طبیعت پیروز بر انسان

1400/05/25
نمایش: 3,145 پسند: 4 دیدگاه: 0 دریافت: 142
زمان خواندن: 2 دقیقه - دوشنبه 25 مرداد 1400

کرونا یکی از بزرگترین دردهای بشر در قرن 21، بیش از آن که قربانیان زیادی گرفت، به انسان درس های مهمی آموخت. یکی از این درس ها ناتوانی همیشگی انسان در مقابل طبیعت بود. کرونا این مورد را به انسان آموخت که طبیعت همواره بر انسان پیروز است و انسان توانی برای مقابله با حقایق آن ندارد.

طرح گرافیکی مفهومی از کرونا در برابر انسان
طرح گرافیکی مفهومی از کرونا در برابر انسان

هزاران سال است که انسان به صورت گسترده طبیعت پیرامون خود و در کلامی خلاصه‌تر "زمین" را تحت فرمانروایی خود گرفته است و در تمام نقاط آن تغییراتی را فقط در جهت رفع نیاز خود صورت داده است که عموم آنها و به ضرر موجودات دیگر از جمله حیوانات و درختان بوده‌اند...


نابودی جنگلها در سالهای اخیر

در سال 2019 چندین آتش سوزی بسیار وسیع در جنگ‌های آمازون و کانادا و دیگر کشورها رخ داد تا سرانجام زمان انتقام طبیعت رسید! کرونا، یکی از مخوف‌ترین بیماری‌های تا به امروز بشر، به انسان آموخت، که هیچ چیز قوی‌تر از طبیعتِ خدا نیست. کرونا تعداد زیادی از انسانها را تنبیه کرد و اکنون که حدودا 1 سال و نیم از این بیماری می‌گذرد و کشورهای زیادی واکسن تولید کرده‌اند، همچنان کرونا می‌تازد و قربانی می‌گیرد.

هر انسانی که بر اثر ابتلا به کرونا جان می‌سپارد، طبیعت لحظاتی را در آرامش می‌گذراند، زیرا بشر در طول سالیان دراز ضربات هولناکی را به امن‌ترین مکان زندگی خود یعنی "زمین" وارد کرده است. 


انتقام طبیعت

با هیچ قدرتی نمی‌توان جلوی انتقام طبیعت را گرفت، انتقامی به شدت هولناک که هیچ انسانی نمی‌تواند با آن مقابله کند. چند ماه پیش از شروع کرونا من یک استوری از آتش سوزی‌های  همه گیر در جهان و انتقام طبیعت رو منتشر کردم که موجبات خنده و سرگرمی فالوورهای من رو فراهم کرد... من پیش‌بینی نکردم، زیرا که کار حتمی پیش بینی ندارد چون حتمی است و انتقام طبیعت از آن حتمی هاست که به هیچ وجه نمی‌توان جلوی آن را گرفت!


چه باید بکنیم!

از نظر بنده حقیر چاره اندیشی برای بیماری‌های جهانی آینده، مانند کرونا؛ واکسن و دستکش و ماسک نیست! بلکه دوستی بیشتر با طبیعت است. ما انسانها برای اینکه تجربه تلخ بیماری جهانی کرونا برایمان تکرار نشود، می‌بایست هر چه بیشتر طبیعت را دوست بداریم و آن را روح خود بدانیم. همانگونه که دوست نداریم چیزی به روح‌مان آسیب بزند، به همان میزان نیز روی طبیعت اطراف خود و سیاره زمین حساس باشیم و هیچگاه آن را آلوده و دستخوش تغییر نکنیم.


درباره این طرح گرافیکی

این کار بنده فقط در دنیای سه بعدی فتوشاپ انجام شده است، یعنی؛ نورپردازی، متریال‌دهی، مدل‌سازی و رندر از صفر تا صد در فتوشاپ سه بعدی  انجام شده است. تاریخ پروداکت این طرح مردادماه سال 1399 است.

مهمترین بخش این طرح ایده آن است که اشاره دارد انسان همواره در مقابل طبیعت   شکست خورده است.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: شنبه 26 فروردین 1402نمایش هفته : 14