آرت ورک تبریک نوروز سال 1403

1402/12/28
نمایش: 966 پسند: 3 دیدگاه: 2 دریافت: 5
زمان خواندن: 2 دقیقه - دوشنبه 28 اسفند 1402

آرت ورک تبریک نوروز و سال جدید، همانقدر که می‌تواند کلیشه‌ای و ساده باشد، می‌تواند خلاقانه، حرفه‌ای و خاص باشد. سال 1403 سال اژدهاست و بهتر است در طرح‌های گرافیکی تبریک سال نو، حتماً از اژدها استفاده شود.

طرح گرافیکی خلاقانه تبریک سال 1403 | سال اژدها، به همراه تم رنگی هلویی، رنگ ترند سال 1403
طرح گرافیکی خلاقانه تبریک سال 1403 | سال اژدها، به همراه تم رنگی هلویی، رنگ ترند سال 1403

از پرتکرارترین و پرتیراژترین طرح‌های گرافیکی مناسبتی می‌توان به آرت‌ورک‌های تبریک سال نو اشاره کرد. برای پی بردن به این موضوع می‌توانید یک جستجوی ساده در اینترنت انجام دهید. وقتی تعداد تکرار یک موضوع بالا می‌رود، تعداد خاصی از آنها تنها می‌توانند در خاطر ثبت شوند و بقیه از خاطر می‌روند.

سال نو را خدمت همه دوستان عزیزم تبریک عرض می‌کنم و بهترین آرزوها را برای شما دارم🌹


استفاده از رنگ سال

برای خاص‌تر شدن طرح گرافیکی تبریک سال نو، بهتر است از رنگ ترند سال در آن استفاده شود. برای مثال من برای نوروز سال 1402 از رنگ قرمز پرشین که رنگ ترند سال بود استفاده کردم و امسال نیز از هلویی صورتی استفاده کردم که رنگ ترند سال است. استفاده از رنگهای ترند سال باعث می‌شود تا حس تازگی و نو بودن بهتر به مخاطب انتقال یابد.


استفاده از حیوان سال

در تقویم‌های مختلف از جمله تقویم خورشیدی و چینی، هر سال با یک نام شناخته می‌شود. سال چینی تقریباً آغازش با سال خورشیدی در یک محدوده است و این باعث شده تا تعداد زیادی از سالها حیوان سال شمسی با حیوان سال چینی یکی شود. بهتر است در طرح‌های گرافیکی نوروزی حتماً از یکی از حیوانات سال چینی یا خورشیدی استفاده شود تا حس بهتر و جذاب‌تری برای بیننده ایجاد شده و او دید بهتری به سال جدید پیدا کند.


عدم استفاده از آبجکت‌های تکراری

چیزی که موجب می‌شود تا یک طرح گرافیکی در ذهن بیننده خاص به نظر برسد، عدم وجود کلیشه‌هاست. ذهن بیننده از سبزه و ماهی عید اشباء شده است و به همین خاطر به دنبال خلاقیت‌ها و متفاوت‌هاست. عدم استفاده از این اِلِمان‌های تکراری باعث اثرگذاری بیشتر یک طرح بر ذهن بیننده شده و تفاوت‌ها را می‌سازد.

آمار و ارقام بازدید سایت کپل آرت در سال 1402
آمار و ارقام بازدید سایت کپل آرت در سال 1402

جمع بندی موضوع آرت ورک نوروزی

برای خاص شدن یک طرح گرافیکی و حک شدن آن در ذهن مخاطب باید برای بیننده تفاوت ایجاد کرد و طرح‌های تکراری و کلیشه‌ای دوری کرد. به این منظور برای طراحی آرت ورک تبریک سال نو بهتر است تا از رنگ ترند سال و حیوان آن سال استفاده شود تا حس و حال سال نو و نوروز بیشتر برای بیننده تداعی شود.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: چهارشنبه 1 فروردیننمایش هفته : 21