تایپوگرافی سه بعدی اسم رضا

1403/02/25
نمایش: 128 پسند: 2 دیدگاه: 0 دریافت: 3
زمان خواندن: 2 دقیقه - سه‌شنبه 25 اردیبهشت

تایپوگرافی‌های مذهبی مناسبتی زمینه خاص و پرطرفدار در طراحی گرافیک است. در این مطلب با طرح گرافیکی تایپوگرافی سه بعدی اسم رضا به مناسبت تولد امام رضا(ع) همراه من باشید.

طرح گرافیکی حرفه ای تایپوگرافی سه بعدی اسم رضا | به مناسبت تولد امام رضا(ع) | رندر نرم افزار ادوبی دیمنشن
طرح گرافیکی حرفه ای تایپوگرافی سه بعدی اسم رضا | به مناسبت تولد امام رضا(ع) | رندر نرم افزار ادوبی دیمنشن

در دنیای گرافیک تایپوگرافی‌هایی که با موضوعات مذهبی انجام می‌شوند، همواره یک سر و گردن از دیگر تایپوگرافی‌ها بالاتر هستند. این تایپوگرافی‌ها که برای مناسبت‌های مذهبی گوناگون چون شهادت و ولادت طراحی می‌شوند، باید ویژگی‌های خاصی را داشته باشند تا متمایز شده و بر ذهن مخاطب تاثیر بگذارند. پیش از شروع مطلب؛ میلاد امام رئوف، امام رضا(ع) را خدمت شما دوستان عزیزم تبریک عرض می‌کنم.


تم رنگی مناسب تایپوگرافی

اولین و اصلی‌ترین نکته مهم در طراحی یک تایپوگرافی مذهبی حرفه‌ای انتخاب پالت رنگ مناسب است. پرکاربردترین رنگ‌ها در مراسمات شهادت، رنگ‌های قرمز و مشکی هستند. همچنین پرکاربردترین رنگ‌ها در زمینه تایپوگرافی‌های مذهبی ولادتی، رنگ‌های سفید، سبز و زرد هستند. رنگ‌های نام برده بیشترین تاثیر را بر ذهن بیننده می‌گذارند.


کانتراست(Contrast) مناسب

در تایپوگرافی‌های مذهبی شهادت، بهتر است تضاد رنگی کمتری استفاده شود تا تاثیرگذاری رنگ مشکی بر ذهن مخاطب افزوده شود. در تایپوگرافی‌های ولادتی این موضوع برعکس است و بهتر است که از رنگ‌های بسیار روشن و جیغ بیشتر استفاده شود تا حس شادی، شادابی و جشن بهتر به بیننده منتقل شود. 


سبک تایپوگرافی سه بعدی

یکی از جذاب‌ترین و خاص‌ترین سبک‌های تایپوگرافی که امروزه رایج شده است، سبک تایپوگرافی سه بعدی است. در این سبک حروف با آرایش خاصی مدل سازی سه بعدی می‌شوند و در یک صحنه سه بعدی؛ متریال دهی، نورپردازی و رندر می‌شوند. متریال‌های چوب و فلز بهترین انتخاب‌ها برای یک طرح گرافیکی سه بعدی هستند و متریال‌های پلاستیک و شیشه نامناسب‌ترین‌ها.


انتخاب فونت برای تایپوگرافی

بسیاری بر این باور هستند که بهترین و تنها فونتی که مناسب تایپوگرافی است، فونت ایران نستعلیق است. در این که فونت ایران نستعلیق یکی از برترین فونت‌های برای تایپوگرافی است شکی نیست، اما تایپوگرافی با فونت‌های متنوع دیگر نیز بسیار جذاب و هیجان انگیز است. اگر تایپوگرافی‌های سه بعدی بنده را دنبال کرده باشید، متوجه می‌شوید که انتخاب فونت‌های متنوع برای طراحی گرافیک چقدر هیجان انگیز و زیبا است.


جمع بندی یک تایپوگرافی مذهبی حرفه‌ای

در این مطلب که مزین به یک تایپوگرافی سه بعدی مذهبی و نام امام رضا(ع) است به تعدادی از تکنیک‌های تایپوگرافی پرداختیم. این تکنیک‌ها عبارت بودند از؛ تم رنگی مناسب تایپوگرافی، کانتراست(Contrast) مناسب، سبک تایپوگرافی سه بعدی و انتخاب فونت برای تایپوگرافی. امیدوارم از این آرت ورک و مطلب استفاده کرده باشید، روز خوش.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: سه‌شنبه 25 اردیبهشتنمایش هفته : 18