خدا چه رنگیست؟

1400/06/21
نمایش: 5,927 پسند: 5 دیدگاه: 2 دریافت: 405
زمان خواندن: 2 دقیقه - یکشنبه 21 شهریور 1400

تایپوگرافی های بسیاری با اسم خدا وجود دارند اما خلاقانه های آن ها بسیار محدود هستند. این تاپیوگرافی سه بعدی با این مضنون طراحی شده است که؛ با وجود اینکه همه ادیان اللهی اعم از اسلام و یهود و مسیح از یک خدای واحد دم می زنند و همه ما یک خدای واحد را می پرستیم، اما هر یک از ما یک تصور منحسر به فرد از خدا داریم.

تایپوگرافی سه بعدی خلاقانه خدا در ادوبی دیمنشن
تایپوگرافی سه بعدی خلاقانه خدا در ادوبی دیمنشن

خیلی از ماها به علت مسائل دینی خدا را در ذهنمان سبز فرض می‌کنیم و شیطان و همه بدی‌ها را، رنگ مقابل سبز، یعنی قرمز متصور می‌شویم، اما ایا واقعا خدا سبز است؟ یا اگر نیست چه رنگ است؟ تصور کردن رنگ و شکل برای موجودی که نادیدنی است واقعا کار دشواری است و برای هر انسانی این تصور متفاوت است. اما می‌توانیم با برسی ویژگیهای خداوند متعال تصور بهتری از خدا و رنگ او داشته باشیم. در هر دین و آیینی همه جور انسانی پیدا می‌شود، از دکتر و مهندس و انسان شریف تا دزد و قاچاقچی و انسان پست. همه اینها خدا را قبول دارند و هرکدام او را به گونه ای صدا می‌زنند، در حالی که خدای همه آنها یکسان است.


مفهوم شیطان

یک نظریه وجود دارد که در دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم، چیزی به نام شیطان نداریم! در واقع زمانی که از خداوند متعال دور شویم و در زندگی خود او را فراموش کنیم، مفهومی به نام شیطان به وجود می‌آید! همانگونه که ما چیزی به نام رنگ مشکی در دنیای دیجیتال نداریم، در واقع وقتی هیچ رنگ و نوری وجود نداشته باشد، آنگاه است که رنگ مشکی حاصل می‌شود. نظر شما درمورد این نظریه چیست؟ در کامنت‌ها اعلام بفرمایین.


خدا چه رنگی است؟!

با توضیحات بند قبلی می‌توان نتیجه گرفت که خدا سفید است! زیرا که سفید سرچشمه همه رنگهاست و همه رنگها از آن مشتق میشوند. خدا، سبز یا آبی نیست! خدا سفید است که از همه رنگها تشکیل شده است، خدا مختص افراد خاصی از جامعه نیست، بلکه متعلق به همه انسانهای جامعه است و برای همه یکسان است.


درباره این طرح گرافیکی

این طرح از تایپوگرافی خدا با فونت نستعلیق در ادوبی فتوشاپ طراحی و در ادوبی دیمنشن رندر شده است، برای القای مفهوم من از دو رنگ متضاد سبز و قرمز استفاده کردم که بینننده را به فکر فرو وا می‌دارد، به خصوص که همه ما به خاطر تعلیمات دینی، خدا را هرگز قرمز فرض نمی‌کنیم. همین امر باعث درگیر کردن ذهن بیننده می‌شود و او را وادار به مطالعه کپشن می‌کند. در رابطه با خدا، توصیه میکنم کار دیگر بنده رو که مربوط به زنگار قلب هست رو مشاهده بفرمایین.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: شنبه 6 آبان 1402نمایش هفته : 20