تنهای تنهای تنها

1400/06/07
نمایش: 2,794 پسند: 6 دیدگاه: 2 دریافت: 82
زمان خواندن: 3 دقیقه - یکشنبه 7 شهریور 1400

در دنیای طراحی گرافیک برای نشان دادن مفهوم تنهایی راه های بسیاری وجود دارد، تضاد و جدایی در تایپوگرافی یکی از بهترین روش ها برای نمایش مفهوم تنهایی در دنیای گرافیک است. آرتورک پیش روی شما تایپوگرافی خلاقانه ای با مفهوم تنهاییست.

تایپوگرافی خلاقانه از کلمه تنها
تایپوگرافی خلاقانه از کلمه تنها

تنهایی برای هر انسانی یک مفهوم منحصر به فرد را به دنبال دارد، برای برخی تنهایی، یعنی غذا درست کردن برای خود، برای برخی دیگر یعنی نبودن کسی برای درد و دل کردن و... اما در همه اینها یک نقطه مشترک وجود دارد یعنی فرد به کس و کسانی و یا حتی چیز هایی نیاز دارد که در کنار او نیستند. برای القای مفهوم تنهایی در طرح به ببیننده ، بینهایت روش وجود دارد که مرسوم ترین آن استفاده از تضاد رنگی و جدا کردن یک المان از المان های دیگر است، درست کاری که من در این طرح انجام داده ام ، نقطه‌ای تنها در بالاست که از همه جداست که با یک نگاه کوچک مفهوم به سرعت منتقل می شود. نسخه سه بعدی این تایپوگرافی را می‌توانید در مطلب یک نقطه در تنهایی مشاهده بفرمایید.


روش‌های انتقال مفهوم تنهایی

یکی از مرسوم ترین روش‌ها، همان است که در پاراگراف قبلی به آن اشاره کردم و آن این است؛ جدا کردن و دور کردن یک المان از المان‌های دیگر. یک نمونه از این ترفند را در این کارم می‌بینید، برای مشاهده نمونه دیگری از این تکنیک، مطلب روز روز جهانی مجردها را مشاهده بفرمایین. یکی دیگر از روش‌های انتقال مفهوم تنهایی، روش دیسچریت آل (Desaturate All)، سچریت وان (Saturate One) است! اسم آن را خودم انتخاب کردم! یعنی روشی که همه المان‌های صحنه بدون رنگ (حدودا سیاه سفید) هستند و فقط یک المان بخصوص رنگی است و در صحنه تابلو است. نمونه استفاده از این تکنیک را در پست تنهایی یک کاکتوس مشاهده بفرمایین. به نظر شما، دیگر چه تکنیک‌هایی برای نمایش مفهوم تنهایی برای طراحان گرافیک وجود دارد؟ در کامنت‌ها اعلام بفرمایین.


درباره این طرح گرافیکی

برای القای مفهوم با تایپوگرافی حتما نباید از یک فونت خیلی پیچیده و خفن استفاده کرد ، از نظر من بهتر این است که یک فونت ساده با بینهایت ایده و خلاقیت استفاده شود. باید پاها را از محدوده روتین ها و معمولی ها فراتر گذاشت و همه قواعد را برای رسیدن به ایده مورد نظر شکست. برای مفهوم تنهایی مناسب ترین راه استفاده از یک المان تک در کنار المان های جفت است ، درست مانند همین طرح... یک تایپوگرافی زیبا و خلاقانه میتواند یک طرح 3 بعدی هم به دنبال خود به ارمغان آورد. همین مفهوم تنهایی و همین تایپوگرافی ساده را در دنیای 3 بعدی نیز خلق کرده ام که به زودی تقدیم دوستان گلم میکنم و در انتها باز هم تکرار میکنم ، ایده از هر چیزی در دنیای گرافیک واجب تر و حیاتی تر است ، به اون توجه ویژه ای بکنین ایده که خوب باشه خود طرح خود به خود کلاس بالایی به خودش میگیره ، باتشکر از دوستان خوبم که وقت ارزشمندشون رو در اختیار بنده حقیر گذاشتن.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: یکشنبه 28 اسفند 1401نمایش هفته : 22