پالت رنگ سبزآبی و نارنجی

1401/07/16
نمایش: 2,242 پسند: 2 دیدگاه: 0 بکارگیری: 236
زمان خواندن: 2 دقیقه - شنبه 16 مهر 1401

رنگ سبزآبی از آن دست رنگهاست که در میان مردان و زنان علاقمند بسیار دارد. پالت رنگ سبزآبی و نارنجی به گونه‌ای انتخاب شده است تا در عین حس رسمی بودن و استحکامی که ساطع می‌کند، حس پویایی و حرارت را نیز به لطف رنگ نارنجی‌اش به بیننده منتقل سازد.

پالت رنگ سبزآبی و نارنجی، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی
پالت رنگ سبزآبی و نارنجی، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی

انتقال دو مفهوم در تضاد با هم در یک پالت رنگی کار غیر ممکنی نیست اما بسیار دشوار است. پالت رنگ پیش روی شما تقریبا دو مفهوم متضاد یعنی حس اعتماد سازی و پویایی را در عین حال به بیننده منتقل می‌کند. همین تضادهاست که یک پالت رنگی را جذاب می‌سازد و باعث می‌شود تا بیننده از آن لذت برده و آن را به خاطر بسپارد. درصورتی که علاقمند به رنگ‌های نارنجی و سبزآبی هستید پالت رنگ سبزآبی و هلویی را در سایت مشاهده بفرمایید.


روانشناسی رنگ سبزآبی

همانگونه که از اسم سبزآبی مشخص است، این رنگ از سبز و آبی تشکیل شده است. در صورتی که مقدار آبی موجود در رنگ سبزآبی را افزایش دهیم به رنگ آبی فیروزه ای (#00ffff) می‌رسیم و در صورتی که سبز را بیشتر استفاده کنیم به رنگ یشمی (#7fffd4) می‌رسیم. سبزآبی هم حس اعتماد آبی را دارد و هم حس آرامش و طراوت رنگ سبز را.


روانشناسی رنگ نارنجی

قوی ترین رنگ برای القای حس انرژی، شادابی و پویایی رنگ نارنجی است. نارنجی بسادگی می‌تواند بیننده رو تهییج کرده و به تکاپو اندازد. انرژی موجود در زنگ نارنجی بسیار بالاست و باید در استفاده از آن دقت کرد. برای مثال باید دقت کرد که از این رنگ در مکان‌ها و جاهای رسمی کمتر استفاده نموده و سعی شود حداقل از نوع تیره‌تر آن در آن مکان‌ها استفاده نمود. در عوض نارنجی بسیار مناسب برای کودکان و آرتورک‌های تبلیغاتی برای تهییج مشتریان است.


روانشناسی رنگ روشن

رنگ روشن موجود در پالت رنگ سبزآبی و نارنجی با کد #eee و استفاده از مقادیر یکسان از پیکسل‌های قرمز، سبز و آبی اندکی با سفید مطلق با کد #fff تفاوت دارد. همین تفاوت می‌تواند در کمتر خسته شدن چشمان بیننده بسیار موثر باشد.


روانشناسی رنگ آبی نفتی تیره

رنگ تیره استفاده شده در این پالت رنگی مقادیر بیشتری آبی در خود به نسبت سبز و قرمز دارد. به همین خاطر این رنگ با ته مایه آبی مشاهده است و تاحدودی مشابه رنگ آبی نفتی است. این رنگ باعث می‌شود تاحس رنگ سبزآبی موجود در این پالت رنگی بسیار بهتر به بیننده منتقل شود.


کاربرد پالت رنگ

بهتر است از این پالت رنگی؛ رنگ سبزآبی رنگ اصلی، رنگ مشکی(آبی نفتی تیره)رنگ فرعی و رنگ نارنجی رنگ تاکیدی در نظر گرفته شود. برای درک بهتر، اگر از این پالت در یک سایت استفاده شود، بهتر است رنگ نارنجی برای Hover متون استفاده شود. این پالت رنگ بسیار مناسب برای طراحی انواع سایت یا طراحی انواع آرتورک با مظنون دنیای دیجیتال و برنامه نویسی و... است.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: جمعه 5 اسفند 1401نمایش هفته : 41