طرح خلاقانه پیچش

انتشار : 1400/08/28
بازدید : 1,792 لایک : 3 کامنت : 0 ذخیره : 1
مدت زمان مطالعه : 2 دقیقه

طراحی که دائما در طرح هایش از یک اصول بخصوص و روتینی تبعیت می کند موفق نیست بلکه طراحی موفق تر است که بیشتر قوانین مقعول و روتین طراحی را زیر پا بگذارد. نکته مهم دیگر در طرح های خلاقانه اصل سادگی در انتقال مفهوم است.

طرح خلاقانه از پیچش هاله های رنگ
طرح خلاقانه از پیچش هاله های رنگ

مارپیچ‌ها از آن دسته از اشکال هستند که به صورت طبیعی نیز در طبیعت خداوند وجود دارند،  صدف حلزون و بعضی گل‌ها آشناترین مارپیچ‌های طبیعی هستند. به همین دلیل است که مارپیچ‌ها در روانشناسی شکل حس چرخه حیات و رشد را القا می‌کنند. همچنین در برخی فرهنگ‌ها مارپیچ به نشانه دانش و اطلاعات به کار می‌رود. همچنین این شکل در جامعه مدرن نشانه خلاقیت و ذهن باز است. خالی از لطف نیست که بدانیم؛ مارپیچ از دیدگاه مذهبی به معنای رهایی از جهان زودگذر است.


یک بوم سفید و دیگر هیچ

یک هنرمند و طراح گرافیک، وقتی عیارش مشخص می‌شود که از تنها یک بوم سفید و دیگر هیچ چیز دیگر، طرح های خارق العاده‌ای خلق کند. دانلود المان‌های مختلف گرافیک ایرادی ندارد، اما بهتر است هر چند وقت یکبار، یک طرحی را بدون استفاده از حتی یک آبجکت آماده طراحی کنید، در این صورت است که کلاس کار شما مشخص می‌شود. اگر این کار شما توام با خلاقیت نیز باشد، بی‌شک ساعت‌ها بینندگان خود را مجذوب خویش خواهدکرد.


نه به روتین‌ها

یک طرح زمانی در ذهن بیننده خویش حک می‌شود که از محدودیت‌هایی چون قوانین روتین و معمول دنیای طراحی عبور کرده‌باشد. به عبارتی دیگر؛ در شرایطی که چشم بیننده از تصاویر معمول و عادی پر است، طرح‌های غیرعادی و مفهومی جذاب‌تر از دیگر طرح ها هستند. این طرح‌ها از شدت جذابیت، بیننده را به گرفتن اسکرین شات سوق می‌دهند!


درباره این آرتورک

همان طور که اشاره کردم، عیار یک طراح گرافیک وقتی مشخص می‌شود، که یک کار را از صفر مطلق شروع و بدون هیچ آبجکت دانلودی و یا الگوبرداری به نهایت خود برساند. این کار من از صفر تا صد در محیط فتوشاپ و تنها از شکل دایره، افکت Radial blur و افکت Twirl که در منوی افکت‌های Distort است ساخته شده است. امیدوارم لذت برده باشید. ویدیو پروداکت این آرتورک رو می‌تونید در مطلب یک بوم سفید و دیگر هیچ! مشاهده بفرمایید.

آخرین ویرایش : جمعه 21 مرداد 1401 ساعت 12:37 میانگین بازدید روزانه این مطلب : 8