طراحی گرافیکی زنگار قلب

1400/05/26
نمایش: 10,496 پسند: 8 دیدگاه: 4 دریافت: 246
زمان خواندن: 3 دقیقه - سه‌شنبه 26 مرداد 1400

هر کودکی در بدو تولد خدای متعال را در قلب خود کاملا شفاف و زیبا همراه خود دارد. در واقع خدا در نهاد همه ی انسان ها چه بخواهند چه نخواهند وجود دارد اما برخی کارها موجب زنگار گرفتن وجود خدا در قلب انسان می شوند. این طرح گرافیکی تایپوگرافی "الله" به منظور القای مفهوم زنگار قلب طراحی شده است.

تایپوگرافی سه بعدی الله در فتوشاپ با مفهوم زنگار قلب
تایپوگرافی سه بعدی الله در فتوشاپ با مفهوم زنگار قلب

انسان از همان ابتدای خلقت به دنبال وجودی بی‌همتا و قدرتمندتر از همه برای پرستیدن بوده است، همین نکته به وجود خدا در نهاد همه‌ی ما انسانها اشاره می‌کند. اما چرا وجود خدا در زندگی برخی بسیار کمرنگ است؟ علت وجود زنگار و خیلی خودمانی وجود چیزهایی که مارا از خدا دور می‌کند، در قلب آنهاست. در واقع خدا هست، اما دیگر در قلب انسان دیده نمی‌شود. یکی از مهمترین علل آن، انجام کارهاییست که نه تنها خدا بلکه بسیاری از انسانها هم آنها را ناپسند می‌دانند. دوستان عزیز در صورتی که مایل به مشاهده مطالب با مظنون خداوند متعال هستید می‌توانید مطلب رنگ خدا را هم در وبسایت مشاهده بفرمایید.


وجود شفاف خدا در قلب انسان

هرچه وجود خدا در قلب انسان شفاف‌تر باشد، دزدی و اختلاص و کلاه‌برداری و دروغ و... کمتر می‌شود و هرچه وجود خدا در دل انسان کدرتر باشد این کارها بیشتر و  بیشتر می‌شوند. این اعمال نادرست به مرور وجود خدا را در قلب انسان کمرنگ و کمرنگ‌تر می‌کنند، تا سرانجام وجود خدا را در قلب انسان را کاملا ناپدید و کدر می‌کنند.


تولد با قلبی روشن و زلال

هر شخصی که قلبی آکنده از زنگار و گناه دارد، از ابتدا به این صورت نبوده است. هر انسانی به طور پیشفرض با قلبی پاک و زلال و بدور از همه آلودگی‌ها متولد می‌شود. این خود انسان است که با قوه اختیار خود کارهای پسندیده یا ناپسند را انجام می‌دهد. این کارهای پسندیده یا ناپسند پس تکرار زیاد و گذشت زمان می‌توانند شفافیت قلب انسان را حفظ یا نابود سازند. پس هیچ انسانی ذاتا گناهکار و با قلب کدر متولد نمی‌شود، این خود شخص اوست که بر شفافیت قلبش تاثیر می‌گذارد.


پاکسازی زنگارها

خداوند حکیم در قرآن بارها اشاره کرده‌اند که راه بازگشت و توبه برای همه‌ی انسان‌ها در همه احوال و زمانها باز است. در واقع توبه باعث پاکسازی زنگارها و آلودگی‌ها که ناشی از گناه هستند در قلب ما‌ می‌شود. نکته‌ای که حائز اهمیت این است که؛ هرچه زنگارها و آلودگی‌های قلب انسان بیشتر شود، توبه و پاکسازی کاری دشوارتر خواهد بود و زمان بیشتری مورد نیاز است، ولی با توجه سخن خداوند در قرآن این پاکسازی به هیچ عنوان غیر ممکن و محال نیست.


درباره این طرح گرافیکی

شاید برای خیلی از دوستان سوال شود که این تایپوگرافی در کل سه بعدی است یعنی رندر شده یا به صورتی است که دوبعدی طراحی شده اما سه بعدی به نظر می‌رسد مثلا در نرم‌افزاری مثل ایلوستریتور؟ جواب این است که تایپوگرافی الله کاملا سه بعدی هست و رندر فتوشاپ هست و حالت کدر هم متریال شیشه‌ای هست که کدر شده به اصطلاح رافنس (Roughness)  زیادی دارد. سخت‌ترین قسمت این طرح ایده اصلی آن بود، من ایده مناسب رو پیدا کرده بودم ولی اینکه چطور بتوانم آن را اجرایی کنم کار خیلی سختی بود که با سعی و خطای زیاد بالاخره توانستم به بهترین نحو این ایده را اجرایی کنم. در یکی از طرح‌ها وجود خدا در قلب انسان شفاف و پررنگ است و در دیگری باز هم خدا وجود دارد اما با ظاهری کدر و ناشفاف.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: دوشنبه 20 آذر 1402نمایش هفته : 16