پالت رنگ نسکافه ای، قهوه ای، کرم و آبی نفتی

1401/01/12
نمایش: 20,552 پسند: 3 دیدگاه: 0 بکارگیری: 1,275
زمان خواندن: 3 دقیقه - جمعه 12 فروردین 1401

پالت رنگ قهوه ای مناسب برای طیف عظیمی از کارهای هنری و مینیمال. رنگ قهوه ای از آن دست رنگهاست که انرژی و نشاطی در خود ندارد اما منبع آرامش و احساس است. به منظور همین آرامش است که بسیاری از افراد از سازه های چوبی در خانه خود استفاده می کنند.

پالت رنگ زیبای نسکافه ای، قهوه ای و کرم، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی
پالت رنگ زیبای نسکافه ای، قهوه ای و کرم، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی

رنگهای استفاده شده در این پالت رنگی، غالبا از طیف خانواده رنگ‌های قهوه‌ای هستند و یک پالت مینیمال و هنری را تشکیل داده‌اند که حس آرامش خاصی برای فرد دارد. رنگ آبی نفتی  موجود در این پالت به منظور ایجاد تعادل در پالت و جلوگیری از خستگی چشم کاربران به هنگام مشاهده این پالت رنگی است. اگر از عاشقان طیف رنگ های قهوه ای هستید، پالت رنگ قهوه ای شکلاتی و کهربایی را مشاهده بفرمایید.


روانشناسی رنگ قهوه‌ای

رنگ قهوه‌ای (رنگ اصلی خاک و خشکی های زمین) مهمترین رنگ تشکیل دهنده سیاره زمین، پس از رنگ آبی(دریاها و اقیانوس ها) است. همچنین رنگ قهوه‌ای رنگ اصلی تشکیل دهنده تنه درختان نیز است. همین امر موجب می‌شود تا رنگ قهوه‌ای حس آرامش و امنیت خاصی برای انسان داشته باشد. علاوه بر این مورد، رنگ قهوه‌ای نماد محصولات طبیعی و ارگانیک نیز هست. هر چه قهوه‌ای شدید تر و اصطلاحا سنگین‌تر باشد حس آرامش و امنیت بیشتری را منتقل می‌کند. شما را به دیدن پالت رنگ کاکائویی و عسلی دعوت می‌کنم.


روانشناسی رنگ کرمی

رنگ خنثی موجود در این پالت رنگی، رنگ کرمی است. رنگ کرمی تقریبا از هر سه رنگ دنیای دیجیتال یعنی قرمز، سبز و آبی دارد که البته مقدار قرمز و سبز موجود در آن بیشتر است. رنگ خاکی که بسیار به رنگ کرمی شبیه است از مقدار بیشتری رنگ سبز تشکیل شده است که حس آرامش بیشتری در خود دارد. به طور کلی رنگ کرم، رنگی خنثی و سرشار از اعتماد و آرامش و اطمینان است.


روانشناسی رنگ آبی نفتی

رنگ آبی نفتی در این پالت رنگی حکم رنگ تأکیدی در این پالت را دارد. رنگ آبی امده است تا پالت رنگ را از یکنواختی خارج کند و از طرفی توازن این پالت را نیز برهم نزد. رنگ آبی نفتی در این پالت باید به مقدار اندک استفاده شود، تا یکنواختی پالت از بین نرود. رنگ آبی نماد پایداری و استواری است و هر جا استفاده شود حس اطمیان و اعتماد محکمی را به فرد منتقل می‌کند. بسیاری از شرکتهای دیجیتالی از جمله فیسبوک، تلگرام و لینکدین و شرکتها خودروسازی مانند Bmw از این رنگ استفاده بسیار کرده‌اند. گفتنی است که رنگ‌های آبی کبریتی و آبی نفتی بسیار نزدیک به یکدیگر هستن و رابطه تنگاتنگی با یکدیگر دارند.


روانشناسی رنگ نسکافه ای

رنگ نسکافه‌ای یکی از جذاب ترین رنگ‌های طیف خانواده قهوه‌ای است که به نسبت قهوه‌ای مطلق بسیار ملایم‌تر است و روشن‌تر است. برای ایجاد رنگ نسکافه‌ای در دنیای واقعی بهترین راه ترکیب رنگهای قهوه ای و خاکستری است. نسکافه‌ای درست تمام ویژگی‌های قهوه ای یعنی اطمینان و امنیت را دارد اما اندکی ملایم‌تر است و اندکی آهسته‌تر از خود قهوه‌ای این ویژگی‌ها را به بیننده منتقل می‌سازد.


کاربرد پالت رنگ

پالت رنگ قهوه‌ای نمود اعتماد و آرامش است و می‌تواند حس خوبی را برای فرد ایجاد کند. استفاده از رنگ قهوه‌ای در صنعت دکوراسیون به علت همین احساس اطمینان و آرامش موجود در این رنگ بسیار گسترده است. همچنین رنگ قهوه‌ای نماد تواضع و فروتنی و سادگی نیز است. در انتها باید عرض کنم که وبسایت هنری کپل آرت دقیقا از همین پالت رنگی استفاده می‌کند.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: شنبه 29 مهر 1402نمایش هفته : 268