قطعی برق، محدودیت یا فرصت؟

1400/06/01
نمایش: 1,889 پسند: 7 دیدگاه: 1 دریافت: 78
زمان خواندن: 2 دقیقه - دوشنبه 1 شهریور 1400

آن کسی موفق است که شرایطی که دیگران از آن به عنوان محدودیت یاد می کنند را به فرصت تبدیل کند و از آن ها به نحو درستی استفاده کند. یکی از محدودیت های امروز ما قطعی برق است.

طرح خلاقانه گرافیکی از مفهوم تاریکی و قطعی برق در ایران
طرح خلاقانه گرافیکی از مفهوم تاریکی و قطعی برق در ایران

شاید کمتر کسی فکرش را می‌کرد که در حدود 4 قرن پس از اکتشاف (اختراع) الکتریسیته شهرها با مشکل تامین برق‌شان دست و پنجه نرم کنند، اما امروز به علت بی‌تدبیری برخی مدیران با قطعی برق روبرو هستیم. در اینکه قطعی برق مشکلات بسیار بدی به دنبال دارد هیچ شکی وجود ندارد اما وقتی چاره‌ای نیز وجود ندارد، باید از قطعی برق به عنوان یک فرصت استفاده کرد! از قطعی برق می‌توان به عنوان فرصتی برای؛ در جمع خانواده بودن، فرصتی برای دوری از تکنولوژی و رفتن به سمت کتاب و کتابخوانی، فرصتی برای افزایش قدرت صبر و تحمل و فرصتی برای نظافت کردن اتاق و ... استفاده کرد!


استفاده از فرصتها

در عصر کنونی افرادی موفق‌ترند که از شرایط و زمانهایی که دیگران از آن ها استفاده نمی‌کنند، به نحو احسنت استفاده کنند! باید پای خود را از دنیای معمولی فراتر گذاشت و به جای نگاه کردن به آن که دیگران چه می‌کنند، خود خلاقیت به خرج داده و کاری کرد. به طور خلاصه؛ وقتی دیگران درحال وقت کشی و ایستادن هستند، ما باید با قدرت پیش برویم! در دنیای گرافیک نیز می‌توان این مثال را زد که، وقتی همه در دنیایِ Layer Style برای سایه از Shadow استفاده میکنند، ما پاهای خود را  فراتر می‌گذاریم و از اون به عنوان درخشندگی بیرونی (Outer Glow) استفاده می‌کنیم کی به کیه!


زمان هیچگاه به عقب بر نمیگردد

با نشستن و بد و بیراه گفتن برق وصل نمی‌شود! پس بهتر است این محدودیت رو به فرصت برای پیشرفت خودمان تبدیل و به نحو احسنت از آن استفاده کنیم! اینجاست که فرق یک انسان نخبه با یک انسان معمولی مشخص می‌شود! باید از تمام زمان‌های زندگی خود استفاده نماییم، زیرا که عمری محدود داریم. مطلب انسان در زیان کاملاً به این مسئله پرداخته است.


درباره این طرح گرافیکی

این آرت ورک کاری فوق‌العاده مفهومی است و اصلاً ارزش گرافیکی ندارد! با یک نگاه ساده به این آرت ورک، مفهوم به بیننده منتقل می‌شود! و این یعنی یک طرح گرافیکی حرفه‌ای ! زیرا که اولویت اول هر طرح گرافیکی مفهوم و خلاقیت آن است! نه اینکه کار خیلی خفن و سنگین باشد. سپاس از همراهی شما دوستان خوبم، روز خوشی داشته باشید.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: سه‌شنبه 10 مرداد 1402نمایش هفته : 11