پالت رنگ قرمز وینستونی، زرد و آبی سرمه‌ای

1402/09/21
نمایش: 748 پسند: 1 دیدگاه: 0 بکارگیری: 131
زمان خواندن: 3 دقیقه - سه‌شنبه 21 آذر 1402

پالت‌های رنگی که رنگهای جیغ و تیره دارند، همواره طرفداران خاص خود را دارند. پالت رنگ قرمز وینستونی، زرد و آبی سرمه‌ای تماماً  از رنگهای قوی و پرانرژی ساخته شده است و دارای انرژی بسیار بالایی برای بیننده می‌باشد.

پالت رنگ پر انرژی قرمز وینستونی، زرد و آبی سرمه‌ای
پالت رنگ پر انرژی قرمز وینستونی، زرد و آبی سرمه‌ای

همانگونه که رنگهای مینیمال و میانه طرفداران بسیاری دارند، پالت‌های رنگ جیغ و تیره نیز طرفداران خاص خود را دارند. رنگهای جیغ دارای انرژی اشباء شده زیادی هستند. پالت رنگ قرمز وینستونی ، زرد و آبی سرمه‌ای یکی از پالت‌های رنگ بسیار پرانرژی و قوی است که تاثیر بسیار زیادی بر بیننده دارد و او را تهییج می‌کند. پیش از شروع بررسی پالت رنگ، شما دوستان عزیز را به دیدن پالت قدیمی سرمه‌ای و قرمز در کپل آرت دعوت می‌نمایم. 


روانشناسی رنگ قرمز وینستونی

رنگ قرمز  معانی و مفاهیم متفاوتی به دنبال خود دارد. رنگ قرمز گاهی نماد خط است، گاهی نماد گرما و حرارت و گاهی نماد عشق و علاقه زیاد. بسته به تیرگی و روشنی رنگ قرمز و مکانی که قرمز در آن استفاده می‌شود، مفهوم متفاوتی به بیننده منتقل می‌شود. رنگ قرمز وینستونی رنگی بسیار پرانرژی در طیف خانواده قرمز است. این رنگ به میزان بالایی احساس به بیننده منتقل می‌کند. به خاطر انرژی و قدرت بالای رنگ قرمز وینستونی باید در استفاده زیاد از آن احتیاط به عمل آورد.


روانشناسی رنگ  آبی سرمه‌ای

رنگهای آبی نفتی و آبی سرمه‌ای جز پرطرفدارترین رنگها در میان رنگهای تیره طیف خانواده رنگ آبی هستند. برخلاف آبی نفتی که اندکی ملایم‌تر است، رنگ آبی سرمه‌ای بسیار پرانرژی‌تر و قدرتمندتر است. قرار گرفتن رنگ آبی سرمه‌ای با کدrgb(13, 18, 130) در کنار رنگهای قرمز وینستونی و زرد موجب ایجاد تضاد بسیار قوی و جذابی می‌شود که از یکنواختی پالت رنگ و ایجاد خستگی برای بیننده جلوگیری می‌نماید.


روانشناسی رنگ زرد

در میان عموم مردم رنگ زرد به خنده‌آوری و روحیه بخشی‌اش معروف است. رنگ زرد به هر میزان که تیره تر باشد، انرژی بالاتری منتقل می‌کند. البته باید توجه نمود که نگاه کردن به رنگ زرد جیغ در بلند مدت موجب آزردگی نگاه انسان می‎‌شود. یکی از برترین مکمل‌های رنگ زرد ، رنگ قرمز است. ترکیب قرمز وینستونی و زرد موجب ایجاد انرژی قوی در پالت رنگ شده و پالت را به پالت رنگی گرم مبدل می‌سازد. 


روانشناسی رنگ سفید

همه ما رنگ سفید به رنگ صلح و دوستی می‌شناسیم. رنگ سفید یکی از پراستفاده‌ترین رنگها برای رنگ پس زمینه و بکگراند است. باید توجه نمود که نگاه کردن به رنگ سفید مطلق با کد رنگی rgb(255,255,255) اثر جالبی بر نگاه انسان ندارد و بهتر است مانند همین پالت رنگ به  جای استفاده از سفید مطلق از طیف تیره‌تری از رنگ سفید استفاده شود تا سوء اثر سفید بر چشم را خنثی سازد.


موارد استفاده این پالت رنگ

گاهی نیاز است تا در یک طرح گرافیک، رابط کاربری، یک وسیله و... انرژی بسیار بالایی به بیننده منتقل شود. برای انتقال انرژی بسیار بالا به بیننده باید از رنگهای تیره و اصطلاحاً جیغ استفاده نمود. پالت رنگ قرمز وینستونی، زرد و آبی سرمه‌ای یکی از قوی‌ترین و پرانرژی‌ترین پالت‌های رنگی است که می‌توانید پیدا کنید.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: سه‌شنبه 21 آذر 1402نمایش هفته : 16