روز جهانی مجردها

1400/08/20
نمایش: 2,174 پسند: 4 دیدگاه: 0 دریافت: 77
زمان خواندن: 3 دقیقه - پنجشنبه 20 آبان 1400

یازدهمین روز از یازدهمین ماه سال میلادی به نام روز مجردها نام گذاری شده است. با من با تایپوگرافی خلاقانه از کلمه Single و بررسی مزایا و معایب تنهایی و تاهل همراه باشید.

طرح فوق العاده خلاقانه از کلمه Single (تنها)
طرح فوق العاده خلاقانه از کلمه Single (تنها)

مجردی یکی از دوران جذاب زندگی است، بسیاری از این دوران نهایت لذت را می‌برند و دوست ندارند حالاحالاها از این دوران دل بکنند! عده‌ای هم هستن که سخت در تلاش‌اند تا از این دوران لذت بخش به دوران لذت‌بخش‌تری یعنی دوران تأهل بروند! (خخخخ).میان این دو گروه همواره بحث و نزاع نیز وجود دارد! گروه اول، گروه دوم را که سخت در تلاش برای ازدواجند را کم عقل و در طرف مقابل؛ گروه دوم، گروه اول را بچه صدا می‌کنند!


اصل مهم احترام به عقاید

اولین و مهمترین اصل در هر بحث و گفت و گویی، احترام متقابل است. باید به این نکته توجه کرد که؛ تاکنون هیچ‌کس نتوانسته است با بی‌احترامی و فشار، نظر دیگری را تغییر دهد. در مقوله‌ی ازدواج هم احترام واجب است؛ نه کسانی که مشتاق ازدواج هستند، کم عقلند و نه افرادی که از ازدواج فراری‌اند! به هیچ عنوان نمیتوان گفت که کدام یک از آنها درست می‌گویند زیرا ازدواج مقوله‌‌ای بسیار پیچیده است.


بلوغ فکری

مهم‌ترین عامل در ازدواج، بلوغ فکری است. تا زمانی که ذهن همچنان جا برای تکمیل شدن داشته باشد، ازدواج می‌تواند بسیار خطرناک باشد و احتمالا به نتایج بدی منجر شود. از طرف دیگر بر طبق آمار، ازدواج‌هایی که  در سنین پایین رخ می‌دهند، پایدار ترند! زیرا در سنین پایین معیار‌های فرد برای ازدواج بسیار ساده و ازدواج راحت‌تر و دلنشین‌تر است، اما هر چه سن بیشتر می‌شود، معیارهای فرد نیز پیچیده‌تر و بیشتر می‌شوند به گونه‌ای که فرد به سختی می‌تواند فردی را برای ازدواج انتخاب کند! از جهت دیگر بلوغ فکری بسیار وابسته به عوامل محیطی است و در هر فرد در زمان متفاوت رخ‌می‌دهد. بهتر است بیش از این در مقوله‌ی ازدواج بحث نکنم، زیرا این مقوله بسیار پیچیده است و نیاز به افراد صاحب‌نظر، روانشناس و جامع‌شناس دارد...


بیایید برای اینکه طعم دهنمان شیرین شود، دوبیتی زیر را که نمی‌دانم شاعرش کیست، بخوانیم و لذت ببریم.

بیچاره آن کسی که در این ملک زن نداشت

بیچاره تر آن کسی که در این ملک زن گرفت


درباره این طرح گرافیکی

طرح مفهومی یعنی این! یعنی با کمترین صرف انرژی و زمان، بیشترین مفهوم را منتقل کردن. یک طرح مفهومی را نباید با افکت‌های زیاد آمیخت، زیرا ممکن است اثر آن طرح را در ذهن مخاطبان کمتر کند. از طرف دیگر اصلی‌ترین ویژگی یک طرح مفهومی سادگی آن است. در طرح‌های مفهومی‌تان هرگز قرار دادن لوگو را فراموش نکنید، زیرا این طرح‌ها بسیار در ذهن فرد می‌مانند پس بهتر است، لوگو شما نیز حتما باشد.

در انتها روز جهانی مجرد را به همه مجرد‌ها تبریک می‌گویم و آرزو می‌کنم؛ آخرین سالی باشد که این روز رو جشن می‌گیریم!

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: شنبه 20 آبان 1402نمایش هفته : 14