در دنیای رنگارنگ، یک رنگ باش

1401/03/02
نمایش: 2,708 پسند: 4 دیدگاه: 0 دریافت: 27
زمان خواندن: 7 دقیقه - دوشنبه 2 خرداد 1401

رنگارنگ بودن همانگونه که در دنیای اشیاء زیباست در دنیای انسان ها بسیار زشت و ناپسند است. یک رنگی یکی از پسندیده ترین خصلت های انسانی است. همانقدر که یک رنگی مورد علاقه همه انسان هاست، دورویی مورد نفرت همه انسان هاست.

طرح مفهومی خلاقانه رنگارنگ در ادوبی دیمنشن
طرح مفهومی خلاقانه رنگارنگ در ادوبی دیمنشن

در زمین 5 قاره، 210 کشور، حدود 7.5 میلیارد جمعیت و میلیاردها طرز تفکر داریم. همه این انسان‌ها  با هر طرز تفکری قابل احترامند اما نکته قابل توجهی وجود دارد و آن استواری بر اعتقادات و باورها و طرز تفکر هاست. انسانی بیشتر مورد پذیرش و احترام اطرافیان خود است که بر عقیده خود ثابت قدم بماند و در شرایط مختلف به اصطلاح تغییر نکند. انسانی که دائما درحال تغییر است، اعتماد اطرافیان خود را از دست داده و منزوی می‌شود و... در این مقاله قصد دارم به بررسی انواع افراد دورو و ویژگی‌هایشان بپردازم. در انتها اشاره کنم که این مطلب دنباله رو مطلب همرنگی با جماعت در وبسایت است...


به انسان دورو اعتمادی نیست

همانطور که در پاراگراف قبلی نیز به طور خلاصه اشاره کردم؛ انسان‌های دورو اصلا قابل اعتماد نیستند و عموما افرادی که به آن‌ها اعتماد می‌کنند متضرر می‌شوند. دلیل این مورد هم کاملا واضح است و آن این است که این افراد برای رسیدن به خواسته‌هایشان حاضرند همواره تغییر کنند و این مورد نتیجه‌ای جز خودخواهی و از بین رفتن اعتماد را در پی نخواهد داشت.


دورویی برای ریا و خودنمایی

عده‌ای از انسان‌های دورو که در جامعه امروزی تعدادشان کم نیز نیست، برای ریا و خود نمایی دائما درحال تغییر هستند و به اصطلاح عامیانه مثل آفتاب پرست رنگ عوض می‌کنند. نمونه اینجور انسان‌ها را در دنیای فوتبال به وفور می‌توان یافت. بازیکنانی که برای خودنمایی در میان مردم از تیم خود جداشده و به تیم رقیب می‌پیوندند. این افراد دورو از این طریق به هیچ عنوان به افتخارات دائمی دست پیدا نمی‌کنند و در بیشتر محافل نام این افراد به ریاکاری و دورویی و نیرنگ یاد می‌شود. و در مدت کوتاهی از ذهن مردم پاک می‌شوند.


دورویی صرفا برای منافع شخصی

عده‌ای دیگر از انسان‌های دورو نه برای خودنمایی بلکه تنها برای منافع شخصی خود رنگ عوض کرده و تغییر حالت می‌دهند. برای مثال؛ افرادی هرگاه جناح سیاسی ضعیف می‌شود و آینده‌اش در خطر می‌افتد، سریع به جناح رقیب می‌روند تا امکانات و حقوق بهتری دریافت کنند. یا مثال دیگر اینکه؛ فرد برای بدست آوردن منصب بالاتر و دریافتی حقوق بیشتر دست به تغییر عقاید خویش زده و طوری که کارفرمایش دوست دارد رفتار می‌کند تا به خواسته خود برسد.


دورویی در باطن و ظاهر

تاکنون به انواعی از افراد دورو پرداخته‌ایم، که ظاهر و باطنشان باهم دچار تغییر می‌شود، اما اکنون می‌خواهم بپردازم به انسان‌هایی که ظاهر و باطنشان کاملا متفاوت است! این گروه از انسان‌های دورو از موارد قبلی ذکر شده بسیار خطرناک‌تر هستند! این افراد ظاهر و رفتارشان در تضاد با درونشان است. به طور خلاصه‌تر اینکه؛ این افراد دائما در حال بازی کردن یک نقش خیالی هستند که با افکار و باورهایشان بسیار تفاوت دارد. تفاوتی نمی‌کند که این افراد ظاهر خوب، باطن بد باشند یا بالاعکس! باید حتی المقدور باید از این افراد دوری کرد زیرا که طوری دارند زندگی می‌کنند که خواسته قلبی‌شان نیست!

از انسانی که همه اونو دوستش دارند بترس!

هیچ انسانی نمیتونه همه رو از خودش راضی نگه داره،

مگر اینکه یه خصلت کثیف رو تو خودش پرورش بده

که اون خصلت، دوروییه!


با انسانهای دورو چطور برخورد کنیم؟

اکنون که ویژگی‌های منفی انسان‌های دورو و انواع آنها را شناختیم، اکنون این سوال در ذهن ما شکل گرفته است که چگونه باید با آن افراد برخورد کنیم؟ در ابتدا باید اشاره کنم که حتی المقدور بهتر است با این افراد ارتباطی نداشته باشیم، اما اگر به خاطر قضای طبیعت مجبور به زندگی در کنار این افراد و ارتباط با این افراد شدیم باید به این نکته توجه کنیم که احترام هر انسانی واجب است و بی احترامی به هیچ انسانی حتی اگر کاملا با ما در تضاد باشد جایز نیست. در ادامه باید عرض کنم که بهترین روش زندگی در کنار افراد دورو و ارتباط با آنها در زندگی روزمره، بی تاثیری از آن‌ها و عدم وابستگی به آنهاست. ما باید به گونه‌ای رفتار کنیم که با حفظ احترام آن افراد، اصلا از آن‌ها تاثیر نگیریم و به آن‌ها وابسته و دلبسته نشویم. اگر این موارد ذکر شده رعایت نشوند، ارتباط با افراد دورو می‌تواند بشدت به شما آسیب رساند و شما را متضرر کند.


بدترین انسانهای دورو

از دیدگاه روانشناسان دو گروه از انسان‌ها بسیار دورو و غیر قابل اعتماد هستند؛ اولی افرادی که تشنه بیش از اندازه به پول هستند. دومی افرادی که تشنه بیش از حد به جنس مخالف هستند. این افراد با توجه به عقایدی که دارند بیش از افراد دیگر تغییر می‌کنند و در شرایط و زمانهای مختلف رفتار متفاوتی از خود بروز می‌دهند. سعی کنید از این افراد به شدت دوری کنید و هرگز آنها را در لیست دوستان خود قرار ندهید.


دنیا رنگارنگش خوبه، انسان یک رنگش

انسان ذاتا موجودیست که دنیای رنگارنگ را دوست دارد و از دنیای سیاه و تیره بیزار است. شاید بگویید؛ من بسیاری را می‌شناسم که عاشق تاریکی هستند. درست است، اما این علاقه به تاریکی به خاطر مشکلات روحی و روانی آنهاست وگرنه هیچ انسانی به طور معمول تاریکی و سیاهی را دوست نداد. در مورد انسانها و روابط اجتماعی این مورد کاملا متفاوت است! انسانها اصولا انسانهای یک رو و پاک و صادق را دوست دارند و از انسانهای دورو و به سان آفتاب پرست بیزارند.


یکرنگی و صداقت

تاکنون به بررسی انسان‌های دورو و ویژگی‌های منفی آن‌ها پرداختیم، اکنون وقت آن است که کمی در مورد صداقت و یکرنگی بحث کنیم. انسان‌های صادق و یکرنگ درست در مقابل انسان‌های دورو قرار می‌گیرند و جنبه‌‌ی مثبت ویژگی‌های افراد منفی را دارا می‌باشند. برای مثال این افراد؛ بسیار مورد اعتماد، صمیمی و قابل اتکا هستند و شحصیتشان بگونه‌ای است که همواره تصویر مثبتی از خود در ذهن اطرافیان خود برجای می‌گذارند. به نظر شما، صداقت و یکرنگی به غیر از موارد ذکر شده دیگر چه ویژگی‌های دیگری دارد؟ در کامنت‌ها اعلام بفرمایین.


درباره این طرح گرافیکی

این آرتورک همانند همه‌ی آرتورک‌های بنده به قول برو بچه‌های عمران، از فونداسیون خلاقیت تشکیل شده است. این آرتورک از طراحی یک تایپوگرافی ساده در نرم افزار محبوب ادوبی فتوشاپ، انتقال آن به محیط ادوبی دیمنشن و نورپردازی و متریال دهی و رندر مشتق شده است. متریال رنگارنگ این آرتورک از متریال شیشه رنگی موجود همین نرم افزار با چاشنی خلاقیت ساخته شده است. در این آرتورک خواستم نشان بدهم که دنیا رنگارنگش زیباست ولی انسان یک رنگش. شاید باور این مورد که این آرتورک از یک تایپوگرافی سه بعدی ساخته شده است کمی سخت باشد پس لطفا اندک زمانی صبر کنید تا تایپوگرافی مروبط به این آرتورک را منتشر کنم، آنجاست که از این همه خلاقیت متعجب خواهید شد. روزخوش

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: شنبه 26 فروردین 1402نمایش هفته : 5