پالت رنگ پاستیلی یاسی، صورتی گُلی و سبزآبی

1402/05/26
نمایش: 12,076 پسند: 1 دیدگاه: 0 بکارگیری: 597
زمان خواندن: 4 دقیقه - پنجشنبه 26 مرداد 1402

پالت‌های رنگ پاستیلی همواره رنگهای مینیمال و ملایمی دارند و در این پالتها خبری از رنگهای جیغ نیست. ترکیب رنگهای مینیمال بنفش یاسی و سبزآبی بسیار زیبا و دل انگیز است. رنگ های پاستیلی حرارت و انرژی کمتری دارند اما در عوض بسیار آرام و آرام بخش هستند.

پالت رنگ پاستیلی و مینیمال بنفش یاسی، صورتی کم رنگ(گلی) و سبز آبی، روانشناسی رنگ و کدها
پالت رنگ پاستیلی و مینیمال بنفش یاسی، صورتی کم رنگ(گلی) و سبز آبی، روانشناسی رنگ و کدها

پالت رنگ پاستیلی به پالتی گفته می‌شود که در آن از رنگهای میانه تنها استفاده شود  و در آن خبری از رنگ‌های تند، سیر و اصطلاحاً جیغ نباشد. رنگ پاستیلی بنفش یاسی یکی از زیباترین رنگ‌های پاستیلی است که در میان بانوان طرفدار بسیاری دارد. رنگ سبزآبی پاستیلی که در پالت رنگ پاستیلی بنفش یاسی و سبزآبی مکملی برای بنفش یاسی است، بسیار آرامش بخش است. همچنین در این پالت رنگی برای جلوگیری از سردی بیش از حد رنگها از رنگ صورتی کم رنگ یا همان رنگ گلی اسفاده شده است. اگر شما نیز از عاشقان رنگهای پاستیلی هستید، پیشنهاد می‌کنم پالت رنگ سبز پاستیلی را هم مشاهده کنید.


روانشناسی رنگ بنفش یاسی پاستیلی

رنگ بنفش یاسی یکی از نرم‌ترین، مهربان‌ترین و لطیف‌ترین رنگهاست. بسیاری از شرکت‌های تولید مواد نرم‌کننده، موادشان را به این رنگ تولید می‌کنند. بنفش یاسی پاستیلی بسیار نرم و آرام و زیباست و در نگاه کردن بلند مدت بیینده او را خسته نمی‌کند. رنگ بنفش یاسی بسیار در میان بانوان طرفدار دارد و بسیار پرکاربرد است. اگر شما نیز از عاشقان رنگ بنفش هستید و از تند  تیز بودن رنگهایی چون بادمجانی  و ارغوانی خوشتان نمی‌آید، می‌توانید از رنگ مینیمال و میانه بنفش یاسی پاستیلی استفاده نمایید.


روانشناسی رنگ صورتی کم رنگ(گُلی)

خانواده رنگهای صورتی نمادی برای زن بودن، لطافت، عشق و صمیمیت هستند. رنگ صورتی بسیار در میان بانوان طرفدار دارد و تقریبا می‌توان گفت تمامی بانوان این رنگ را دوست دارند. صورتی هر چه پررنگ‌تر باشد، حس صمیمیت و عشق شدیدتری را ساطع می‌کند و هر چه کم‌رنگ‌تر باشد، این حس را ملایم‌تر منتقل کرده و در عوض آرامش بیشتری به ببننده می‌دهد. رنگ صورتی کم رنگ یا همان رنگ گلی، در خانواده رنگهای پاستیلی ، ملایم و مینیمال قرار دارد. این رنگ حس لطافت و دوستی را درتوأم با  آرامشی که دارد منتقل می‌کند.


روانشناسی رنگ  سبزآبی پاستیلی

همانطور که از اسم سبزآبی مشخص است، این رنگ از آبی و سبز مشتق شده است. رنگ آبی بهترین نماد برای اعتماد سازی و اعتبار دهی است. بسیاری از پیام رسان‌ها از جمله تلگرام، لینکدین و بسیاری از شرکت‌های هاستینگ و... از رنگ آبی استفاده می‌کنند تا به کاربر حس اعتماد بدهند. رنگ سبز نمادی مطلق برای آرامش، رشد و طراوت است. ترکیب رنگهای سبز و آبی که سبزآبی را می‌سازد منجر می‌شود تا به ببینده هم حس آرامش منتقل شود و هم در ذهن بیینده اعتماد سازی شود. سبزآبی پاستیلی حس آرامش بیشتری در خود دارد و می‌تواند برای رنگ پس زمینه به منظور ایجاد آرامش استفاده شود.


روانشناسی رنگ  سیفد

همه ما از دوران کودکی رنگ سفید را به عنوان رنگ صلح ، دوستی و آشتی می‌دانیم. رنگ سفید از آن دست رنگهاییست که هیچگاه از مد نمی‌افتد و به مرور  زمان تکراری نمی‌شود. رنگ سفید پرکاربردترین رنگ در پس زمینه وبسایت هاست. سفید مطلق با کد Hex (#fff) در نگاه بلند مدت برای چشم مضر است. به همین خاطر است که کوهنوردان از عینک مخصوص استفاده می‌کنند. در این پالت رنگی از رنگی تیره‌تر از سفید مطلق با کد رنگی #f9f9f9 استفاده شده است تا در نگاه بلند مدت چشمان بیننده را آزرده نکند.


موارد استفاده این پالت رنگ

اگر به دنبال حس ناب مینیمال بودن ، سادگی و آرامش در پالت رنگ مورد استفاده در متریال دیزاین وبسایت، طرح گرافیکی یا حتی رابط گرافیکی هستید،  پالت رنگ پاستیلی بنفش یاسی و سبزآبی و صورتی گُلی یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شماست. این پالت رنگی بسیار مینیمال است و حس ناب آرامش و لطافت را بیننده منتقل می‌کند. به خاطر وجود رنگهای یاسی و صورتی در این پالت رنگی، این رنگ بسیار مناسب برای مخاطبان بانو است.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: پنجشنبه 26 مرداد 1402نمایش هفته : 396