پالت رنگ آبی نفتی، آبی کبریتی و قرمز

1401/09/23
نمایش: 4,103 پسند: 2 دیدگاه: 0 بکارگیری: 227
زمان خواندن: 3 دقیقه - چهارشنبه 23 آذر 1401

پالت رنگ آبی نفتی، آبی کبریتی و قرمز به گونه ای انتخاب شده است تا در کنار حس اعتماد، قدرت و پایداری رنگ آبی، مقداری حس پویایی و حرارت نیز از رنگ قرمز داشته باشد. این پالت رنگی کاملا حرفه ای انتخاب شده است تا کاربران از دیدن آن خسته نشده و لذت ببرند.به علت وجود رنگ های متضاد در این پالت رنگی، این پالت هیچ گاه برای چشمان انسان تکراری نمی شود.

پالت رنگ آبی نفتی، آبی کبریتی و قرمز، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی
پالت رنگ آبی نفتی، آبی کبریتی و قرمز، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی

اگر به دنبال پالت های رنگی هستید که در عین سر و سنگین بودن و رسمی بودن، جذاب نیز باشند و کاربر را به وجد آورده و بیحالی را از آن دور کنند، پالت رنگ آبی نفتی، آبی کبریتی و قرمز یکی از بهترین انتخاب ها برای شماست. این پالت رنگی هم آبی دارد که نماد قدرت، استواری و پهناوری است و هم قرمز را دارد که نماد حرارت و پویایی است. اگر از این مدل پالت‌ها با رنگ های متضاد دوست دارید، توصیه می‌کنم پالت سرخابی، فیروزه ای و بنفش را در کپل آرت مشاهده بفرمایید.


روانشناسی رنگ آبی نفتی

رنگ آبی نفتی استفاده شده در این پالت رنگی با کد رنگی rgb(43, 52, 103) داری مقادیر حدودا دو برابر پیکسل‌های آبی به نسبت سبز و قرمز است. این رنگ آبی نماد رسمی بودن، با پشتوانه بودن و قابل اعتماد بودن است. بسیاری از شرکت های پیام رسان، شرکت های هاستینگ از این رنگ برای وبسایتشان استفاده می‌کنند تا به کاربر حس اعتماد و قدرت را تزریق کنند.


روانشناسی رنگ آبی کبریتی

رنگ آبی کبریتی موجود در پالت رنگ آبی نفتی، آبی کبریتی و قرمز با کد rgb(186, 215, 233) به ترتیب از آبی، سبز و قرمز تشکیل شده است. آبی روشن نماد آرامش است. استفاده از طیف های روشن رنگ آبی برای بک گراند گوشی یا کامپیوتر، دکوراسیون خانه و... موجب تزریق آرامش به انسان می شود.


روانشناسی رنگ شیری

رنگ شیری اندکی از رنگ سفید مطلق با کد رنگی rgb(255,255,255) تیره تر است و شدت آن را ندارد. رنگ شیری استفاده شده در این پالت رنگی با کد rgb(252, 255, 231) تمی زرد رنگ مانند رنگ های کرمی و خاکی ایجاد می کند. این رنگ به این پالت رنگی حس گرما می بخشد و تا حدودی سرمای رنگهای آبی کبریتی و آبی نفتی را کاهش می دهد.


روانشناسی رنگ قرمز

رنگ قرمز که یکی از رنگ های اصلی دنیای واقعی و دیجیتال نیز است، معانی و مفاهیم متفاوتی برای بینندگان به همراه دارد. بسته به طیف رنگ قرمز و محل استفاده، این رنگ حس متفاوتی در بیننده ایجاد می کند. رنگ قرمز معانی متفاوتی دارد از جمله؛ حس پویایی، حرارت، حس خطر، حس عشق، حس اظطراب و استرس و... قرمز هرچه روشن تر باشد، انرژی بالاتری از خود ساتع می کند. رنگ قرمز این پالت رنگی، رنگ تاکیدی است و وظیفه دارد تا یکنواختی را از این پالت رنگی بزداید.


کاربرد پالت رنگ

اگر دوست دارید با تم رنگی وبسایتتان، طرح گرافیکی تان و... حس قدرت و اعتماد را توام با حس حرارت و انرژی به بیننده منتقل کنید، یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شما پالت رنگ آبی نفتی، آبی کبریتی و قرمز است. این پالت رنگی حس اعتماد سازی و قدرت را از رنگ آبی دارد و حس حرارت و انرژی را از قرمز. همین تضاد است که این پالت را جذاب کرده است. این پالت رنگ بسیار مناسب برای طراحی‌های گرافیکی و طراحی‌های وبسایت های خبری و فروشگاهی با مضنون دنیای دیجیتال و شبکه‌های اجتماعی است.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: شنبه 5 فروردین 1402نمایش هفته : 100