انیمیشن خلاقانه چراغ راهنمایی

1400/11/14
نمایش: 2,422 پسند: 7 دیدگاه: 6 دریافت: 71
زمان خواندن: 4 دقیقه - پنجشنبه 14 بهمن 1400

دوران طرح های روتین و معمولی (هر چند زیبا) به سر آمده است، امروزه آن کسی موفق است که خلاقیت داشته باشد. طرحی بیشتر در خاطر بیننده باقی می ماند که خلاقیت بیشتری داشته باشد.

طرح خلاقانه چراغ راهنمایی رندر شده در ادوبی دیمنشن
مدت: 14 ثانیه - تعداد نمایش: 17

در مطالب قبلی به روش های افزایش خلاقیت در ذهن اشاره کردم، هر چند این مقوله بسیار مفصل است اما می‌خواهم امروز در این پست خلاقیت به خرج داده و درمورد موضوع مرتبط دیگری صحبت کنم! امروز می‌خواهم درمورد چیزهایی که قاتل خلاقیت هستند بحث کنم! چیزهایی که بشدت بر روی خلاقیت ذهن ما تاثیر می‌گذارند. با من با این مطلب جذاب و متفاوت همراه باشید تا با چیزهایی که اثر منفی در خلاقیت ما دارند آشنا شویم. قبل از هر چیز شما را به دیدن چراغ راهنمایی خلاقانه سه بعدی دعوت می‌کنم.


کپی برداری

اگر کتاب قانون اساسی جمهوری اسلامی را نگاهی بیاندازید به مقوله‌ای تحت عنوان قانون کپی رایت مواجه می‌شوید، قانونی که خوشبختانه در کشور ما هرچند روند آن بسیار سخت و طولانی است اما قابل پیگیری است. خب این قانون چه ربطی به خلاقیت دارد!؟ پاسخ این است که کپی برداری و الگو برداری از طرح‌های دیگران نه تنها اصل خلاقیت و پویایی در ذهن ما را به شدت کاهش می‌دهد بلکه در مواردی می‌تواند برای ما نیز تحت عنوان قانون کپی رایت ایجاد مشکل کند. وقتی ما از ایده‌های دیگران کپی برداری می‌کنیم در واقع داریم یک لقمه آماده را استفاده می‌کنیم که موجب تنبل شدن مغز ما می‌شود. همین امر اگر بارها و بارها تکرار شود، بشدت ذهن ما را تنبل کرده و خلاقیت را از ذهن ما دور می‌کند. به گونه‌ای که ذهن ما دیگر توانایی تولید محتوای خلاقانه و جذاب را نخواهد داشت.


استفاده مطلق از تکنیکها

اگر برای یک ساعت هم که شده باشد وارد دنیای گرافیک شده باشید حتما به مقوله تکنیک‌های گرافیک بخورده‌اید! تکنیک‌ها بسیار جذاب هستند و معمولا باعث تولید یک طرح خفن می‌شوند که بیننده خود را به وجد می‌آورد! درست است، تکنیکها بسیار عالی و خوب هستند اما در استفاده از آنها باید دقت کرد! ابتدا باید مفاهیم پایه و اساس گرافیک را یاد گرفت و سپس سراغ تکنیک‌ها رفت. اگر ابتدا به سمت و سوی تکنیک‌ها برویم، ذهن خود را محدود به تعدادی تکنیک خاص کرده‌ایم که فقط در محدوده آنها فعال و خلاق است! در واقع تمام طرح‌هایی که می‌سازیم در محدوده آن تکنیک‌ها هستند و چیز جدیدی خلق نمی‌شود! پس در استفاده از تکنیکها جانب اطمینان را رعایت کرده و سعی کنید بیشتر خودتان تکنیک بسازید تا اینکه از تکنیک‌های دیگران استفاده کنید!


استفاده از قالب های آماده

اثر قالب‌های آماده در خلاقیت به سان آب بر آتش است! استفاده مداوم از قالب‌های آماده به شدت قوه خلاقیت و پویایی در ذهن را تحت تاثیر گذاشته و در بلند مدت کاملا آن را کور می‌کند! چرا وقتی ما می‌توانیم با اتکا بر توانایی‌های خود طرحی بسیار جذاب‌تر از یک قالب آماده را خلق کنیم، به سراغ قالب‌های آماده‌ای برویم که نمی‌دانند من چه چیزی را بیشتر می‌پسندم! من شخصا تنها و تنها زمانی از قالب های آماده استفاده می‌کنم که مجبور باشم! برای مثال یک طرحی را نیاز دارم و وقت بسیار کمی برای آن در اختیار دارم! تنها در این شرایط است که به سراغ قالب‌های آماده می‌روم! من توصیه می‌کنم هم اکنون که این مطلب را می‌خوانید، به درایو گرافیک خود رفته و هرچه طرح آماده دارید پاک کنید! من قول می‌دهم در مدت بسیار کمی خودتان با خلاقیت خودتان طرح‌هایی بسیار زیباتر خلق می‌کنید!


درباره این طرح گرافیکی

ایده خلاقانه این طرح از سه رندر مجزا در نرم افزار محبوب ادوبی دیمنشن و ترکیب این رندرها در نرم افزار ادوبی افترافکتس سرچشمه گرفته‌ است. با استفاده از تکنیک‌های بسیار ساده (کی فریم دادن به Opacity) در افتر افکتس محرک شده است و حالتی را خلق کرده است که گویی این سه لامپ چراغ راهنمایی درحال چشمک زدن و روشن و خاموش شدن هستند! خلاقیت یعنی این! یعنی چیزی خلق کنید که به عقل جن هم نمی‌رسد! امیدوارم از این طرحم لذت برده باشید و سعی کنید از این مواردی که در این مطلب تحت عنوان چیزهایی که قاتل خلاقیت هستند به آنها اشاره شد بشدت دوری کنید! شب و روز بر شما خوش...

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: سه‌شنبه 14 آذر 1402نمایش هفته : 17