پالت رنگ آبی نفتی، نارنجی و بژ

1401/08/08
نمایش: 2,280 پسند: 2 دیدگاه: 0 بکارگیری: 205
زمان خواندن: 2 دقیقه - یکشنبه 8 آبان 1401

رنگ های آبی نفتی و نارنجی تیره بهترین مکمل ها برای یک دیگر هستند. رنگ بژ موجود در این پالت رنگی باعث می شود تا حس حرارت و گرمی بهتری با این پالت رنگی منتقل شود. نارنجی نماد نشاط و تکاپو و آبی نفتی نماد اعتماد و اطمینان است.

پالت رنگ آبی نفتی، نارنجی و بژ، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی
پالت رنگ آبی نفتی، نارنجی و بژ، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی

اگر متمایل هستید تا به همراه طرح گرافیکی یا وبسایت خود به کاربر احساس اطمینان و اعتماد را توام با مقداری تحرک و نشاط منتقل کنید، پالت رنگی آبی نفتی ، نارنجی و بژ مهیای استفاده شماست. در این پالت رنگی که قالبا حس اعتماد را منتقل می سازد، رنگ آبی نفتی رنگ اصلی است، نارنجی رنگ فرعی و رنگ بژ رنگ تاکیدی است. اگر در مورد قانون 60، 30 و 10 اطلاعی ندارید، مطلب انتخاب رنگ در طراحی گرافیک را در کپل آرت مشاهده بفرمایید.


روانشناسی رنگ آبی نفتی

همانطور که پیش‌تر نیز بارها آبی را بررسی کرده‌ایم، آبی نماد اعتماد سازی و قدرت است. بسیاری از شرکت های هاستینگ، نرم افزاری، پیامرسان‌های اجتماعی از رنگ آبی به منظور القای حس اعتماد و اطمینان به کاربر استفاده می‌کنند. رنگ آبی هرچی تیره‌تر باشد، حس اعتماد بیشتری را به بیننده منتقل می‌سازد. در پست پالت رنگ مینیمال آبی، مفصلا به رنگ آبی پرداخته شده است.


روانشناسی رنگ نارنجی

نارنجی نماد تحرک، پویایی و نشاط است. کاربران با دیدن رنگ نارنجی تشویق به تحرک می‌شوند. رنگ نارنجی به میزانی که روشن تر باشد، تحرک و نشاط بالاتری دارد و هرچه تیره تر باشد، حس کنجکاوی و فریب بیشتری دارد. این به این معنی نیست که نارنجی تیره انرژی از خود ندارد، دارد اما میزان آن بسیار کمتر از نارنجی روشن است. اگر از عاشقان رنگ نارنجی هستید، پیشنهاد می‌کنم پالت رنگ پاییزی را در کپل آرت ببینید.


روانشناسی رنگ بژ

رنگ بژ جز خانواده رنگ های قهوه ای و کرم است. از آنجا که قسمت اعظمی از سیاره زمین از رنگ قهوه ای تشکیل شده است(خاک، چوب درختان و...)، رنگ قهوه ای و در کل خانوداه قهوه ای نماد اورگانیک بودن، زمین دوستی، آرامش و اعتماد هستند. از آن جا که رنگ بژ نیز جزئی از این خانواده است، نمادی است برای اعتماد و اطمینان سازی.


روانشناسی رنگ روشن

رنگ روشن استفاده شده در پالت رنگی آبی نفتی، نارنجی و بژ، میزان بسیار اندکی از سفید مطلق با کد رنگی #fff تیره‌تر است. این تیرگی در گذر زمان از خستگی چشمان بیننده به میزان قابل توجهی جلوگیری می‌کند.


کاربرد پالت رنگ

با توجه به این موضوع که پالت رنگی آبی نفتی، نارنجی و بژ دارای مقادیر زیادی حس اعتماد و اطمنیان و تاحدودی حس کنجکاوی(رنگ نارنجی)است، این پالت رنگی یکی از بهترین پالت ها برای استفاده در انواع وبسایت ها با مضامین: نجوم، تکنولوژی، برنامه نویسی، آیا می‌دانید، مطالب علمی و... است. امیدوارم از این پالت رنگی استفاده کرده باشید، روز خوش.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: شنبه 10 تیر 1402نمایش هفته : 22