طبیعت پیروز بر انسان

انتشار : 1400/05/25
بازدید : 1,194 لایک : 3 کامنت : 0 ذخیره : 2
مدت زمان مطالعه : 2 دقیقه

کرونا یکی از بزرگترین دردهای بشر در قرن 21، بیش از آن که قربانیان زیادی گرفت، به انسان درس‌های مهمی داد...

طرح مفهومی در مورد تقابل انسان و طبیعت
طرح مفهومی در مورد تقابل انسان و طبیعت

هزاران سال است که انسان به صورت گسترده طبیعت پیرامون خود و در کلامی خلاصه‌تر "زمین" را تحت فرمانروایی خود گرفته است و در تمام نقاط آن تغییراتی را فقط در جهت رفع نیاز خود صورت داده است که عموم آنها و به ضرر موجودات دیگر از جمله حیوانات و درختان بوده‌اند...

 

نابودی جنگلها در سالهای اخیر :

در سال 2019 چندین آتش سوزی بسیار وسیع در جنگ‌های آمازون و کانادا و دیگر کشورها رخ داد تا سرانجام زمان انتقام طبیعت رسید! کرونا، یکی از مخوف‌ترین بیماری‌های تا به امروز بشر، به انسان آموخت، که هیچ چیز قوی‌تر از طبیعتِ خدا نیست. کرونا تعداد زیادی از انسانها را تنبیه کرد و اکنون که حدودا 1 سال و نیم از این بیماری می‌گذرد و کشورهای زیادی واکسن تولید کرده‌اند، همچنان کرونا می‌تازد و قربانی می‌گیرد.

هر انسانی که بر اثر ابتلا به کرونا جان می‌سپارد، طبیعت لحظاتی را در آرامش می‌گذراند، زیرا بشر در طول سالیان دراز ضربات هولناکی را به امن‌ترین مکان زندگی خود یعنی "زمین" وارد کرده است. 

 

انتقام طبیعت :

با هیچ قدرتی نمی‌توان جلوی انتقام طبیعت را گرفت، انتقامی به شدت هولناک که هیچ انسانی نمی‌تواند با آن مقابله کند. چند ماه پیش از شروع کرونا من یک استوری از آتش سوزی‌های  همه گیر در جهان و انتقام طبیعت رو منتشر کردم که موجبات خنده و سرگرمی فالوورهای من رو فراهم کرد... من پیش‌بینی نکردم، زیرا که کار حتمی پیش بینی ندارد چون حتمی است و انتقام طبیعت از آن حتمی هاست که به هیچ وجه نمی‌توان جلوی آن را گرفت!

 

نکات تخصصی :

این کار بنده فقط در دنیای 3بعدی فتوشاپ انجام شده است، یعنی؛ نورپردازی، متریال‌دهی، مدل‌سازی و رندر از صفر تا صد در فتوشاپ 3بعدی  انجام شده است. تاریخ پروداکت این طرح مردادماه سال 1399 است.

مهمترین بخش این طرح ایده آن است که اشاره دارد انسان همواره در مقابل طبیعت  شکست خورده است...


ویرایش : دوشنبه 16 اسفند 1400 ساعت 09:02 میانگین بازدید روزانه این مطلب : 5