پالت رنگ قرمز مرجانی، نارنجی و بنفش ارکیده

1402/04/13
نمایش: 1,901 پسند: 2 دیدگاه: 0 بکارگیری: 109
زمان خواندن: 4 دقیقه - سه‌شنبه 13 تیر 1402

ترکیب رنگی نارنجی و بنفش ارکیده م‌ تواند یکی از جذاب‌ترین ترکیب‌های رنگی را ایجاد نماید. همچنین ترکیب رنگهای قرمز مرجانی و نارنجی یکی از پرانرژی‌ترین و هماهنگ‌ترین پالت‌های رنگ را می‌سازد. پالت رنگ قرمز مرجانی، بنفش ارکیده و نارنجی یکی از پرانرژی ترین و شادترین پالت‌های رنگ فصل تابستان است.

پالت رنگ قرمز مرجانی، بنفش ارکیده و نارنجی، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی
پالت رنگ قرمز مرجانی، بنفش ارکیده و نارنجی، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی

پالت‌های رنگ پرانرژی باید به گونه‌ای انتخاب شوند تا طیف رنگهای تشکیل دهنده‌شان میانه رو به روشن باشد. پالت‌های رنگ شاد و خصوصا پالت‌های رنگ تابستانی، فاقد رنگ‌های جیغ هستند. یکی دیگر از ویژگی‌های پالت‌های رنگ شاد، وجود رنگهای قرمز و نارنجی در آن‌هاست که وظیفه انرژی و گرما را برعهده دارند. پالت رنگ قرمز مرجانی، نارنجی و بنفش ارکیده ترکیبی بسیار دل انگیز، گرم و شاد ایجاد نموده است که در ادامه به بررسی آن خواهم پرداخت. اگر از عاشقان پالت‌های رنگ شاد هستید، پیشنهاد می‌کنم پالت رنگ بنفش و نارنجی را در کپل آرت مشاهده بفرمایید.


روانشناسی رنگ قرمز مرجانی

رنگ قرمز معانی و مفاهیم متفاوتی برای بیننده دارد. وابسته به محل و زمان استفاده، قرمز نمادی برای انرژی، گرما، خطر و گاها استرس است. اصولا طیف رنگهای روشن خانواده قرمز کمتر نماد خطر و توجه هستند و بیشتر انرژی‌زا و شادی بخش هستند. با توجه به اینکه رنگ قرمز مرجانی در طبف رنگهای روشن خانواده قرمز قرار دارد، این رنگ بسیار ملایم، انرژی بخش و شادی بخش است و حس استرس و اظطراب رنگ قرمز تیره را ندارد. لازم به ذکر است که رنگ قرمز مرجانی رابطه‌ای بسیار نزدیک با رنگ قرمز هلویی دارد.


روانشناسی رنگ بنفش اُرکیده

همه ما می‌دانیم که رنگ بنفش از ترکیب رنگ‌های قرمز و آبی ساخته می‌شود. هرچه رنگ بنفش تیره‌تر باشد، میزان رنگ آبی آن بیشتر است و ویژگی‌های رنگ آبی را بیشتر در خود دارد و هرچه روشن تر باشد، میزان پیکسل‌های قرمز بیشتری در خود دارد و حس حالش بیشتر به خانواده رنگهای قرمز متمایل است. رنگ بنفش ارکیده این پالت رنگی با کد rgb(164, 89, 209) میزان بیشتری از پیکسل‌های رنگ  آبی دارد. این رنگ مکمل بسیار عالی برای رنگهای قرمز و نارنجی است، تضاد رنگی جذابی ایجاد نموده‌است و یکنواختی را از این پالت رنگ می‌گیرد. گفتنی است که رنگ بنفش ارکیده در این پالت رنگی، رنگ تأکیدی است.


روانشناسی رنگ نارنجی

طیف‌های مختلف خانواده رنگ نارنجی با توجه به میزان روشنایی‌اش معانی و روانشناسی متفاوتی دارند. رنگ‌های تیره نارنجی نمادی برای حزن و اندوه و فصل پاییز هستند و از طرف دیگر رنگ‌های نارنجی روشن نمادی برای شادی و انرژی هستند. رنگ نارنجی این پالت رنگی در طیف روشن قرار دارد و بسیار انرژی بخش و شادی بخش است. این رنگ در کنار رنگ بنفش ارکیده ترکیب بسیار جذابی و تضادی هماهنگ ایجاد می‌نماید. ترکیب بنفش و نارنجی یکی از پرطرفدارین تضادهای رنگی است.


روانشناسی رنگ روشن

رنگ روشن استفاده شده در این پالت رنگی با رنگ سفید مطلق با کد رنگی #fff اندکی تفاوت دارد. این رنگ با کد رنگی rgb(245, 234, 234)  میزان قابل توجهی پیکسل‌های قرمز بیشتری به نسبت آبی و سبز دارد. این رنگ با تن قرمز رنگ موجب می‌شود تا گرمی و حرارت در تمام این پالت رنگی ایجاد شود و هماهنگی بسیار عالی در آن ایجاد نماید.


کاربرد پالت رنگ

اگر به دنبال پالت رنگی جذاب و پرشور و انرژی هستید که رنگ‌های کاملا مکمل یکدیگر باشند و یکنواخت نیز نباشند، یکی از بهترین انتخاب‌های پیش روی شما ترکیب رنگی بنفش ارکیده ، نارنجی و قرمز مرجانی است. این پالت‌رنگی در عین گرما و انرژی که دراد به علت تضاد رنگی که در آن پیاده شده است، هیچگاه بیننده را خسته نمی‌کند.  از طرفی دیگر رنگ بنفش نماد اعتبار و ثروت است و می‌تواند  این ویژگی‌ها را به بیننده منتقل سازد. از این پالت رنگی می‌توانید در انواع سایت‌های فروشگاهی، طرح‌های گرافیکی و رابط کاربری با مخاطب کودکان و دختران با موضع سرگرمی و... استفاده نمایید.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: سه‌شنبه 13 تیر 1402نمایش هفته : 28