پالت رنگ بنفش ارغوانی، خردلی و آبی درباری

1402/04/25
نمایش: 1,605 پسند: 2 دیدگاه: 0 بکارگیری: 212
زمان خواندن: 3 دقیقه - یکشنبه 25 تیر 1402

پالت رنگ بنفش ارغوانی، خردلی و آبی درباری، پالت رنگی بسیار جذاب و انرژی بخش است. رنگ بنفش ارغوانی نشان حس ثروت و اعتبار است. رنگ خردلی در این پالت رنگی نماد شور و حرارت است. رنگ آبی این پالت رنگی، آبی درباری است که بهترین رنگ برای القای حس اعتماد به ببیننده می‌باشد.

پالت رنگ بنفش ارغوانی، زرد خردلی، آبی یخی و آبی درباری، روانشناسی رنگ + کدها
پالت رنگ بنفش ارغوانی، زرد خردلی، آبی یخی و آبی درباری، روانشناسی رنگ + کدها

پالت‌های رنگی که دو رنگ از آنها کاملا در تضاد با یکدیگر باشند و اصطلاحاً رنگ مکمل یکدیگر باشند می‌توانند حس بی نظیری در مخاطب و بیننده ایجاد نمایند. یکی از جذاب‌ترین ترکیب‌های رنگی، ترکیب رنگهای بنفش ارغوانی و زرد خردلی است. این دو رنگ در پالت رنگ بنفش ارغوانی، خردلی و آبی درباری حس تضاد مناسبی ایجاد کرده‌اند. وجود تضاد رنگی در پالت رنگ از خستگی چشمان بیننده تا حد بسیار زیادی جلوگیری می‌کند. قبل از شروع بررسی روانشناسی این پالت رنگ، شما را به دیدن پالت رنگ بادمجانی و زرد دعوت می‌نمایم.


روانشناسی رنگ بنفش ارغوانی

رنگ بنفش باتوجه به طیف آن که تیره باشد یا روشن، معنای متفاوتی برای بیننده ایجاد می‌کند. اساساً رنگهای تیره خانواده بنفش مانند؛ بنفش بادمجانی ، بنفش ارغوانی و... بیشتر نماد ثروت، اعتبار و قدرت هستند و رنگهای روشن خانواده بنفش مانند؛ بنفش یاسی، بنفش ارکیده و... بیشتر نماد لطافت، مهربانی و عشق هستند که در میان بانوان طرفدار بسیار دارند.


روانشناسی رنگ زرد خردلی

خانواده رنگ زرد به طور کلی نماد شور و اشتیاق، انگیزه و خنده است. یکی از دلایلی که از این رنگ در بیمارستان‌ها استفاده می‌کنند، ایجاد شور و اشتیاق و انگیزه در بیمار و جلوگیری از افسردگی و ناراحتی اوست. رنگ زرد خردلی یکی از زیباترین رنگ‌های زرد است که ارتباط تنگاتنگی با نارنجی دارد و بسیار حاوی انرژی و حرارت و انگیزه است. این رنگ از نارنجی ملایم تر است و در نگاه بلند مدت چشمان بیننده را آزرده نمی‌کند. رنگهای بنفش ارغوانی، بنفش ارکیده و آبی درباری از بهترین مکمل‌ها برای رنگ خردلی هستند.


روانشناسی رنگ آبی درباری

رنگ آبی درباری استفاده شده در پالت رنگ بنفش ارغوانی، خردلی و آبی درباری، رنگ تاکیدی است. این رنگ آمده است تا در کنار رنگهای مکملِ ارغوانی و خردلی نقش خود را ایفا کند. رنگ آبی درباری که خود نیز مکملی زیبا برای زرد خردلی است، باید به میزان اندک در این پالت رنگ استفاده شود، تا حس و حال کلی پالت رنگ را تحت وشعاع قرار ندهد. این رنگ به مانند رنگ ارغوانی، نماد اعتماد و پایداری است.


روانشناسی رنگ آبی یخی

رنگ روشن استفاده شده در این پالت رنگی با کد رنگ rgb(214,231,236) را تحت عنوان آبی یخی می‌شناسیم. این رنگ با طور ساده یک رنگ سفید در هم آمیخته با مقدار بسیار اندکی از رنگ آبی است. رنگ آبی یخی استفاده شده در این پالت رنگ، توازن بسیار مناسبی بین رنگهای گرم و سرد استفاده شده در این پالت رنگ ایجاد می‌نماید. از رنگ آبی یخی می‌توان برای رنگ پس زمینه استفاده نمود.


کاربرد پالت رنگ

اگر شما نیز از عاشقان ترکیب رنگ خردلی و بنفش ارغوانی هستید و دوست دارید از رنگ‌های متضاد و مکمل استفاده نمایید، پالت رنگ بنفش ارغوانی، خردلی و آبی درباری یکی از مناسب‌ترین انتخاب‌ها برای شماست. توازن در این پالت رنگ به صورت حرفه‌ای رعایت شده است و این پالت در عین حالی که حس اعتبار و ثروت و قدرت(ویژگی بنفش ارغوانی و آبی درباری)  را منتقل می‌سازد، حس شور و حرارت(ویژگی رنگ زرد خردلی) نیز به منتلقل می‌کند. از این پالت رنگی در وبسایت، طرح گرافیکی و رابط کاربری خود استفاده کرده و لذت ببرید.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: یکشنبه 25 تیر 1402نمایش هفته : 27