پالت رنگ بنفش با ترکیب رنگ نارنجی

1401/12/05
بازدید : 2,958 لایک : 3 کامنت : 0 استفاده : 0
زمان مطالعه: 1 دقیقه - انتشار: پنجشنبه 4 فروردین 1401

همانطور که پالت های مینیمال زیبایی خاصی دارند، پالت های رنگ تند و جیغ نیز زیبایی خاص خود و کاربرد خود را دارند. این پالت رنگی بسیار نشاط آور است و در استفاده از این پالت رنگی باید دقت کافی را به عمل آورد تا مبادا چشمان بیننده دچار مشکل شوند.

پالت رنگ بنفش با ترکیب رنگ نارنجی
پالت رنگ بنفش با ترکیب رنگ نارنجی روانشناسی رنگ + کدهای رنگی

بررسی اجمالی پالت

هر چهار رنگ استفاده شده در این پالت رنگی، رنگهای گرم و اصطلاحا جیغ هستند. این پالت رنگی می تواند حس ثروت، قدرت و انرژی را به بیننده منتقل کند. میزان استفاده از رنگهای این پالت سلیقه ای است و بسته به مورد استفاده از این پلت متفاوت است.


روانشناسی رنگ بنفش

همه ما از دوران کودکستان به یاد داریم که رنگ زیبای بنفش از ترکیب رنگهای قرمز و آبی ساخته می‌شود. رنگ بنفش تنها رنگهای قرمز و آبی را به ارث نبرده است، بلکه ویژگی‌های این دو رنگ را نیز همراه خود دارد. به طور خلاصه تر، رنگ بنفش حاوی مفهوم انرژی و پویایی و همچنین استحکام و پایداریست.


روانشناسی رنگ صورتی

رنگ صورتی از ترکیب رنگ قرمز و سفید حاصل می شود و حاوی مفاهیم سرشار؛ مهربانی، آرامش، لطافت، عشق و... است. رنگ صورتی تیره نماد عشق است و حرارت و انرژی زیادی در خود دارد و صورتی روشن نماد مهربانی و آرامش است.


روانشناسی رنگ نارنجی

رنگ نارنجی انرژی زیادی از خود دارد و می‌تواند به راحتی بیننده خود را به فعالیت و تکاپو وا دارد. رنگ نارنجی مطلق کمی برای چشم آزردگی ایجاد می‌کند و توصیه می‌شود از این رنگ پر انرژی در کنار رنگهایی چون آبی، سبز، بنفش و... استفاده شود.


موارد استفاده این پالت

این پالت رنگی بسیار جیغ و نشاط آور است از این رو باید در استفاده از آن دقت لازم را به عمل آورد تا چشمان بیننده دچار آزار نشوند. از انجا که رنگ بنفش این پالت بسیار جیغ است بهتر است در استفاده از آن احتیاط شود.

در صورتی که از این مطلب لذت بردید، از کپل آرت حمایت کنید.
ویرایش: جمعه 5 اسفند 1401بازدید هفته اخیر : 86