پالت رنگ زیبای قهوه ای و کرم

1401/01/12
بازدید : 2,990 لایک : 3 کامنت : 0 ذخیره : 1
زمان مطالعه: 2 دقیقه - انتشار: جمعه 12 فروردین 1401

پالت رنگ قهوه ای مناسب برای طیف عظیمی از کارهای هنری و مینیمال. رنگ قهوه ای از آن دست رنگهاست که انرژی و نشاطی در خود ندارد اما منبع آرامش و احساس است. به منظور همین آرامش است که بسیاری از افراد از سازه های چوبی در خانه خود استفاده می کنند.

پالت رنگ زیبای قهوه ای و کرم
پالت رنگ زیبای قهوه ای و کرم

بررسی اجمالی پالت

رنگهای استفاده شده در این پالت رنگی، غالبا از طیف خانواده رنگ‌های قهوه‌ای هستند و یک پالت مینیمال و هنری را تشکیل داده اند که حس آرامش خاصی برای فرد دارد. رنگ آبی پر رنگی که در این پالت استفاده شده است به منظور ایجاد مکمل و تعادل در پالت و جلوگیری از خستگی چشم کاربران به هنگام مشاهده این پالت رنگی است.


بررسی رنگ قهوه‌ای

رنگ قهوه‌ای(خشکی ها) مهمترین رنگ تشکیل دهنده سیاره زمین پس از رنگ آبی(دریاها و اقیانوس ها) است. همچنین رنگ قهوه‌ای رنگ اصلی تشکیل دهنده تنه درختان نیز است. همین امر موجب می‌شود تا رنگ قهوه‌ای حس آرامش و امنیت خاصی برای انسان داشته باشد. علاوه بر این مورد، رنگ قهوه‌ای نماد محصولات طبیعی و ارگانیک نیز هست. هر چه قهوه‌ای شدید تر و اصطلاحا سنگین‌تر باشد حس آرامش و امنیت بیشتری را منتقل می‌کند.


بررسی رنگ کرمی

رنگ خنثی موجود در این پالت رنگی، رنگ کرمی است. رنگ کرمی تقریبا از هر سه رنگ دنیای دیجیتال یعنی قرمز، سبز و آبی دارد که البته مقدار قرمز و سبز موجود در آن بیشتر است. رنگ خاکی که بسیار به رنگ کرمی شبیه است از مقدار بیشتری رنگ سبز تشکیل شده است که حس آرامش بیشتری در خود دارد. به طور کلی رنگ کرم، رنگی خنثی و سرشار از اعتماد و آرامش و اطمینان است.


بررسی رنگ آبی تیره

رنگ آبی تیره در این پالت رنگی حکم رنگ تاکیدی در این پالت را دارد. آبی امده است تا پالت رنگ را از یکنواختی خارج کند و از طرفی توازن این پالت را نیز برهم نزد. رنگ آبی در این پالت باید به مقدار اندک استفاده شود، تا یکنواختی پالت از بین نرود. آبی نماد پایداری و استواری است و هر جا استفاده شود حس اطمیان و اعتماد محکمی را به فرد منتقل می‌کند. بسیاری از شرکتهای دیجیتالی از جمله فیسبوک، تلگرام و لینکدین و شرکتها خودروسازی مانندBmw از این رنگ استفاده بسیار کرده اند.


موارد استفاده این پالت

پالت رنگ قهوه‌ای نمود اعتماد و آرامش است و می‌تواند حس خوبی را برای فرد ایجاد کند. استفاده از رنگ قهوه‌ای در صنعت دکوراسیون به علت همین احساس اطمینان و آرامش موجود در این رنگ بسیار گسترده است.

ویرایش: چهارشنبه 21 دی 1401میانگین بازدید روزانه: 11