پالت رنگ زرد خردلی(طلایی) و آبی روشن

1401/06/26
نمایش: 8,603 پسند: 3 دیدگاه: 0 بکارگیری: 348
زمان خواندن: 3 دقیقه - شنبه 26 شهریور 1401

این پالت رنگی با رنگ های زرد خردلی و آبی روشن در رده پالت های میانه قرار دارد. از آنجا که در این پالت رنگ، رنگ جیغ استفاده نشده است، این پالت برای کارهای هنری مینیمال بسیار مناسب است.

پالت رنگ زرد خردلی(طلایی) و آبی روشن، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی(cmyk,rgb,hex)
پالت رنگ زرد خردلی(طلایی) و آبی روشن، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی(cmyk,rgb,hex)

رنگ های اصلی تشکیل دهنده این پالت رنگی، آبی روشن و رنگ زرد خردلی هستند. رنگ آبی نماد پایداری و استواری و رنگ زرد نماد انرژی، شادی است. رنگ زرد همچنین رنگ مرموزی نیز هست و احساس پیچیدگی را به بیننده منتقل می‌‌‌کند. رنگهای این پالت رنگی در رنج میانه قرار دارند و خبری از رنگهای جیغ و سیر نیست. درصورتی که علاقمند به پالت های آبی و زرد هستید می‌توانید پالت رنگ آبی و زرد را نیز مشاهده بفرمایید.


روانشناسی رنگ آبی روشن

آبی رنگ آسمان و دریاهای زمین است. هنگامی که ما دریا یا آسمان آرام را می‌بینیم حس عظمت، استواری و پایداری به ما منتقل می‌شود. آبی تمام این ویژگی‌ها را همراه خود نیز دارد و می‌تواند حس استواری و قابل اعتماد بودن را به بیننده دهد. رنگ آبی هرچه تیره‌تر باشد حس اعتماد و اطمینان بالاتری از خود انتشار می‌نماید.


روانشناسی رنگ زرد خردلی

رنگهای لیمویی ، طلایی ، زرد کرم و... همه جز خانواده رنگهای زرد به شمار می‌روند. رنگ زرد هرچه تیره‌تر باشد، حس حرارت و انرژی بیشتری را از خود ساطع می‌کند و هرچه روشن تر باشد حس شادی بخش بیشتری از خود دارد. رنگ زرد خردلی توانایی خاصی در جذب نگاه دارد و می‌تواند سریع‌تر از رنگ های دیگر نگاه را به خود جذب کند. لازم به ذکر است که نگته طولانی مدت به رنگ زرد برای چشمان ایجاد آزردگی می‌کند، پس بهتر است در استفاده بسیار زیاد از این رنگ احتیاط شود.


روانشناسی رنگ خاکی

رنگ روشن استفاده شده در این پالت رنگی از طیف رنگ زرد است و اصطلاحا رنگ خاکی  نامیده می‌شود.خاکی را می‌توان همان رنگ سفید با مقداری حرارت و انرژی نامید. همانطور که در پاراگراف قبلی نیز اشاره کردم، زرد می‌تواند در دیدن بلندمدت چشمان را آزار دهد، پس در استفاده از آن دقت کنید.


روانشناسی رنگ خاکستری تیره

رنگ خاکستری به طور کلی به معنای میانه بودن، بی طرف بودن و... است. خاکستری هر چه تیره تر باشد و به سمت رنگ مشکی متمایل شود، می‌تواند اثر بخشی رنگهای دیگر کنار خودش را چندین برابر کند و احساس آن‌ها را ساطع کند. درصورتی که علاقمند به ترکیب رنگی خاکستری هستید، پالت رنگ نارنجی و خاکستری را درکپل آرت مشاهده کنید.


کاربرد پالت رنگ

این پالت رنگی کاملا در طیف میانه قرار گرفته است و بسیار مینیمال است.رنگ زرد خردلی رنگ اصلی این پالت است و رنگ آبی در این پالت نماد رنگ تاکیدی است. در واقع آبی آمده است تا یکنواختی این پالت رنگی را از بین ببرد. این پالت رنگی بسیار مناسب برای استفاده در انواع طرح‌های هنری مینیمال و سایت‌های هنری مینیمال می‌باشد.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: پنجشنبه 5 بهمن 1402نمایش هفته : 93