پالت رنگ طلایی و مشکی

1402/05/02
نمایش: 4,092 پسند: 1 دیدگاه: 0 بکارگیری: 959
زمان خواندن: 3 دقیقه - دوشنبه 2 مرداد 1402

رنگ طلایی یکی از زیباترین رنگهای خانواده زرد است. از بهترین مکمل‌های رنگ زرد طلایی می‌توان به مشکی و آبی تیره اشاره کرد. رنگ مشکی در کنار طلایی حس جذاب شیک بودن را به بیننده منتقل می‌کند. هر چی در کنار رنگ طلایی از مشکی بیشتری استفاده شود، حس رسمی بودن بیشتری منتقل می‌شود.

پالت رنگ خاص طلایی و مشکی، روانشناسی رنگ + کدها
پالت رنگ خاص طلایی و مشکی، روانشناسی رنگ + کدها

رنگ مشکی از آن دست رنگ‌هاییست که در کنار هر رنگی که قرار می‌گیرد، می‌تواند اثر بخشی آن رنگ را دوچندان کند. یکی از جذاب‌ترین و خاص‌ترین ترکیب‌های رنگ مشکی، ترکیب رنگ طلایی با مشکی است. این تم طرفداران بسیاری دارد. رنگ مشکی معانی و مفاهیم متفاوتی برای بیننده دارد اما، ترکیب آن با زرد، ترکیبی بسیار شیک و سلطنتی است. پیش از شروع بررسی این پالت رنگ، شما را به دیدن پالت رنگ نارنجی و مشکی دعوت می‌نمایم.


روانشناسی رنگ طلایی

رنگ طلایی که در طیف خانواده رنگ‌های زرد قرار گرفته است؛ نماد ثروت، سلطنت، پیروزی و برتر بودن است. این رنگ در طیف تیره رنگ زرد قرار دارد و به اندازه خود رنگ زرد، نشاط آور و شادی بخش نیست. رنگ طلایی همچنین بسیار در جذب نگاه قدرت‌مند است و استفاده کردن از آن هر جایی موجب می‌شود تا چشمان بیینده جذب شوند. از بهترین رنگ‌های مکمل زرد می‌توان به رنگ مشکی اشاره کرد.


روانشناسی رنگ مشکی

رنگ مشکی ، رنگی بسیار عجیب و رمزآلود است. مشکی در یک جا نماد حزن و اندوه است،  در جایی دیگر نماد شیک بودن و در جایی دیگر به معنای خاموش بودن! مشکی وابسته به جایی که در آن قرار می‌گیرد، معانی متفاوتی به دنبال دارد. ترکیب رنگ مشکی با رنگ‌های دیگر موجب می‌شود تا رنگهای مختلف اثر بخشی بسیار بیشتری از خود در کنار رنگ مشکی داشته باشند. استفاده از رنگ زرد طلایی در کنار رنگ مشکی موجب می‌شود تا حس حال رنگ طلایی(حس شیک بودن، پیروزی و قدرت و...) دوچندان به بیننده منتقل شود.


روانشناسی رنگ خاکستری

رنگ خاکستری که رنگی در میانه مشکی و سفید است، بیشتر به معنای میانه‌روی و بی‌طرفی و بلاتکلیفی است. استفاده از رنگ خاکستری در کنار رنگ مشکی موجب می‌شود تا اندکی از حس رسمی بودن مشکی کم شده و پالت رنگ دوستانه‌تر شود. گفتنی است رنگ خاکستری استفاده شده در پالت رنگ طلایی و مشکی با کد رنگ rgb(202, 202, 202) یک خاکستری روشن است.


روانشناسی رنگ سفید

در این پالت رنگی برای رنگ روشن و اصطلاحاً سفید از رنگی با کد رنگ rgb(252, 250, 241) استفاده شده است. همانطور که مشاهده می‌کنید؛ این رنگ مقدار تقریبا مشابهی از پیکسل‌های قرمز و سبز دارد و مقدار بسیار کمتری از پیکسل‌های آبی دارد. این موضوع سبب می‌شود تا گرمی و تم این پالت رنگی که مشکی و طلایی است حفظ شود. همچنین عدم استفاده از رنگ سفید مطلق با کد رنگ rgb(255, 255, 255) از خستگی چشمان بیننده در بلند مدت جلوگیری می‌کند. گفتنی است رنگ سفید نماد صلح و دوستی و آرامش است.


کاربرد پالت رنگ

اگر شما علاقمند هستید تا طرح گرافیکی‌تان یا در وبسایتتان و یا حتی در رابط کاربری اپلیکشین‌تان به ببینده حس لاکچری بودن، سلطنت، قدرت و پیروزی را به مقدار بسیار بالا به بیننده منتقل کنید، یکی از برترین انتخاب‌های برای شما ترکیب رنگ طلایی و مشکی است. تضاد رنگ‌های طلایی و مشکی بسیار جذاب است و بیننده را مجذوب خود می‌کند. ترکیب رنگی مشکی و طلایی همواره طرفداران بسیاری در میان آقایان دارد.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: سه‌شنبه 3 مرداد 1402نمایش هفته : 136