پالت رنگ نسکافه ای، قهوه ای و کرم

1402/01/18
بازدید : 6,424 لایک : 3 کامنت : 0 استفاده : 1
زمان مطالعه: 3 دقیقه - انتشار: جمعه 12 فروردین 1401

پالت رنگ قهوه ای مناسب برای طیف عظیمی از کارهای هنری و مینیمال. رنگ قهوه ای از آن دست رنگهاست که انرژی و نشاطی در خود ندارد اما منبع آرامش و احساس است. به منظور همین آرامش است که بسیاری از افراد از سازه های چوبی در خانه خود استفاده می کنند.

پالت رنگ نسکافه ای، قهوه ای و کرم
پالت رنگ نسکافه ای، قهوه ای و کرم روانشناسی رنگ + کدهای رنگی

بررسی اجمالی پالت

رنگهای استفاده شده در این پالت رنگی، غالبا از طیف خانواده رنگ‌های قهوه‌ای هستند و یک پالت مینیمال و هنری را تشکیل داده‌اند که حس آرامش خاصی برای فرد دارد. رنگ آبی سیر موجود در این پالت به منظور ایجاد تعادل در پالت و جلوگیری از خستگی چشم کاربران به هنگام مشاهده این پالت رنگی است. اگر از عاشقان طیف رنگ های قهوه ای هستید، پالت زیتونی و قهوه‌ای را مشاهده بفرمایید.


روانشناسی رنگ قهوه‌ای

رنگ قهوه‌ای(رنگ اصلی خاک و خشکی های زمین) مهمترین رنگ تشکیل دهنده سیاره زمین، پس از رنگ آبی(دریاها و اقیانوس ها) است. همچنین رنگ قهوه‌ای رنگ اصلی تشکیل دهنده تنه درختان نیز است. همین امر موجب می‌شود تا رنگ قهوه‌ای حس آرامش و امنیت خاصی برای انسان داشته باشد. علاوه بر این مورد، رنگ قهوه‌ای نماد محصولات طبیعی و ارگانیک نیز هست. هر چه قهوه‌ای شدید تر و اصطلاحا سنگین‌تر باشد حس آرامش و امنیت بیشتری را منتقل می‌کند.


روانشناسی رنگ کرمی

رنگ خنثی موجود در این پالت رنگی، رنگ کرمی است. رنگ کرمی تقریبا از هر سه رنگ دنیای دیجیتال یعنی قرمز، سبز و آبی دارد که البته مقدار قرمز و سبز موجود در آن بیشتر است. رنگ خاکی که بسیار به رنگ کرمی شبیه است از مقدار بیشتری رنگ سبز تشکیل شده است که حس آرامش بیشتری در خود دارد. به طور کلی رنگ کرم، رنگی خنثی و سرشار از اعتماد و آرامش و اطمینان است.


روانشناسی رنگ آبی تیره

رنگ آبی تیره در این پالت رنگی حکم رنگ تاکیدی در این پالت را دارد. آبی امده است تا پالت رنگ را از یکنواختی خارج کند و از طرفی توازن این پالت را نیز برهم نزد. رنگ آبی در این پالت باید به مقدار اندک استفاده شود، تا یکنواختی پالت از بین نرود. آبی نماد پایداری و استواری است و هر جا استفاده شود حس اطمیان و اعتماد محکمی را به فرد منتقل می‌کند. بسیاری از شرکتهای دیجیتالی از جمله فیسبوک، تلگرام و لینکدین و شرکتها خودروسازی مانندBmw از این رنگ استفاده بسیار کرده اند.


روانشناسی رنگ نسکافه ای

رنگ نسکافه‌ای یکی از جذاب ترین رنگ‌های طیف خانواده قهوه‌ای است که به نسبت قهوه‌ای مطلق بسیار ملایم‌تر است و روشن تر است. برای ایجاد رنگ نسکافه‌ای در دنیای واقعی بهترین راه ترکیب رنگهای قهوه ای و خاکستری است. نسکافه‌ای درست تمام ویژگی‌های قهوه ای یعنی اطمینان و امنیت را دارد اما اندکی ملایم‌تر است و اندکی آهسته‌تر از خود قهوه‌ای این ویژگی‌ها را به بیننده منتقل می‌سازد.


موارد استفاده این پالت

پالت رنگ قهوه‌ای نمود اعتماد و آرامش است و می‌تواند حس خوبی را برای فرد ایجاد کند. استفاده از رنگ قهوه‌ای در صنعت دکوراسیون به علت همین احساس اطمینان و آرامش موجود در این رنگ بسیار گسترده است.

در صورتی که از این مطلب لذت بردید، از کپل آرت حمایت کنید.
ویرایش: جمعه 18 فروردین 1402بازدید هفته اخیر : 258