پالت رنگ آبی درباری، آبی آسمانی و خردلی

1402/06/20
نمایش: 1,275 پسند: 1 دیدگاه: 0 بکارگیری: 176
زمان خواندن: 3 دقیقه - دوشنبه 20 شهریور 1402

یکی از بهترین مکمل‌ها برای رنگ آبی، رنگ خردلی است. ترکیب زرد خردلی و آبی درباری برای بیینده حس تضاد گرم و سرد زیبایی ایجاد می‌نماید. پالت رنگ آبی درباری، خردلی و آبی آسمانی، پالت رنگی زیبا و غیریکنواخت است و در نگاه بلندمدت به خاطر حس تضادی که دارد بیننده را آزرده خاطر نمی‌کند.

پالت رنگ آبی درباری، خردلی، آبی آسمانی و زرد نباتی، روانشناسی رنگ + کدها
پالت رنگ آبی درباری، خردلی، آبی آسمانی و زرد نباتی، روانشناسی رنگ + کدها

خانواده رنگ آبی از آن دست طیف‌های رنگی است که هم در میان بانوان و هم در میان آقایان طرفداران بسیاری دارد. البته طیف‌های تیره رنگ آبی چون آبی درباری و آبی سرمه‌ای در میان آقایان طرفدار بیشتری دارند. پالت رنگ آبی درباری، خردلی و آبی آسمانی در کنار رنگهای سرد خانواده آبی، رنگ‌های خردلی و خاکی نیز دارد که ترکیب لذت بخش متضادی ایجاد کرده‌اند. رنگ آبی در کل نماد اعتبار و اعتماد است. در صورتی که از عاشقان ترکیب رنگی زرد خردلی و آبی هستید، پیشنهاد می‌کنم  پالت رنگ خردلی و آبی را در کپل آرت ببینید.


روانشناسی آبی درباری

تقریبا هیچکسی را نمی‌توان یافت که از آبی متنفر باشد. رنگ آبی مهمترین رنگ تشکیل دهنده آسمان و دریاست و انسان حس اعتماد، پهناوری و قدرت می‌دهد. آبی درباری یکی از رنگ‌های تیره طیف خانواده آبی است. آبی درباری به میزان رنگ آبی سرمه‌ای و آبی مطلق تند و تیز نیست و ملایم‌تر است. همین ملایم‌تر بودن، موجب کمتر خسته شده انسان می‌شود.


روانشناسی رنگ آبی آسمانی

رنگ آبی آسمانی ، نماد پهناوری و اعتماد و آرامش است. همه ما با دیدن رنگ زیبای آسمان حس آرامش می‌کنیم و در زمان دیدن ابرهای سیاه، آن حس آرامش را از دست می‌دهیم. رنگ آبی آسمانی بسیار آرامش بخش است و می‌توان از در دکوراسیون خانه به مقدار زیاد استفاده نمود. اگر از طرفداران رنک آبی آسمانی هستید، لطفا  پالت رنگ آبی آسمانی را در کپل آرت مشاهده کنید.


روانشناسی رنگ  خردلی

رنگ زرد خردلی یکی از رنگهای خانواده طیف رنگ زرد است. نباید خردلی را جز خانواده نارنجی دانست. این رنگ شباهت زیادی به نارنجی زرد دارد اما مقداری از آن ملایم‌تر است. رنگ زرد موجب تقویت قوه اختیار انسان شده و او را روحیه و نشاط می‌بخشد و او را تهییج می‌کند. بسیاری از بیمارستان‌ها به منظور القای حس شادی و روحیه به بیماران از خانواده رنگ زرد و به خصوص رنگ خردلی برای رنگ‌آمیزی دیوارها استفاده می‌کنند. توجه نمایید که هرچه زرد روشن‌تر باشد حس شادابی و خنده‌آفرینی آن بیشتر است. لازم به ذکر است که در این پالت رنگی، رنگ خردلی، مکمل رنگ آبی است.


روانشناسی رنگ  نباتی

رنگ نباتی یا به اصطلاح بسیار ساده‌تر رنگ زرد روشن ، منبعی برای حس روحیه، شادی و خنده است. درمورد استفاده از رنگ‌های زرد روشن باید این نکته را فراموش نکرد که به میزان اندک از آن‌ها استفاده کرد، زیرا که برای چشم انسان بسیار حساسیت زا هستند و در صورتی که درست استفاده نشوند، می‌توانند به سرعت و سادگی چشمان انسان را خسته نمایند. توصیه می‌شود هیچگاه از رنگ زرد روشن یا رنگ زرد نباتی برای پس‌زمینه و جایی که استفاده وسیع دارید استفاده ننمایید.موارد استفاده این پالت رنگ

استفاده از رنگهای متضاد گرم و سرد در یک پالت رنگ در کنار هم بسیار زیبا و جذاب است. نکته مهم این است که به میزان متناسب از رنگهای متضاد استفاده شود تا توازن رنگی پالت بر هم نخود. اگر علاقمند هستید تا در متریال دیزاینتان، آرت ورک گرافیکی‌تان یا سایتتان به بیننده توام با حس قدرت و اعتماد، حس نشاط، روحیه و امید را تزریق کنید، یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شما ترکیب رنگ خردلی و آبی است.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: دوشنبه 20 شهریور 1402نمایش هفته : 44