پالت رنگ بنفش(بادمجانی) و زرد

1401/02/07
بازدید : 1,509 لایک : 4 کامنت : 0 ذخیره : 2
زمان مطالعه: 2 دقیقه - انتشار: چهارشنبه 7 اردیبهشت 1401

پالت مینیمال و کاملا مکمل رنگ بنفش(بادمجانی) و رنگ نارنجی، رنگ بنفش از ترکیب رنگ های قرمز و آبی تشکیل می شود، از این رو این رنگ هم ویژگی های رنگ قرمز(حرارت و پویایی) را دارد و هم ویژگی های رنگ آبی (اعتماد و پایداری) را دارد. بسیاری از رنگ بنفش استفاده می کنند تا با یک تیر چند نشان بزنند و احساس متفاوتی را به کاربر منتقل کنند.

پالت رنگ بنفش(بادمجانی) و زرد
پالت رنگ بنفش(بادمجانی) و زرد

بررسی اجمالی پالت

این پالت در زمره پالت‌های گرم قرار می‌گیرد و از آن دست پالت‌هاست که با توجه به ویژگی‌هایی که دارد می‌تواند هر بیننده‌ای را راضی کند و احساس پویایی و پایداری را با هم به او منقل کند.


بررسی رنگ بنفش

همانطور که در ابتدا عرض کردم، رنگ بنفش با کد رنگی حدودی Rgb(148,0,255) کاملا از رنگ‌های آبی و قرمز تشکیل شده است و پیکسل سبزی در خود ندارد. رنگی آبی استفاده شده در بنفش تقریبا دو برابر رنگ قرمز موجود در آن است. این مسئله باعث می‌شود تا رنگ بنفش قالبا حس پایدرای، استحکام و اطمینان و مقدار اندکی حس پویایی و انرژی را منعکس کند. همین اندک رنگ قرمز موجود در رنگ بنفش، سردی مطلق رنگ آبی را خنثی کرده و بر پویایی و انرژی آن می‌افزاید. ترکیب موارد عرض شده این مورد را در ما تداعی می‌کند که رنگ بنفش نماد ثروت و اصطلاحا لاکچری بودن است.


بررسی رنگ نارنجی

نارنجی که با کد رنگیrgb(255,193,7,1) از ترکیب رنگهای قرمز و سبز ایجاد می‌شود حس پویایی و حرارات(رنگ قرمز) و طروت و آرامش (رنگ سبز) زیادی در خود دارد. وجود رنگ رنگ زرد در کنار هر رنگی می‌تواند حس پویایی و نشاط را به آن رنگ اضاف کند. رنگ نارنجی مکمل بسیار عالی برای رنگ آبی است و می‌تواند سردی آن را تا حدی زیادی جبران کرده و ترکیب جذابی تولید نماید.


بررسی رنگ سفید

رنگ سفید این پالت برای القای پایداری و اطمینان بیشتر به ببینده، مقدار زیادی پیکسل آبی رنگ دارد. این رنگ حس اطمینان و پایداری و استحکام را به صورت عالی منتقل می‌کند اما تهی از نشاط و انرژی است.


موارد استفاده این پالت رنگ

این پالت رنگ بسیار شیک و مکمل حس پایداری و پویایی را در کنار هم به کاربر منتقل می‌کند. رنگ زرد(نارنجی) در این پالت نقش خنثی کننده سردی بیش از حد پالت را بازی می‌کند. این پالت مناسب برای سایت‌های فروشگاهی لباس و سایت‌های دکوراسیون است.

ویرایش: دوشنبه 14 آذر 1401میانگین بازدید روزانه: 6