تایپوگرافی مذهبی شهادت امام علی(ع)

1403/01/10
نمایش: 529 پسند: 3 دیدگاه: 2 دریافت: 7
زمان خواندن: 2 دقیقه - جمعه 10 فروردین

طرح‌های گرافیکی و تایپوگرافی های مذهبی برای مناسبت‌های شهادت و عزاداری هموراه حس حال معنوی بالایی برای بیننده دارند. با تایپوگرافی مینیمال مذهبی شهادت امام علی(ع) در رمضان سال 1403 خورشیدی همراه من باشید.

تایپوگرافی مذهبی اسم علی به مناسب شهادت امام علی(ع) | رمضان سال 1403
تایپوگرافی مذهبی اسم علی به مناسب شهادت امام علی(ع) | رمضان سال 1403

در میان تایپوگرافی‌های مذهبی و قرآنی و بخصوص تایپوگرافی‌های مذهبی اسامی امامان همواره حس و حال و معنویت بسیار بالایی وجود دارد. یکی از پرتیراژترین تایپوگرافی‌های اسامی امامان، تایپوگرافی امام علی(ع) است. در این مطلب قصد دارم به روش‌های قابل استفاده در تایپوگرافی‌های مذهبی مربوط به شهادت که موجب بهتر شدن آرت ورک می‌شود اشاره کنم. پیش از شروع مطلب شما دوستان عزیز را به طرح گرافیکی شهادت امام علی(ع) که مربوط به سال 1400 است دعوت می‌کنم.

شهادت مولای متقیان امام علی(ع) را خدمت همه دوستان عزیزم تسلیت عرض می‌کنم و در این شب‌های عزیز قدر در ماه رمضان از همه‌شان التماس دعای عاجزانه دارم.🌹


غروب خورشید

یکی از غم‌انگیزترین صحنه‌ها، غروب خورشید است. غروب آفتاب حس غم‌انگیز زیادی دارد، از این رو می‌توان از غروب خورشید یا رنگهای تیره خانواده رنگ نارنجی به منظور القای حس ناراحتی و غم استفاده کرد. همانطور که در تایپوگرافی این مطلب مشاهده می‌کنید، از رنگهای نارنجی و سرخ استفاده شده است تا حس حزن اندوه برای بیننده ایجاد شود.


تم رنگی تیره

یکی دیگر از مهمترین کارهایی که باید در طرح‌های گرافیکی مذهبی انجام داد آن است که از رنگهای مشکی و تیره است. همچنین باید از استفاده کردن از رنگهای روشن و جیغ خودداری کرد و یا اینکه میزان وضوح(Opacity) آن‌ها را کم استفاده نمود. همچنین پسندیده است که از تم رنگی گرم و تیره استفاده شود و از رنگهای سرد استفاده نشود.


اشعار زیبا در کنار تایپوگرافی

کشور ما یکی از فرهنگی‌ترین کشورهای دنیاست که شاعران بسیاری را به خود دیده است. می‌توان در کنار تایپوگرافی مذهبی یک بیت از این اشعار ناب را نیز قرار داد تا تاثیرگذاری بهتری بر ذهن بیننده انجام پذیرد. برای مثال برای تایپوگرافی علی(ع) من از یکی از ابیات شعر علی ای همای رحمت استفاده نمودم.


نتیجه گیری

رعایت نکات ساده در یک تایپوگرافی مذهبی می‌تواند منجر به بسیار زیبا شدن آن و اثرگذاری زیاد آن شود. در این مطلب به 3 مورد از مواردی که برای یک تایپوگرافی مذهبی مناسب و مفید هستند اشاره کردم. امیدوارم از این مطلب استفاده برده باشید. با عرض تسلیت ایام، روز خوش.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: شنبه 11 فروردیننمایش هفته : 27