خیال‌پردازی و دیگر هیچ

1400/07/01
نمایش: 2,467 پسند: 4 دیدگاه: 2 دریافت: 128
زمان خواندن: 2 دقیقه - پنجشنبه 1 مهر 1400

دنیای گرافیک از آن دست دنیاهاست که هیچ محدودیتی در آن وجود ندارد، تنها عاملی که می تواند یک طرح گرافیکی را محدود کند، توانایی های طراح است. در این مطلب تصمیم دارم درمورد خلاقیت که عنصری مهم در دنیای گرافیک است، مفصلا بحث کنم.

رندر جذاب سورئال در نرم افزار ادوبی دیمنشن
رندر جذاب سورئال در نرم افزار ادوبی دیمنشن

ایده‌های جذاب در شرایط و زمانهای مختلف به گونه‌های متفاوت به ذهن ما می‌آیند. برخی در هنگام قبل از خواب ذهنشان خلاق‌تر می‌شود، برخی هنگام صبح و... در واقع ذهن هر شخص در زمان های مختلف توانایی‌های متفاوتی دارد، باید این زمانها و شرایط را برسی کرد و از ذهن در  زمانهایی که ذهنمان بیشتر فعال است، بیشترین بهره را برای دست‌یابی به ایده‌های جذاب برد. مثلا اگر در هنگام ورزش ذهنتان خلاق‌تر می‌شود، سعی کنید در همان زمان به دنبال ایده‌های مورد نظرتان باشید نه در زمانها و شرایط دیگر.


خلاقیت در طراحی

یک طرح خلاقانه هیچگاه تکراری نمی‌شود و مثل طرح‌های غیرخلاقانه که پس از مدتی تکراری می‌شوند، جذابیت خود را به مرور زمان از دست نمی‌دهد. سعی کنید طرح‌هایتان را خلاقانه پروداکت کنید تا هر گاه آن ها را نگاه می‌کنید برایتان جذاب باشند و هیچگاه تکراری نشوند. نکته‌ای دیگر که درمورد خلاقیت وجود دارد، آن است که خلاقیت نیاز به ریاضت و سختی و تلاش دارد و بدون سختی نمی‌توان به طرحی خلاقانه دست یافت. این ریاضت و تلاش در دنیای سه بعدی بیشتر است و برای رسیدن به خلاقیت نیاز به صبر و تحمل بیشتری است.


درباره این طرح گرافیکی

این طرح با سعی و خطاهای بسیار زیاد حاصل شده است. در واقع ایده این طرح حین کار با نرم‌افزار حاصل شده نه قبل از آن و با تفکر، در هنگام ساخت این طرح به طور کاملا اتفاقی صفحه رو ریکورد می‌کردم پس از پایان کار متوجه شدم و ویدیو ریکورد را در نرم افزار افترافکتس تبدیل به یک تایم لپس کوتاه کردم که خیلی هم جذاب شد و از خودم ممنونم که فراموش کرده بودم نرم افزار ریکوردم رو خاموش کنم! بگذریم... بریم سراغ اصل مطلب یعنی سعی و خطا برای دست‌یابی به ایده؛ این روش خیلی سخت و طاقت فرساست و صبوری زیادی می‌طلبد و باید تا رسیدن به ایده مورد نظر، سعی و خطا کرد، یعنی اِلمانها، نورها و سایه‌ها و... رو آنقدر تغییر داد تا به نتیجه مطلوب رسید. اگر عشق خلاقیت در دنیای گرافیک هستید، می‌تونید پست پیچش رو در سایت ببرین و از خلاقیت استفاده شده در اون عشق کنین!

این طرح از صفر تا صد در نرم افزار ادوبی دیمنشن ساخته شده است، متریال آن هم از متریال شیشه رنگی موجود در این نرم افزار با چاشنی ادیت حاصل شده، امیدوارم لذت ببرید و همیشه تمرین خیال‌ پردازی را در برنامه زمانی زندگی خود قرار دهید. تقدیم به دوستان خوبم.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: سه‌شنبه 19 مهر 1401نمایش هفته : 9