اتحاد و همدلی برای پیروزی

1401/09/04
نمایش: 1,926 پسند: 3 دیدگاه: 0 دریافت: 14
زمان خواندن: 3 دقیقه - جمعه 4 آذر 1401

یکی از شیرین ترین لحظات فوتبالی مردم ایران در عصر روز جمعه 4 آذر رقم خورد. برد شیرین ایران در برابر ولز نتیجه اتحاد و همدلی بازیکنان و هواداران تیم ملی فوتبال ایران بود. اتفاقات بسیار مهمی رخ داد تا این برد قاطع و تاریخی برای ایران رقم خورد.

تصویر خلاقانه و طنز از پرچم کشور ولز
تصویر خلاقانه و طنز از پرچم کشور ولز

بازی ایران و انگلستان که منجر به یک نتیجه فاجعه بار شد مقدمه‌ای بود تا ایران در بازی حیاتی و سرنوشت ساز با ولز به پیروزی تاریخی دست یابد. کمتر کسی فکر می کرد که ایران بتواند با یک بازی یک طرفه و حساب شده با 2 گل ولز را بدرقه نماید. عوامل زیادی تاثیر گذاشتند تا ایران توانست در یک بازی دلچسب تیم ملی ولز را با ستارگانش تحقیر کند. در این مطلب به این موارد می پردازم، تا انتها همراه من باشید.


به فراموشی سپردن بازی فاجعه ایران انگلیس

برای خروج از بحران ابتدا باید اتفاق فاجعه بار گذشته را فراموش کرد. گاهی فراموش کردن اتفاقات تلخ،کار بسیار دشواری است و نیاز به زمان بسیاری دارد. کارلوس کیروش اساسی ترین نقش را فراموشی بازی با انگلیس داشت. حلقه اتحادی که کیروش پس از بازی با انگلیس ایجاد کرد، یکی از مهمترین اتفاقات برای فراموشی بازی با انگلیس و تزریق روحیه به بچه‌های تیم ملی برای بازی با ولز بود.


درس گرفتن از بازی با انگلیس

مهمترین اتفاق در برخورد با مشکلات و سختی‌ها، درس گرفتن از آن هاست. با توجه به فشارهای سیاسی که روی بچه‌ها در بازی با انگلیس بود، به غیر از طارمی هیچ کدام در حد خود ظاهر نشدند. کیروش نیز ترکیبی بسیار عجیب را راهی میدان کرد که بر اساس نظر کارشناسان ترکیب درستی نبود. ایران از تمام این وقایع درس گرفت و آن شکست بد را تبدیل به تجربه کرد و توانست در ادامه ولز را شکست دهد.


اتحاد در خواندن سرود ملی

سرود ملی هر کشور بیانگر خلاصه ای از باورها و غیرت ملی آن کشور است. سرود ملی یک نقطه مشترک بین تمام ایرانیان است. فرقی نمی‌کند که فرد چه مذهب یا عقایدی دارد، سرود ملی نشان اتحاد ملی است. بازیکنان تیم ملی با خواندن سرود ملی، با اتحاد کامل به دیدار با ولز رفتند و توانستند پیروز شوند.


اتحاد برای شادی مردم

شادی مردم یکی از والاترین و ارزشمندترین کارهاییست که هر شخص می تواند در زندگی انجام دهد. تمام بازیکنان تیم ملی با اتحاد برای شادی مردم ایران تلاش کردند و توانستند پیروز شوند. شاید اگر بازیکنان هدفی جز هدف شادی مردم داشتند، نمی‌توانستند در این بازی پیروز شوند.


ایران، ایران، ایران

وقتی ایران می‌بازد یا می‌برد، هیچ جای دنیا نمی‌گویند که فلان بازیکنان با فلان عقاید این نتیجه را رقم زدند، یا نمی گویند در ایران چه شرایطی بود که چنین اتفاقی رخ داد؛ بلکه تنها می گویند ایران شکست خورده یا پیروز شده است! این تفکر که ذهن بچه‌های تیم ملی شکل گرفت توانست سهم بسیار زیادی در روحیه دهی به آن ها داشته باشد و آن ها را آماده بازی با ولز کند.


نظر شما چیست؟

به نظر شما چه عوامل دیگری دست به دست هم دادند تا تیم ملی ایران توانست تیم ملی ولز را شکست دهد و یک برد قاطع و تاریخی برای ایران رقم بخورد؟ در بخش کامنت ها اعلام بفرمایید.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: سه‌شنبه 18 بهمن 1401نمایش هفته : 18