آرت ورک خلاقانه به عمل کار برآید

1402/10/28
نمایش: 512 پسند: 2 دیدگاه: 0 دریافت: 2
زمان خواندن: 2 دقیقه - پنجشنبه 28 دی 1402

طرح گرافیکی مینیمال به عمل کار برآید، حاوی مفاهیم عمیقی است که می‌توانند برای زندگی مفید باشند و برای او پیشرفت به ارمغان بیاورند. با این مطلب و این آرت ورک خلاقانه و مینیمال همراه من باشید.

طرح گرافیکی خلاقانه و مینیمال به عمل کار برآید به سخندانی نیست از حکیم سعدی
طرح گرافیکی خلاقانه و مینیمال به عمل کار برآید به سخندانی نیست از حکیم سعدی

همه ما ایرانیان بارها شعر به عمل کار برآید به سخندانی نیست را استفاده کرده و یا شنیده‌ایم. به راستی این بیت بسیار زیبا از حکیم سعدی چه مفاهیم عمیقی دارد؟ در این مطلب انگیزشی قصد دارم به این بیت زیبا اشاره کنم. پیش از شروع مطلب شما دوستان عزیزم را به دیدن تایپوگرافی سه بعدی شعر سعدی دعوت می‌کنم.

سعدیا گرچه سخندان و مصالح گویی

به عمل کار برآید به سخندانی نیست

حکیم سعدی


همه صحبت کردن بلدند!

اولین نکته‌ای که از بیت زیبای به عمل کار برآید از سعدی دریافت می‌کنیم، این است که صحبت کردن کار ساده‌ای است که از عهده همه بر می‌آید. درواقع سعدی می‌خواهد اشاره کند که صحبت کردن به مقدار زیاد هم که باشد، سهل و آسان است و به اصطلاح امروزی‌ها کار شاقی نیست!


عمل کردن مهمتر است!

از آنجایی که صحبت‌کردن کار ساده‌ای است که از عهده همه مخلوقات بر می‌آید، عمل کردن بسیار مهمتر است. در واقع فقط صحبت کردن بی‌ارزش است و باید هر صحبتی با چشانی عمل کردن نیز همراه شود تا ارزشمند(تمثیل؛ زنبور بی عسل...) شود.


عملگرایی در برنامه نویسی و گرافیک

در دنیای برنامه نویسی و گرافیک عملی کار کردن بسیار ارزشمند است. آموزش دیدن یا آموزش دادن تئوری در برنامه نویسی و گرافیک به اندازه یک صدم کار عملی تجربه ارزشمند نیست. در زمینه‌های گرافیک و برنامه نویسی، حرف اول را تجربه کاری و سابقه می‌زند.


درباره این آرت ورک خلاقانه

کار گرافیکی این مطلب از لحاظ گرافیکی و اصطلاحاً تکنیک‌های فتوشاپی و گرافیکی ، حرفی برای گفتن ندارد اما از نظر خلاقیت و مفهوم ارزش بسیار بالایی دارد. لازم به ذکر است که در تم رنگی این آرت ورک از  رنگهای سبزآبی و مشکی استفاده شده است که ترکیب لذت بخشی را ایجاد نموده اند.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: پنجشنبه 28 دی 1402نمایش هفته : 14