پالت رنگ سبز کله غازی و زرد کهربایی

1402/08/19
نمایش: 2,595 پسند: 2 دیدگاه: 0 بکارگیری: 355
زمان خواندن: 3 دقیقه - جمعه 19 آبان 1402

ترکیب رنگهای سبز تیره مانند سبز کله غازی با رنگ زرد تیره مثل رنگ زرد کهربایی نتیجه بسیار زیبایی برای بیننده به همراه دارد. پالت رنگ سبز کله غازی و زرد کهربایی سرشار از حس طبیعت و آرامش است.

پالت رنگ سبز کله غازی، زرد کهربایی و خاکستری، به همراه روانشناسی رنگ و کدها(Rgb, Cmyk, Hex)
پالت رنگ سبز کله غازی، زرد کهربایی و خاکستری، به همراه روانشناسی رنگ و کدها(Rgb, Cmyk, Hex)

برخلاف رنگهای روشن طیف خانواده سبز که بیشتر در میان بانوان طرفدار دارند، رنگهای تیره خانواده رنگ سبز مانند سبز لجنی، سبز کله غازی و سبز یشمی، در میان آقایان و بانوان طرفدار یکسان دارند. ترکیب رنگهای سبز تیره و با زرد تیره مانند زرد کهربایی ، ترکیب بسیار دل‌انگیزی ایجاد می‌کند. پالت رنگ سبز کله غازی و زرد کهربایی حس زیبای طبیعت، جنگل و آرامش را برای بیننده تداعی می‌کند.


روانشناسی سبز کله غازی

بدون اقماز رنگ سبز  کله غازی ، یکی از زیباترین رنگهای تیره خانواده رنگ سبز است. رنگ سبز کله غازی رنگی رسمی است و در میان بانوان و آقایان طرفدار بسیار دارد. رنگهای سبز تیره بر خلاف سبزهای روشن که حس رشد، پویایی و نشاط به همراه دارند، بیشتر رسمی هستند و حس آرامش و اعتماد قوی‌تری دارند.


روانشناسی رنگ  زرد کهربایی

رنگ زرد کهربایی ارتباط تنگاتنگی را رنگ زرد طلایی دارد. این رنگ جز رنگهای تیره خانواده رنگ زرد است. رنگ زرد نماد شادی و خنده است و روحیه را به انسان تزریق می‌کند. در هنگام بیماری استفاده از رنگ زرد می‌تواند بسیار روحیه بخش و مفید برای بیمار باشد. از رنگ زرد خردلی در رنگ‌آمیزی دیوارهای بسیاری از بیمارستان‌ها استفاده می‌شود. استفاده از رنگ کهربایی به جای رنگ زرد مطلق می‌تواند از خستگی و آزردگی چشمان جلوگیری می‌کند.


روانشناسی رنگ  خاکستری روشن

رنگ خاکستری، رنگی حایل میان روشنی و تاریکی است. رنگ خاکستری به معنای میانه‌رو بودن، حایل بودن و گاهاً بی‌طرف بودن و بلاتکلیف بودن است. با توجه به این موضوع که رنگ سفید مطلق در نگاه طولانی مدت چشمان را آزرده می‌کند(دلیل استفاده کوهنوردان از عینک آفتابی در برف)، استفاده از رنگ خاکستری روشن به جای آن می‌تواند از آسیب به چشم جلوگیری کند. رنگ خاکستری روشن این پالت رنگی می‌تواند به عنوان رنگ پس زمینه استفاده شود.


روانشناسی رنگ  مشکی

رنگ مشکی با توجه به مکان و زمانی که از آن استفاده می‌شود، معانی و مفاهیم متفاوتی دارد. برای مثال؛ در یک جا نماد غم و اندوه است، در جایی دیگر نشان رسمی بودن و شیک بودن و در جایی دیگر نماد خاموش بودن است. رنگ مشکی مطلق کد رنگی Rgb(0,0,0) دارد، اما رنگ مشکی استفاده شده در  پالت رنگ سبز کله غازی و زرد کهربایی، با کد رنگی rgb(69, 71, 75) اندکی روشن‌تر و ملایم‌تر است.


موارد استفاده این پالت رنگ

استفاده از پالت سبز کله غازی وکهربایی برای انتقال حس آرامش و اعتماد در عین انتقال حس روحیه و شادابی به بیینده بسیار مناسب است. ترکیب رنگی سبز تیره با رنگ زرد تیره بسیار نتیجه مناسب و دلپسندی برای بیننده دارد. از این پالت رنگی می‌توانید در طراحی وبسایتتان، اپلیکیشن موبایل‌تان یا در پست‌های اینستاگرامی خود استفاده نمایید.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: جمعه 19 آبان 1402نمایش هفته : 87