انـسان در زیـان

انتشار : 1400/06/11
بازدید : 1,594 لایک : 11 کامنت : 4 ذخیره : 1
مدت زمان مطالعه : 3 دقیقه

ما انسانها به علت محدودیت در عمرمان چه بخواهیم چه نخواهیم همواره در حال ضرر و زیان هستیم...

تایپوگرافی عبارت خسر در ادوبی دیمنشن
تایپوگرافی عبارت خسر در ادوبی دیمنشن

زمان پدیده‌ای عجیب است که هیچ توضیح و معنی مشخصی نمی‌توان برای آن بیان نمود. زمان حتی در کارهای یکسان نیز برای شخص های مختلف، متفاوت می‌گذرد. ویژگی عجیب دیگر زمان محدود بودن و غیر قابل بازگشت بودن آن برای انسانهاست. خداوند حکیم در قرآن کریم در این مورد در آیه یک و دو سوره عصر فرموده است "به زمان قسم ، انسان در زیان است" این آیه اشاره دقیقی به محدود بودن عمر انسان و زیان دیدن انسان از گذر زمان می‌کند، حتی اگر ما از وقتمان به بهترین شکل ممکن نیز استفاده کنیم و نتایج خیلی خوبی هم به دست بیاوریم، باز هم چیز با ارزش و محدودی به نام زمان را از دست داده‌ایم! واگر بیهوده وقتمان را از دست دهیم، نه تنها هیچ چیز به دست نیاورده‌ایم ، بلکه عمر محدود خود را نیز از دست داده‌ایم.

وَالْعَصْرِ (1) إِنَّ الْإِنْسَانَ لَفِي خُسْرٍ (2)

 

ارزشمندترین جزء زندگی انسان :

اکنون که به ارزشمندی زمان پی برده‌ایم بهتر است، بیش از قبل به زمان اهمیت بدهیم و کمال بهره را ببریم، در واقع باید مشغول کارهایی شویم که بهایشان در حد گذارندن عمرمان و کم کردنش را داشته باشند، زیرا که هر ثانیه از زندگی ما می گذرد ما به مرگ نزدیک‌تر می‌شویم! این حقیقتی است که برهیچ کس پوشیده نیست. بهترین راه بهره کشی از زمان برنامه‌ریزی برای ساعتها  و دقایق زندگی‌مان است، نه برنامه برای هفته و ماه و ... برنامه ریزی لذت زندگی را دوچندان می‌کند و باعث دوری اضطراب و استرس‌ از ما می‌شود. امیدوارم تونسته باشم با این مقاله و  طرحم شما دوستان خوبم را کاملا از مقصود و نظرم مطلع کرده باشم.

 

نکات تخصصی :

این طرح از تکرار کلمه "خسر" که به معنای زیان است تشکیل شده است که در بر دارنده مفهوم کلی این طرح یعنی از دست دادن وقت و آیه قران است. این طرح نیز همانند همه تایپوگرافی‌های بنده ابتدا در نرم‌افزار ادوبی فتوشاپ به صورت فلت طراحی شده سپس در همان نرم‌افزار به دنیای 3بعدی رفته است و درنهایت برای  نور‌پردازی و متریال‌دهی و رندر وارد نرم افزار محبوب ادوبی دیمنشن شده‌است. نقطه قرار گرفته در این طرح کانون جلب توجه آن است که پس از چند ثانیه بیننده را برای درک مفهوم مجبور به چرخاندن نگاه می‌کند.در تایپوگرافی؛ هیچ محدودیتی وجود ندارد و می‌توان هر طرح زاده هر ذهن خلاقی را به مرحله انجام رساند. امیدوارم لذت برده باشید.


ویرایش : سه‌شنبه 5 بهمن 1400 ساعت 18:25 میانگین بازدید روزانه این مطلب : 7