مرگ با عزت به از زندگی با ذلت

1400/05/27
نمایش: 3,050 پسند: 7 دیدگاه: 0 دریافت: 255
زمان خواندن: 2 دقیقه - چهارشنبه 27 مرداد 1400

اگر از ما شیعیان در مورد مرد ترین مردان سوال شود، بی شک همه به اباعبدلله حسین اشاره می کنیم. حسین مظهر مردانگی، یعنی ایستادگی تا پای جان برای ارزش ها. با یک تایپوگرافی سه بعدی فارسی از اسم حسین به مناسبت عاشورای حسینی همراه من باشید.

تایپوگرافی فارسی سه بعدی حسین به مناسبت عاشورا
تایپوگرافی فارسی سه بعدی حسین به مناسبت عاشورا

بزرگترین درس عاشورا به ما درس عزت است، چه بسیار از انسانهایی هستند که حاضرند برای رسیدن به هر چیزی عزت خود را زیر پا بگذارند. امام حسین به ما آموخت در دنیا چیزهایی وجود دارد که ارزش فدا کردن جان را دارد، همچین آموخت مرگ برای ارزشها و اعتقادات هر شخص مقدس است و با عزت همراه است. حسین یعنی استوار ماندن بر ارزش‌ها تا لحظه مرگ. شهادت امام حسین (ع) را خدمت همه دوستانم تسلیت عرض می‌کنم.


از دست دادن خانواده در راه ارزشها

تصور اینکه شخصی برای چیزهایی که برای او ارزشمند است، خانواده و عزیزترین کسانی که در دنیا دارد را قربانی کند، کاری بسیار دشواری است! زیرا این کار از عهده هر کسی بر نمی‌آیدو فقط افراد بسیار اندکی در تاریخ وجود داشته‌اند که چنین کاری را کرده‌اند. امام حسین (ع) یکی از آن‌هاست. شخصی که همه زندگی و خانواده‌اش را صرف رسیدن به ارزش‌های والای معنوی کرد و در این راه حتی یک لحظه هم احساس پشیمانی و ناراحتی نکرد. رسیدن به این مقام که شخص برای ارزش‌های والا خانواده‌اش را قربانی کند، بسیار سخت است و هر شخصی نمی‌تواند به چنین مقامی دست پیدا کند، اما حداقل می‌تواند درصد بسیار کمی در این راه قدم بگذارد و مقدار اندکی به اصطلاح حسینی وار زندگی کند...


به عمل کار براید به سخندانی نیست!

بسیاری از ما انسان‌ها وقتی صحبت از کار مشکلی می‌شود فورا اشاره به توانایی های خود کرده و خودمان را دست بالا می‌گیریم. اما همین که سخن از عمل می‌آید تنها تعداد کمی از ما باقی می‌ماند و بسیاری دیگر به اصطلاح عامیانه؛ حرف خود را پس می‌گیرند و می‌روند. امام حسین (ع) که دم از ارزشهای والای دینی و امر به معروف و نهی از منکر میزد، در میدان عمل تمامی حرفهایش را ثابت کرد و تا پای جان پای ارزش‌هایش ماند.


درباره این آرتوک

این طرح هم مثل همه‌ی تایپوگرافی‌های بنده ابتدا به صورت فلت در فتوشاپ طراحی شده‌است، سپس  3بعدی و مدل سازی شده و در نهایت به ادوبی دیمنشن آمده است و متریال‌دهی و نور پردازی و رندر شده است. مهمترین قسمت این طرح، رنگ متریال است که بیشترین مفهوم با همین رنگها به بیننده منتقل شده است. انشالله عزاداری‌ها و دعاهای شما دوستان خوبم تو این شب‌های عزیز مورد قبول درگاه حق قرار بگیرد، التماس دعا.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: یکشنبه 20 فروردین 1402نمایش هفته : 16