بی ریشه ها جایی در سازمان ملل ندارند

1402/06/29
نمایش: 653 پسند: 2 دیدگاه: 0 دریافت: 5
زمان خواندن: 3 دقیقه - چهارشنبه 29 شهریور 1402

دیشب در سخنرانی سازمان ملل بود که هنگام سخنرانی ریاست جمهوری ایران، دیپلمات رژیم صهیونیستی به خاطر انجام حرکتی مضحک و بچگانه توسط عوامل اجلاس از جلسه اخراج شد. طرح گرافیکی سه بعدی پیش روی شما بر این مضنون طراحی شده است.

رندر گرافیکی سه بعدی مفهومی سیاسی از ترک جایگاه اسرائیل در سازمان ملل | بی ریشه ها جایی در سازمان ملل ندارند
رندر گرافیکی سه بعدی مفهومی سیاسی از ترک جایگاه اسرائیل در سازمان ملل | بی ریشه ها جایی در سازمان ملل ندارند

مقامات اسرائیلی بر این باور بودند که با روشن نگاه داشتن آتش کینه و اعتراض در ایران، بالاخره موفق به تغییر حکومت ایران شوند. در این میان از هر کار و کمکی به معترضان دریغ نکردند و برای سقوط حکومت ایران لحظه شماری می‌کردند. اوضاع به همین منوال پیش نرفت و با گذشت زمان اعتراضات فروکش کرد و حتی در سالگرد درگذشت مهسا امینی نیز شعله ور نشد. این اتفاقات موجب خشم بیش از اندازه رژیم صهیونستی شد و آنها را نا امید کرد. در این مطلب قصد دارم به عواملی که موجب فشاری شدن مقامات اسرائیلی شده است بپردازم! تا انتها همراه من باشید.


اعتراضات درون اسرائیل

چند ماهی است که در تل آویو اعتراضات بسیار وسیعی علیه نتانیاهو (شخص ردیف اول دشمنی با ایران) به خاطر قوانین قضایی وجود دارد. این اعتراضات که روز به روز در حال گسترده‌تر شدن هستند اما هیچ توجهی به آنان صورت نمی‌گیرد و نگاه دولت اسرائیل تنها به آن سوی مرزهایش و سیاست خارجیست. همین امر به شعله‌ور‌تر شدن اعتراض‌ها در اسرائیل موجب شده است. اینها باعث خشم مقامات اسرائیلی شده‌اند.  شما را به دیدن پرتره گرافیکی از نتانیاهو در مطلب باد بکاری طوفان درو میکنی دعوت می‌کنم.


اربعین باشکوه

یکی دیگر از جاهایی که اسرائیل شکست سختی از ایران خورد، راهپیمایی عظیم اربعین و جاماندگان اربعین بود. مقامات اسرائیل بر این باور بودند که روز به روز بر معترضان افزوده شود و همواره از بدنه دین مهور کم شود، اما راهپیمایی بزرگ اربعین سال 1402 این را نشان داد که نمی‌توان به عقاید و دین کسی توهین کرد و توقع داشت که او همراه شود.


25 شهریور ناامید کننده

با تبلیغات مجازی سنگین اپوزوسیون بسیاری بر این باور رسیده بودند که حتما 25 شهریور(سالگرد مهسا امینی) یا حکومت ایران سقوط می‌کند و یا حداقل اینکه ضربه بزرگی به نظام توسط مخالفان وارد می‌شود. نتنها حکومت تغییری نکرد بلکه به طور مفتضحانه تمامی وعده‌های اپوزوسیون و رضا پهلوی تحقق نیافتند و عملا هیچ خبری نشد.


شکستن اعتلاف ضد ایرانی

یکی دیگر از امیدواری‌های رژیم صهیونستی آن بود که عربستان را از ایران دور کند و جلوی تفاوق ایران و عربستان را بگیرد. با گذشت حدود 7 ماه از، ازسرگیری روابط ایران و عربستان، روز به روز این دو کشور به یک دیگر نزدیک‌تر شدند و میان اعتلاف اعراب و اسرائیل فاصله زیای افتاد.


ترک جایگاه در جلسه سازمان ملل

فشار ناشی از شکست‌های متعدد  اسرائیل در مقابل مردم و حکومت ایران به اینجا ختم شد که دیپلمات این رژیم هنگام سخنرانی آیت الله رئیسی در سازمان ملل به خاطر انجام عملی مضحک به بیرون از سالن منتقل شد. چطور ممکن است رژیمی که مردمانش چندین ماه است که در خیابان‌ها هستند، به فکر اعتراض مردم ایران باشد؟! اگر می‌توانستند کاری بکنند، بهتر بود برای مردم معترض خود می‌کردند!


درباره این رندر سه بعدی

این آرت ورک سه بعدی که از الِمان‌های بسیار ساده سه بعدی(صندلی، میز و...) ساخته شده است، مدل‌سازی‌اش در نرم افزار ادوبی استیجر انجام شده است. سپس این مدل سه بعدی به نرم افزار ادوبی دیمنشن آمده و در آنجا نورپردازی و متریال دهی و رندر شده است. این آرت ورک سه بعدی از لحاظ گرافیکی بسیار ساده است اما از لحاظ مفهوم بسیار خلاقانه است. امیدوارم از این آرت ورک لذت برده باشید.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: چهارشنبه 29 شهریور 1402نمایش هفته : 11