تایپوگرافی سه بعدی خودآ(خدا)

1403/01/20
نمایش: 386 پسند: 1 دیدگاه: 0 دریافت: 4
زمان خواندن: 2 دقیقه - دوشنبه 20 فروردین

تایپوگرافی سه بعدی دنیای وسیعی را در طراحی گرافیک شامل می‌شود. تایپوگرافی سه بعدی خودآ(خدا) با فونت نستعلیق و متریال فلز طراحی و رندر شده است و تقدیم دوستان عزیزم می‌گردد.

تایپوگرافی سه بعدی فارسی خودآ(خدا) با فونت نستغلیق و متریال فلز | رندر ادوبی دیمنشن
تایپوگرافی سه بعدی فارسی خودآ(خدا) با فونت نستغلیق و متریال فلز | رندر ادوبی دیمنشن

تایپوگرافی‌های مذهبی دامنه بسیار وسیع و مختلفی را در میان تایپوگرافی‌ها شامل می‌شوند. فونت نستعلیق یکی از پرکاربردترین فونت‌ها در زمینه تایپوگرافی است که همه طراحان گرافیک به آن آشنا هستند. با بررسی تایپوگرافی سه بعدی مذهبی خودآ تا انتها با من همراه باشید. پیش از شروع بررسی شما را به دیدن تایپوگرافی دیگری از خدا دعوت می‌کنم.


پالت رنگ تایپوگرافی

رنگ‌های تایپوگرافی سه بعدی خدا، تماماً از طیف رنگ روشن انتخاب شده‌اند، زیرا خداوند ذاتاً روشن است و از تاریکی و ظلمت مبرا است. رنگ‌های زرد(طلایی) و سبز عمده رنگ‌های این تایپوگرافی هستند. لازم به ذکر است که رنگ سبز ، اصلی‌ترین رنگ در مضامین مذهبی و اسلیمی است.


فونت نستعلیق در تایپوگرافی

معروف‌ترین و کاربردی‌ترین فونت و قلم در تایپوگرافی، فونت نستعلیق است. فونت نستعلیق چه در تایپوگرافی دو بعدی و سایه زنی بسیار مناسب و چه در تایپوگرافی‌های سه بعدی مانند آرت ورک این مطلب. فونت تایپوگرافی سه بعدی خدا، فونت نستعلیق خام نیست و اندکی تغیر یافته است.


ماندالا مذهبی

در میان سبک‌های متفاوت طراحی ماندالا آرت، سبک ماندالای مذهبی طرفدار زیادی در ایران دارد. همانطور که در تایپوگرافی سه بعدی خدا در این آرت ورم مشاهده می‌شود، از حروف چینی به شکل دایره و ماندالا استفاده شده است. این سبک دایره مانند ذهن بیننده را درگیر خود نموده و او را وادار به نگاه عمیق به درون آرت ورک سه بعدی می‌کند.


جمع بندی تایپوگرافی سه بعدی خدا

در این مطلب که با یک تایپوگرافی سه بعدی مذهبی به نام خدا مزین شده است، به 3 نکته اصلی تایپوگرافی مذهبی اشاره کردم. این موارد عبارتن بودند از: پالت رنگ مناسب، فونت نستعلیق و ماندالای مذهبی که در این مطلب به آن‌ها پرداختم. امیدوارم از این مطلب و تایپوگرافی لذت کافی را برده باشید.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: دوشنبه 20 فروردیننمایش هفته : 20