آموزش ساخت واترمارک در Asp.Net

1401/08/12
نمایش: 2,254 پسند: 5 دیدگاه: 2 دریافت: 39
زمان خواندن: 2 دقیقه - پنجشنبه 12 آبان 1401

یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از عدم کپی عکس های وبسایت توسط سایت های دیگر، علاوه بر استفاده از اسکیما Image License ، قرار دادن واترمارک روی عکس هاست. در این آموزش ویدیویی که سورس کد آن نیز به رایگان در اختیار شما دوستان عزیز است، قصد دارم مفصلا به مبحث واترمارک گزاشتن روی عکس در ASP.Net MVC بپردازم، تا انتها همراه من باشید.

آموزش رایگان قرار دادن واترمارک روی عکس در Asp.Net MVC
مدت: 58 دقیقه - تعداد نمایش: 28

اگر تاکنون در زمینه توسعه وبسایت فعالیت داشته اید، حتما تاکنون به معضل کپی شدن عکس های وبسایتتان توسط وبسایت های دیگر و پایمال شدن حقوقتان برخورده‌اید. برای اینکه بتوان جلوی چنین دزدی را گرفت، ساده ترین راه که البته در کشورمان ایران جواب نمی دهد اما در کشورهایی اروپایی بسیار جواب است، استفاده از اسکیما (Schema) Image License گوگل است. روش دوم استفاده از واترمارک بر روی عکس هاست که در ادامه مفصلا به آن می پردازم.


گوگل اسکیما Image License

این اسکیما بر روی عکس های ما در گوگل، حق کپی رایت قرار می دهد و بسیاری را از کپی کاری این عکس ها باز می دارد. این روش البته در ایران اصلا مناسب نیست و همه به آن بی اعتنا هستند. اما در کشورهای اروپایی که قوانین سفت و سختی برای حق کپی رایت وجود دارد، این روش کاملا جواب است.


استفاده از واترمارک روی عکس

روش مناسب برای جلوگیری از کپی کاری سایت های دزد از وبسایت ما، استفاده از واترمارک روی عکس هاست. در ادامه ویدئو آموزشیسورس کد آن مهیا شده است، تا شما دوستان عزیز بتوانید با استفاده از آن به راحتی هرچه تمام تر به صورت کاملا داینامیک همانگونه که دوست دارید بر روی عکس های وبسایتتان لوگو و واترمارک قرار دهید و از این طریق جلوی کپی کاری را بگیرید.


نکته مهم سئو

درست است که کپی کردن عکس ها و مطالب وبسایت یک دزدی مدرن به حساب می‌آید و باید جلوی آن را گرفت، اما این نکته را نباید فراموش کرد که اگر وبسایتی عکسی را از سایت شما کپی و در استفاده نماید، این مورد یک نکته بسیار مثبت و عالی سئو برای وبسایت شما به حساب آماده و برای طرف مقابل نه مثبت است و نه منفی.


موارد آموزشی در این ویدیو آموزشی

در این آموزش مفصلا به موراد؛ کلاس های Bitmap ، Graphics ، MemoryStream ، آموزش مبحث مهم Dispose ، آموزش کلاس Color ، آموزش تبدیل کردن های مختلف رنگی (مثلا Hex به Color و...)، آموزش کامل ویو مدل و... در زبان برنامه نویسی C# و فریمورک Asp.Net Mvc پرداخته شده است. در ادامه می‌توانید سورس کد این پروژه را به همراه ویدیو کامل و جامع آموزشی یکجا دریافت نمایید.


پیشنیاز های این آموزش

  • مقدماتی HTML
  • مقدماتی Asp.Net Mvc
  • متوسط C#
  • مقدماتی بوتسترپ
  • مفاهیم پایه ای  شی گرایی
با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: یکشنبه 27 فروردین 1402نمایش هفته : 11