آرت ورک کفشدوزک نماد خوشبختی

1401/01/19
نمایش: 13,998 پسند: 5 دیدگاه: 2 دریافت: 97
زمان خواندن: 7 دقیقه - جمعه 19 فروردین 1401

بی شک تاکنون کفشدوزک ها را کنار باغچه، در میان میوه های تازه خریداری شده یا در میان گل ها دیده اید. حشره زیبای کفشدوزک به علت زیبایی که دارد خود را از سایر حشرات جدا کرده است. کفشدوزک نماد خوشبختی است و دیدن این حشره خوش یمن است.

طرح گرافیکی خلاقانه رندر سه بعدی کفشدوزک بر روی کاکتوس
طرح گرافیکی خلاقانه رندر سه بعدی کفشدوزک بر روی کاکتوس

شاید کفشدوزک‌ها تنها حشراتی باشند که هیچ انسانی از آن‌ها نمی‌ترسد و بدش نمی‌آید. حتی دختران که از همه انواع حشرات وحشت دارند، از دیدن کفشدوزک‌ها بسیار خوشحال می‌شوند و با دیدن آن‌ها دچار هیچ ترس و واهمه‌ای نمی‌شوند. جذاب ترین ویژگی کفشدوزک‌ها، رنگ بسیار زیبای آنهاست. بدن این موجودات جذاب از رنگ قرمز توام با خال‌های مشکی تشکیل شده است. به راستی چطور ممکن است یک حشره انقدر خواستنی شود و یک حشره دیگر (سوسک) انقدر چندش؟! در ادامه همراه من باشید...


طیف نور مرئی

از درس علوم دوران کودکستان بیاد داریم، نورهایی که چشم انسان قادر به دیدن آن‌هاست از طول موج 380 و رنگ آبی شروع می‌شوند و تا طول موج 740 و رنگ قرمز ادامه پیدا ‌می‌کنند. هر چه این طول موج بیشتر می‌شود، در هنگام ارتعاش خود ذرات بزرگتری را در کنار خود به جنب و جوش باز می‌دارد. و هرچه طول موج کمتر شده (بسامد بیشتر) کمتر می‌تواند ذرات اطراف خود را به جنب و جوش در آورده و انرژی خود ر به آن‌ها منتقل کند. به صورت خیلی ساده تر، رنگ قرمز حامل انرژی و قدرت بسیار بیشتری نسبت به رنگ آبی است و می‌تواند مقدار بیشتری از انرژی را منتقل کند. دوست ندارم این مقاله را به کلاس درس فیزیک تبدیل کنم، اما برای درک بهتر این مطلب مجبور بودم که این موارد را خدمت دوستان عزیزم یادآوری کنم.


ویژگی‌های رنگ قرمز

همانطور که در پاراگراف قبلی اشاره کردم، رنگ قرمز با طولی موجی که دارد حاوی مقادیر زیادی از انرژی است و این انرژی را به راحتی به ذرات اطراف خود منتقل می‌کند. به همین علت است که وسایل و لباس‌هایی که این رنگ را دارند بسیار تهییج کننده و انرژی بخش هستند.همچنین رنگ قرمز بخاطر اینکه که بسیار توجه برانگیز نیز هست، در تابلوهای هشدار دهنده کاربرد بسیار زیادی دارد. شعله آتش از آن دست قرمزهایی است که حاوی انرژی فوق العاده بالایی است. تاکنون مثال‌های مختلفی از رنگ قرمز زدیم، وقت آن است که نگاهی به طبیعت بیاندازیم، به راستی چه موجوداتی سرخ رنگ هستند؟!


جانداران قرمز رنگ

طبیعت خداوند که بیشمار موجود کوچک و بزرگ میزبان آن هستند از طیف رنگی بسیار وسیعی تشکیل شده است، به‌گونه‌ای که از هر رنگ می‌توانیم هزاران جاندار را در طبیعت مثال بزنیم. شناخته‌ترین موجودات قرمز رنگ طبیعت عبارتند از؛ طیف وسیعی از گل‌ها، انواع خاصی از طوطی‌ها و کفشدوزک‌ها ! این موجودات به سبب رنگ جذابی که دارند از دیگر موجودات یک سر و گردن زیباتر شده‌اند. برای مثال؛ همه ما از دیدن گل‌های سرخ بسیار بیشتر از گل‌های آبی لذت می‌بریم! یا طوطی‌های قرمز و نارنجی برایمان از نوع سبز آنها جذابترند و همچنین در دنیای بسیار بزرگ حشرات کفشدوزک‌ها بسیار دوستداشتنی تر هستند.


زیبایی کفشدوزک

حشره کفشدوزک به سبب رنگ قرمزی که دارد، بسیار جذاب و خواستنی شده است. همچنین رنگ مشکی که نیز در خود دارد باعث شده است که شاهد یک پالت رنگ بسیار جذاب و طبیعی در دنیا باشیم که حاصل دسترنج خداوند متعال است! این رنگ مشکی باعث می‌شود که رنگ قرمز اثر بخشی بیشتری داشته باشد و بیشتر بتواند وظیفه خود (نقل و انتقال انرژی و حرارت) را انجام دهد. به سبب همین رنگ‌های زیبا و مکمل است که کفشدوزک برای ما انسانها حشره‌ای بسیار خواستنی شده است. تصور کنید این موجودات جذاب به رنگ قهواه‌ای بودند! آیا در این حال نیز جذاب و زیبا بودند؟ پاسخ بی‌شک، خیر است! با این سوال به این نتیجه رسیدیم که بیش از نیمی از جذابیت کفشدوزک‌ها به رنگ آنهاست. دوستان عزیزم می‌توانید ویدئو رندر صد مگاپیکسلی از این طرح گرافیکی را در حساب آپارات کپل آرت مشاهده کنید.


کفشدوزک نماد چیست

همه ما انسان‌ها از حشرات مختلف تصورهای متفاوتی داریم، برای مثال؛ از سوسک‌ها کثیف کاری و بوی بد را به خاطر داریم، از پشه‌ها حس موزی بودن و کثیف بودن را به ذهن داریم، از پروانه‌ها نقش و نگار زیبا را در ذهن داریم و... اما به راستی کفشدوزک‌ها چه چیزی را برای ما تداعی می‌کنند؟ همه ما در این مورد اتفاق نظر داریم که کفشدوزک‌ها حشراتی بسیار بی آزار و مهربان هستند و هرکس از آنها را ببیند نشانه خوشبختی و خوش یمنی است. تصور کنید که در حال پاک کردن سبزی خوردن هستید، اگر لا به لای سبزی‌ها عنکبوت ببینید قطعا حس خوبی به شما دست نمی‌دهد و در صدد کشتن آن بر ‌می‌آیید، اما اگر کفشدوزک ببینید، بی‌شک بسیار ذوق زده شده و سعی می‌کنید آن موجود دوست‌داشتنی را برای مدت کوتاهی نگهداری کنید و سپس به دامان طبیعت برگردانید. آنقدر این حشره زیباست که من در آرتورک گیاه نماد زنـدگـیست نیز از این حشره دوست داشتنی استفاده کرده‌ام!


کفشدوزک به انگلیسی

اگر معادل انگلیسی کفشدوزک را جستجو کنید، به عبارت تامل برانگیز LadyBug بر می‌خورید! این عبارت در زبان لاتین دقیقا به معنای کفشدوزک است این عبارت از دو بخش تشکیل شده است اول Lady که به معنای بانو است و دوم Bug که به معنای حشره است! درواقع ترجمه تحت الفضی این کلمه بانوی حشره است! نام لاتین این کفشدوزک نیز این مفهوم را منتقل می‌کند که این حشره آنقدر جذاب و دوست‌داشتنی است که به آن لقب Lady (بانو) حشرات داده‌اند.


درباره این طرح گرافیکی

همانطور که می‌دانیم یک صحنه سه بعدی از چهار قسمت؛ مدل سازی، نور پردازی، متریال دهی، و در نهایت رندر تشکیل شده است. به سبب اینکه نرم افزار ادوبی دیمنشن با وجود اینکه در قسمت‌های رندر و نورپردازی و متریال بسیار قوی عمل می‌کند اما در مرحله مدل سازی زیاد (اصلا) قوی نیست، بازار رندرهای واقع‌گرایانه با این نرم افزار محبوب کمپانی ادوبی بسیار داغ است! من خود نیز آرتورک‌های رئال بسیار زیادی با این نرم افزار پروداکت کرده‌ام که نمونه‌های متعدد آن را می‌توانید در سایت مشاهده بفرمایید. علت اینکه در این آرتورک از کفشدوزک در کنار کاکتوس استفاده کردم، زیبایی کاکتوس در عین بی آزار بودن و بی دردسر بودن آن است. کاکتوس‌ها از آن دسته گیاهانی هستند که نگهداری آنها بسیار ساده است و دردسر کمی دارد. در واقع با خلاقیتی که به خرج دادم در این آرتورک دو جاندار زیبا و بی‌آزار کفشدوزک و کاکتوس را در کنارهم قرار دادم! امیدوارم از این مطلب لذت برده باشید و آرزو می‌کنم همواره در هنگام سبزی یا میوه خریدن به کفشدوزک بربخورید(:

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: یکشنبه 26 آذر 1402نمایش هفته : 290