پالت رنگ آبی و زرد رسمی

1401/04/03
نمایش: 7,542 پسند: 4 دیدگاه: 0 بکارگیری: 1,196
زمان خواندن: 2 دقیقه - جمعه 3 تیر 1401

رنگهای آبی و زرد موجود در این پالت رنگی کاملا مکمل برای یکدیگر هستند. رنگ آبی نمادی برای پایداری و قدرت و زرد نمادی برای نشاط و خنده است. زرد از بهترین مکملها برای آبی است. این پالت رنگی در عین انتقال حس اعتماد و پایداری، حس نشاط و پویایی را نیز به ببینده منتقل می‌سازد.

پالت رنگ آبی و زرد رسمی، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی
پالت رنگ آبی و زرد رسمی، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی

ترکیب رنگی استفاده شده در این پالت منتقل کننده حس پایداری و استحکام توام با پویایی و فعالیت است. این پالت رنگ همچنین مقادیر زیادی از حس اعتماد را منتقل می کند. هر چه رنگ آبی تیره‌تر باشد، حس رسمی بودن آن بیشتر و اعتماد و اطمینان بیشتری را جذب می‌کند. زرد رنگی بسیار عالی برای ترکیب با رنگ آبی است و حس دل انگیزی را ایجاد می‌نماید. همچنین رنگ زرد سردی مطلق رنگ آبی را نیز از بین می‌برد.


روانشناسی رنگ آبی تیره

رنگ آبی به طور کلی بیانگر حس آرامش، حس پایداری و قدرت است. رنگ آبی آسمان همواره برای انسان نمود آرامش و دریا برایش نمود استواری و پهناوری بوده است. از آنجا که رنگ آبی استفاده شده در این پالت رنگ، تیر است، این رنگ بیش از این که حس آرامش را القا کند، حس پایداری، استحکام و قدرت را القا می کند. نکته قابل عرض دیگر اینکه آبی استفاده شده در این پالت بسیار مشابه آبی کاربنی است و فقط اندکی با آن تفاوت دارد.


روانشناسی رنگ زرد

رنگ زرد حاصل ازدواج رنگهای سبز و قرمز است و تقریبا دارای تمام ویژگی‌های این دو رنگ. رنگ زرد حس طراوت و تازگی و نشاط را از رنگ سبز به ارث برده و حس انرژی ، قدرت و پویایی را از رنگ قرمز. از این رو رنگ زرد می‌تواند نشاندهنده مفهوم پویایی، خنده و نشاط باشد. اگر از عاشقان رنگ زرد هستید، پیشنهاد می‌کنم؛ پالت رنگ سبز و خاکی را در کپل آرت مشاهده بفرمایید.


روانشناسی رنگ مشکی

رنگ مشکی این پالت با کد رنگی Rgb(15,32,60) دارای مقادیر زیادی از رنگ آبی است و از آنجا که این رنگ بسیار تیره است می تواند اثر بخشی رنگ آبی (حس پایداری و استواری) را چندین برابر کند. از طرفی دیگر این رنگ با تن آبی رنگی که دارد، سادگی مشکی مطلق را ندارد.


کاربرد پالت رنگ

با توجه به استفاده از رنگ آبی تیره در این پالت رنگ، پالت رنگ آبی و زرد رسمی بسیار مناسب برای کارهای رسمی، سازمانی و شرکتی است. به طور خلاصه‌تر، مناسب برای استفاده  در هر جایی که سخنی از اعتماد سازی و پایداری و قدرت است. همچنین رنگ زرد موجود در این پالت نیز منتشرکننده حس پویایی و فعالیت است. لازم به ذکر است خبرگزاری فارس از این پالت رنگ استفاده کرده است که هم نماد اعتماد و استواری است و هم نماد پویایی و حرکت.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: دوشنبه 8 خرداد 1402نمایش هفته : 16