پالت رنگ تابستانی با رنگهای هلویی و سبزآبی

1401/11/30
بازدید : 2,656 لایک : 4 کامنت : 0 استفاده : 0
زمان مطالعه: 1 دقیقه - انتشار: شنبه 7 خرداد 1401

پالت رنگ پر انرژی با رنگهای نارنجی و سبز آبی مناسب برای انتقال مفهوم شادابی و نشاط. در این پالت رنگی نیز مانند همه پالتهای رنگ انرژی بخش، خبری از رنگهای تیره و اصطلاحا سیر نیست. با من با بررسی این پالت جذاب تابستانی همراه باشید.

پالت رنگ تابستانی با رنگهای هلویی و سبزآبی
پالت رنگ تابستانی با رنگهای هلویی و سبزآبی روانشناسی رنگ + کدهای رنگی

بررسی اجمالی پالت

رنگهای قرمز(هلویی) و نارنجی استفاده شده در این پالت رنگی، نماد شادابی و نشاط و انرژی هستند و به فرد بیننده شادابی و نشاط را تزریق می‌کنند. این پالت بسیار مناسب برای استفاده در فصل تابستان است.


روانشناسی رنگ هلویی 

رنگ هلویی که از اشتقاق رنگهای قرمز و زرد ساخته می‌شود. حاوی مفاهیم این دو رنگ نیز هست. رنگ هلویی بسیار مناسب برای القای مفهوم شادابی و طراوت است و انرژی زیادی منتقل می‌کند. از طرفی دیگر این رنگ شدت (طول موجش بیشتر است) رنگ قرمز را ندارد و در بلند مدت چشم را اذییت نمی‌کند.


روانشناسی رنگ سبز آبی

همانطور که از اسم رنگ سبز آبی مشخص است، این رنگ از ترکیب رنگهای سبز و آبی که به ترتیب نماد آرامش و استحکام هستند، ساخته شده است. در رنگ سبز آبی هر چه مقدار استفاده از رنگ آبی افزایش یابد، مفهوم استحکام و قدرت بیشتر منتقل می‌شود و هر چه رنگ سبز بیشتر استفاده شود، حس آرامش بیشتری به بیننده منتقل می‌شود. این رنگ در رده رنگهای سرد قرار گرفته است و مکمل رنگهای گرم موجود در این پالت است.


روانشناسی رنگ نارنجی

رنگ نارنجی همانند رنگ هلویی از ترکیب رنگهای قرمز و زرد ساخته شده است. با این تفاوت که مقدار استفاده از رنگ زرد در رنگ نارنجی بسیار بیشتر از رنگ هلویی است و به همین ترتیب رنگ نارنجی حس طراوت و تازگی بیشتری نسبت به رنگ هلویی دارد.


موارد استفاده این پالت

این پالت با حس شادابی و نشاط زیادی که از خود ساطع می‌کند می‌تواند، برای طرح‌های تابستانی و کودکانه مورد استفاده قرار بگیرد.

در صورتی که از این مطلب لذت بردید، از کپل آرت حمایت کنید.
ویرایش: یکشنبه 30 بهمن 1401بازدید هفته اخیر : 65