قطعی برق، محدودیت یا فرصت؟

انتشار : 1400/06/01
بازدید : 839 لایک : 7 کامنت : 1 ذخیره : 2
زمان مطالعه: 2 دقیقه - انتشار: دوشنبه 1 شهریور 1400

آن کسی موفق است که شرایطی که دیگران از آن به عنوان محدودیت یاد می کنند را به فرصت تبدیل کند و از آن ها به نحو درستی استفاده کند. یکی از محدودیت های امروز ما قطعی برق است.

طرح خلاقانه از مفهوم تاریکی و قطعی برق
طرح خلاقانه از مفهوم تاریکی و قطعی برق

شاید کمتر کسی فکرش را می‌کرد که در حدود 4 قرن پس از اکتشاف (اختراع) الکتریسیته شهرها با مشکل تامین برق‌شان دست و پنجه نرم کنند، اما امروز به علت بی‌تدبیری برخی مدیران با قطعی برق روبرو هستیم. در اینکه قطعی برق مشکلات بسیار بدی به دنبال دارد هیچ شکی وجود ندارد اما وقتی چاره‌ای نیز وجود ندارد، باید از قطعی برق به عنوان یک فرصت استفاده کرد! از قطعی برق می‌توان به عنوان فرصتی برای؛ در جمع خانواده بودن، فرصتی برای دوری از تکنولوژی و رفتن به سمت کتاب و کتابخوانی، فرصتی برای افزایش قدرت صبر و تحمل و فرصتی برای نظافت کردن اتاق و ... استفاده کرد!


استفاده از فرصتها

در عصر کنونی افرادی موفق‌ترند که از شرایط و زمانهایی که دیگران از آن ها استفاده نمی‌کنند، به نحو احسنت استفاده کنند! باید پای خود را از دنیای معمولی فراتر گذاشت و به جای نگاه کردن به آن که دیگران چه می‌کنند، خود خلاقیت به خرج داده و کاری کرد. به طور خلاصه؛ وقتی دیگران درحال وقت کشی و ایستادن هستند، ما باید با قدرت پیش برویم! در دنیای گرافیک نیز می‌توان این مثال را زد که، وقتی همه در دنیایِ Layer Style برای سایه از Shadow استفاده میکنند، ما پاهای خود را  فراتر می‌گذاریم و از اون به عنوان درخشندگی بیرونی (Outer Glow) استفاده می‌کنیم کی به کیه!


زمان هیچگاه به عقب بر نمیگردد

با نشستن و بد و بیراه گفتن برق وصل نمیشود! پس بهتر است این محدودیت رو به فرصت برای پیشرفت خودمان تبدیل و به نحو احسنت از آن استفاده کنیم! اینجاست که فرق یک انسان نخبه با یک انسان معمولی مشخص می‌شود! دوستان خوبم بسیار خوشحالم که صحبت‌های من را مطالعه کردید، امیدوارم تونسته باشم اون چیزی که مد نظرم بوده رو خوب به شما منتقل کنم!        


درباره این آرتورک

این آرتورک یه کار فوق‌العاده مفهومیه که اصلاً ارزش گرافیکی ندارد! ولی سرشار از مفهومه که با یک نگاه ساده مفهوم رو به بیننده منتقل می‌کند! و این یعنی یک طرح درست اصولی! چون اولویت اول هر کار گرافیکی مفهومه آن است! نه اینکه کار خیلی خفن و سنگین باشد... سپاس از همراهی شما دوستان خوبم، روز خوشی داشته باشید.

ویرایش: یکشنبه 30 مرداد 1401میانگین بازدید روزانه: 3