زنگار قلب

انتشار : 1400/05/26
بازدید : 7,543 لایک : 8 کامنت : 4 ذخیره : 3
مدت زمان مطالعه : 3 دقیقه

خدا در نهاد همه‌ی انسان‌ها چه بخواهند چه نخواهند وجود دارد اما زنگار قلب...

تایپوگرافی سه بعدی الله در فتوشاپ با مفهوم زنگار قلب
تایپوگرافی سه بعدی الله در فتوشاپ با مفهوم زنگار قلب

انسان از همان ابتدای خلقت به دنبال وجودی بی‌همتا و قدرتمندتر از همه برای پرستیدن بوده است، همین نکته به وجود خدا در نهاد همه‌ی ما انسانها اشاره می‌کند. اما چرا وجود خدا در زندگی برخی بسیار کمرنگ است؟ علت وجود زنگار و خیلی خودمانی وجود چیزهایی که مارا از خدا دور می‌کند، در قلب آنهاست. در واقع خدا هست، اما دیگر در قلب انسان دیده نمی‌شود. یکی از مهمترین علل آن، انجام کارهاییست که نه تنها خدا بلکه بسیاری از انسانها هم آنها را ناپسند می‌دانند.

 

وجود شفاف خدا در قلب انسان :

هرچه وجود خدا در قلب انسان شفاف‌تر باشد، دزدی و اختلاص و کلاه‌برداری و دروغ و... کمتر می‌شود و هرچه وجود خدا در دل انسان کدرتر باشد این کارها بیشتر و  بیشتر می‌شوند. این اعمال نادرست به مرور وجود خدا را در قلب انسان کمرنگ و کمرنگ‌تر می‌کنند، تا سرانجام وجود خدا را در قلب انسان را کاملا ناپدید و کدر می‌کنند.

 

پاکسازی زنگارها :

خداوند حکیم در قرآن بارها اشاره کرده‌اند که راه بازگشت و توبه برای همه‌ی انسان‌ها در همه احوال و زمانها باز است. در واقع توبه باعث پاکسازی زنگارها و آلودگی‌ها که ناشی از گناه هستند در قلب ما‌ می‌شود. نکته‌ای که حائز اهمیت این است که؛ هرچه زنگارها و آلودگی های قلب انسان بیشتر شود، توبه و پاکسازی کاری دشوارتر خواهد بود و زمان بیشتری مورد نیاز است، ولی با توجه سخن خداوند در قرآن این پاکسازی به هیچ عنوان غیر ممکن و محال نیست.

 

نکات تخصصی :

شاید برای خیلی از دوستان سوال باشه که این طرح در کل 3بعدی است یعنی رندر شده یا به صورت 3بعدی است که دوبعدی طراحی شده مثلا در نرم‌افزاری مثل ایلوستریتور؟ جواب اینه که این طرح کاملا 3بعدی هست و رندر فتوشاپ هست و حالت کدر هم متریال شیشه‌ای هست که کدر شده به اصطلاح رافنس (Roughness)  زیادی داره. سخت‌ترین قسمت این طرح ایده اون بود، من ایده مناسب رو پیدا کرده بودم ولی اینکه چطور بتونم اون رو اجرایی کنم کار خیلی سختی بود که با سعی و خطای زیاد بالاخره تونستم به بهترین نحو این ایده را اجرایی کنم. در یکی از طرح‌ها وجود خدا در قلب انسان شفاف و پررنگ است و در دیگری باز هم خدا وجود دارد اما با ظاهری کدر و ناشفاف. دوستان عزیزم در رابطه با این مطلب در صورت تمایل می‌تونید تایپوگرافی رنگ خدا رو هم مشاهده و کپشن رو مطالعه بفرمایین.


گالـری تصاویـر
تایپوگرافی سه بعدی الله در فتوشاپ با مفهوم زنگار قلب
تایپوگرافی سه بعدی الله در فتوشاپ با مفهوم زنگار قلب
ویرایش : دوشنبه 9 اسفند 1400 ساعت 17:17 میانگین بازدید روزانه این مطلب : 29