پالت رنگ تابستانی با رنگهای هلویی و سبزآبی

1401/03/07
نمایش: 5,277 پسند: 4 دیدگاه: 0 بکارگیری: 415
زمان خواندن: 2 دقیقه - شنبه 7 خرداد 1401

پالت رنگ پر انرژی با رنگهای نارنجی و سبز آبی مناسب برای انتقال مفهوم شادابی و نشاط. در این پالت رنگی نیز مانند همه پالتهای رنگ انرژی بخش، خبری از رنگهای تیره و اصطلاحا سیر نیست. با من با بررسی این پالت جذاب تابستانی همراه باشید.

پالت رنگ تابستانی با رنگهای هلویی، سبزآبی و نارنجی، روانشناسی رنگ و کدهای رنگی(Rgb, Cmyk, Hex)
پالت رنگ تابستانی با رنگهای هلویی، سبزآبی و نارنجی، روانشناسی رنگ و کدهای رنگی(Rgb, Cmyk, Hex)

رنگهای قرمز هلویی و نارنجی استفاده شده در این پالت رنگی، نماد شادابی و نشاط و انرژی هستند و به فرد بیننده شادابی و نشاط را تزریق می‌کنند. این پالت بسیار مناسب برای استفاده در فصل تابستان است.


روانشناسی رنگ هلویی 

رنگ هلویی که از اشتقاق رنگهای قرمز و زرد ساخته می‌شود. حاوی مفاهیم این دو رنگ نیز هست. رنگ هلویی بسیار مناسب برای القای مفهوم شادابی و طراوت است.رنگ هلویی رنگی ملایم و لطیف است و شدت (طول موجش بیشتر است) رنگ قرمز را ندارد و در بلند مدت چشم را اذیت نمی‌کند. هلویی در میان بسیار پرطرفدار است.


روانشناسی رنگ سبز آبی

همانطور که از اسم رنگ سبز آبی مشخص است، این رنگ از ترکیب رنگهای سبز و آبی که به ترتیب نماد آرامش و استحکام هستند، ساخته شده است. در رنگ سبز آبی هر چه مقدار استفاده از رنگ آبی افزایش یابد، مفهوم استحکام و قدرت بیشتر منتقل می‌شود و هر چه رنگ سبز بیشتر استفاده شود، حس آرامش بیشتری به بیننده منتقل می‌شود. این رنگ در رده رنگهای سرد قرار گرفته است و مکمل رنگهای گرم موجود در این پالت است.


روانشناسی رنگ نارنجی

رنگ نارنجی همانند رنگ هلویی از ترکیب رنگهای قرمز و زرد ساخته شده است. با این تفاوت که مقدار استفاده از رنگ زرد در رنگ نارنجی بسیار بیشتر از رنگ هلویی است و به همین ترتیب رنگ نارنجی حس طراوت و تازگی بیشتری نسبت به رنگ هلویی دارد. اگر از عاشقان رنگ نارنجی هستید، پیشنهاد می‌کنم پالت رنگ قرمز و نارنجی را در کپل آرت ببینید.


کاربرد پالت رنگ

این پالت با حس شادابی و نشاط زیادی که از خود ساطع می‌کند می‌تواند، برای طرح‌ها و دیزاین‌های تابستانی و کودکانه  مورد استفاده قرار بگیرد. این پالت رنگی بسیار هماهنگ با رنگ ها و تم تابستان است. 

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: سه‌شنبه 14 آذر 1402نمایش هفته : 40