کنم.


بررسی رنگ نارنجی متمایل به قهوه‌ای

مهمترین رنگ‌های قهوه‌ای که همه با آنها آشناییم رنگ قهوه‌ای خاک و رنگ قهوه‌ای تنه درختان است. این رنگ می‌تواند نمادی برای زمین، محصولات ارگانیک و سلامتی باشد و از آنجا که زمین تنها مکان امن برای ماست، این رنگ نمود امنیت و آرامش نیز هست.


بررسی رنگ سبز لجنی

رنگ سبز با هر شدتی حاوی مفاهیم امنیت و آرامش و حس رشد و طبیعت است. هر چه رنگ سبز شدت بیشتری داشته باشد این مقاهیم را می‌تواند شدیدتر منتقل کند. از آن‌جا رنگ سبز این پالت مقدار زیادی تیره است و ممکن است در نگاه طولانی مدت چشم را بزند، بهتر است از آن به عنوان رنگ ثانویه استفاده شود.


بررسی رنگ مشکی

رنگ تیره موجود در این پالت رنگی، بیشتر از پیکسل‌های سبز و آبی، قرمز در خود دارد، این باعث می‌شود تا این رنگ تیره که رنگ متن‌های ما را می‌سازد، با رنگ اصلی این پالت یعنی نارنجی(نارنجی متمایل به قهوه‌ای) هماهنگ تر باشد و در القای مفهوم رنگ اصلی این پالت کمک کند.


بررسی رنگ روشن

رنگ سفید این پالت رنگ نیز به سان رنگ مشکی موجود در آن، از رنگی اصلی این پالت یعنی نارنجی متمایل به قهوه‌ای تبعیت کرده است. این رنگ در خود مقادیر زیادی از سبز و قرمز دارد و فقط اندکی رنگ آبی به همراه دارد. این مورد بشدت به هماهنگی رنگ‌ها در این پالت کمک کرده است.


موارد استفاده این پالت

با توجه به بررسی تک تک رنگ‌های موجود در این پالت رنگی، این پالت رنگ می‌تواند در وبسایت‌ها و آرتورک‌هایی با مضنون، صداقت، اطمینان، امنیت، حمایت از زمین، سلامتی، محصولات ارگانیک و مینیمالیتی استفاده شود.

ویرایش: دوشنبه 14 آذر 1401میانگین بازدید روزانه: 9