طرح گرافیکی مذهبی تایپوگرافی آیه انتقام

1403/01/26
نمایش: 287 پسند: 2 دیدگاه: 0 دریافت: 3
زمان خواندن: 2 دقیقه - یکشنبه 26 فروردین

با آرت ورک مذهبی تایپوگرافی آیه 22 سوره سجده، آیه إِنَّا مِنَ الْمُجْرِمِينَ مُنْتَقِمُونَ، به مناسبت انتقام پهبادی و موشکی سپاه از رژیم صهیونیستی همراه این مطلب باشید.

طرح گرافیکی مذهبی تایپوگرافی آیه إِنَّا مِنَ الْمُجْرِمِينَ مُنْتَقِمُونَ | آیه 22 سوره سجده به مناسبت انتقام از اسرائیل
طرح گرافیکی مذهبی تایپوگرافی آیه إِنَّا مِنَ الْمُجْرِمِينَ مُنْتَقِمُونَ | آیه 22 سوره سجده به مناسبت انتقام از اسرائیل

اولین ساعات بامداد روز یکشنبه 26 فروردین مصادف بود با حمله موشکی و پهبادی ایران به مواضع نظامی اسرائیل برای انتقام از حادثه کنسولگری ایران. انتقام از تبهکاران یکی از وعده‌های صادق خداست که دیشب به وقوع پیوست. با بررسی تایپوگرافی آیه إِنَّا مِنَ الْمُجْرِمِينَ مُنْتَقِمُونَ که به معنای حتمی بودن انتقام از تبهکاران است همراه باشید.

إِنَّا مِنَ الْمُجْرِمِينَ مُنْتَقِمُونَ

... البته از تبهکاران انتقام می‌گیریم.


رنگ تایپوگرافی إِنَّا مِنَ الْمُجْرِمِينَ مُنْتَقِمُونَ

تم رنگی این آرت ورک به خاطر اینکه این انتقام توسط هوافضای سپاه پاسداران انجام شد، برگرفته از لوگوی سپاه است که آمیخته است از رنگهای آبی سرمه‌ای و زرد. با استفاده از این پالت رنگ دیگر نیازی به قرارگیری لوگو سپاه در طرح نیست و با همین پالت رنگ، مفهوم به راحتی منتقل می‌شود.


فونت مناسب تایپوگرافی مذهبی

یکی از بهترین فونت‌ها برای تایپوگرافی‌های مذهبی و قرآنی، فونت دیباج است. فونت دیباج فونتی رایگان نیست و باید از سایت فونت ایران تهیه شود. اعراب‌های این فونت بسیار چشم‌نواز و در فاصله خوبی از حروف قرار گرفته‌اند و کمتر نیاز به دستکاری آنها است.


اصل سادگی در تایپوگرافی

در تایپوگرافی آیه إِنَّا مِنَ الْمُجْرِمِينَ مُنْتَقِمُونَ بیش از هر موضوع دیگری به اصل سادگی توجه ویژه شده است. کمترین آبجکت‌ها و رنگها در این آرت ورک استفاده شده‌اند تا به بهترین نحو به بیننده پیام منتقل شود. تنها از استایل سایه(Drop Shadow) استفاده شده است و خبری از استایل‌های دیگر، پترن‌ها و... نیست. گفتنی است این آرت ورک تماماً در فتوشاپ انجام شده است.


بررسی نهایی تایپوگرافی مذهبی

در این مطلب که به مناسبت انتقام سپاه از اسرائیل آماده شده است، تایپوگرافی مذهبی آیه زیبای إِنَّا مِنَ الْمُجْرِمِينَ مُنْتَقِمُونَ را بررسی کردیم. سه اصل مهم، فونت، تم رنگی و سادگی را در این تایپوگرافی قرآنی بررسی کردیم. امیداورم از این مطلب و این آرت ورک لذت و استفاده برده باشید.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: یکشنبه 26 فروردیننمایش هفته : 19