یک پارادوکس بزرگ

1400/07/29
نمایش: 2,067 پسند: 5 دیدگاه: 2 دریافت: 93
زمان خواندن: 2 دقیقه - پنجشنبه 29 مهر 1400

دنیایی که در آن زندگی می کنیم مملو از تناقضاتی است که برای بسیاری از آنها هیچ دلیل منطقی وجود ندارد! یکی از بزرگترین تناقضات، نحوه برخورد تبعیض آمیز انسان با حیوانات مختلف است.

رندر رئال یک چکش فرضی با چاشنی تناقض در فتوشاپ
رندر رئال یک چکش فرضی با چاشنی تناقض در فتوشاپ

وقتی با دقت به پیرامون خود نگاه می‌کنیم رویدادهایی را می‌یابیم که کاملا در تضاد باهم هستند! و کمتر کسی متوجه آنهاست! یکی از آنها دوستداری و علاقه به برخی حیوانات و خوردن برخی دیگر از آنهاست! برای مثال ما در فصل سرما به علت کمتر پیدا شدن غذا برای حیوانات، برای بعضی از آنها مقداری غذا در اطراف خانه خود تدارک می‌بینم اما همان روز بر سر سفره یک مرغ بریان میل می‌کنیم! این یکی از عجیب‌ترین تناقضات زندگی ما انسان هاست!


خون رنگین‌تر برخی از حیوانات!

هر یک از ما با دیدن یک حیوان مظلوم که در عذاب است در فضای مجازی، قلبمان به درد می‌آید! و شروع می‌کنیم به ایجاد کمپین، پست گزاشتن، استوری گزاشتن و... در جهت حمایت از آن حیوان... من ابدا با این کار مخالف نیستم! بلکه همینجا اعلام می‌کنم که حمایت از همه مخلوقات عزیز خداوند، کار بسیار شایسته‌ای هم است. اما یک تناقض بزرگ در این کار وجود دارد، که آن این است که؛ ما هر روز مقادیری از بدن (گوشت) حیوانات سلاخی شده مصرف می‌کنیم بدون کوچکترین ناراحتی و دلشکستگی، اما برای برخی حیوانات به اصلاح جانمان هم در می‌رود! حال سوال اینجاست؛ آیا جان حیوانات مختلف با هم متفاوت است؟!  آیا یک سگ هنگام آسیب دیدن درد بیشتری از یک مرغ در هنگامی که سرش بریده می‌شود، تحمل می‌کند؟! ادامه تفکر در این بحث رو به شما دوستان خوبم می‌سپارم!


همه حیوانات عزیزند

یک انسان کامل، انسانی است که کوچکترین تفاوتی میان حیوانات (مخلوقات عزیز خدا) قائل نمی‌شود. در نظر او تمام حیوانات اعم از خزنده، پرنده، پستاندار و حتی حشرات، عزیزند و هیچ یک از آن‌ها در نظر او دیگران تفاوت ندارد. او با دیدن رنجش هر حیوانی به یک مقدار ناراحت می‌شود و نسبت به هیچ یک از آن‌ها بی‌تفاوت نیست. امیدوارم روزی فرا رسد که همه‌ی انسان‌ها بدون کوچکترین تبعیضی نسبت به حیوانات برخورد کنند.


درباره این طرح گرافیکی

مهمترین مفهوم در این کاره بنده "تناقض" است که با کمی دقت در نگاه به متریال‌های این طرح، این مفهوم قابل ادراک است؛ در واقع در تصویر چکشی بسیار عظیم و سنگین می‌بینیم که از دسته‌ای پلاستیکی (شیشه‌ای) ساخته شده‌است! تمامی مراحل این طرح در ادوبی فتوشاپ انجام‌ شده و مدل سازی آن هم با ساده‌ترین اشکال هندسی انجام شده است. امیدوارم مفهوم مورد نظرم رو به بهترین حالت منتقل کرده باشم.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: دوشنبه 26 تیر 1402نمایش هفته : 11