پالت رنگ گلبهی(کالباسی)، سبزآبی و کرمی

1402/06/03
نمایش: 11,762 پسند: 2 دیدگاه: 0 بکارگیری: 169
زمان خواندن: 3 دقیقه - جمعه 3 شهریور 1402

ترکیب رنگهای گلبهی(کالباسی) با رنگ سبزآبی، یکی از زیباترین و شاداب‌ترین ترکیب رنگهاست. رنگ سبزآبی نماد آرامش است و گلبهی نماد مهربانی و لطافت. پالت رنگ گلبهی(کالباسی)، سبزآبی و کرمی بسیار مناسب برای مخاطبان بانو است و از رنگهای شاد تشکیل شده است.

پالت رنگ گلبهی(کالباسی)، سبزآبی و کرمی و قهوه ای سوخته، روانشناسی رنگها + کد
پالت رنگ گلبهی(کالباسی)، سبزآبی و کرمی و قهوه ای سوخته، روانشناسی رنگها + کد

پالت‌های رنگ مناسب خانم‌ها باید دو ویژگی داشته باشند. اول اینکه؛ نسبت رنگ‌های شادشان بیشتر از تیره‌ها و کدرها باشد. دوم اینکه؛  حتما از رنگ‌های خانواده صورتی و بنفش در آنها استفاده شود زیرا که در میان بانوان بسیار پرطرفدار هستند. پالت رنگ گلبهی(کالباسی)، سبزآبی و کرمی هر دوی این ویژگی‌ها را دارد، هم نسبت رنگهای روشن آن بیشتر است و هم رنگ گلبهی (خانواده رنگ صورتی) در خود دارد.اگر شما نیز از عاشقان ترکیب رنگی صورتی و سبزآبی هستید پیشنهاد می‌کنم  پالت رنگ سرخابی و فیروزه‌ای را ببینید.


روانشناسی رنگ گلبهی(کالباسی)

تمامی رنگهای طیف خانواده صورتی یک ویژگی مشترک دارند که آن حس لطافت و احساس و نرمی است. رنگ‌های صورتی تیره‌تر علاوه بر موارد ذکر شده نماد عشق نیز هستند. رنگ گلبهی بسیار مورد علاقه بانوان است، رنگی ملایم است و در بلند مدت نیز چشم را آزرده نمی‌کند. یکی از زیباترین رنگ‌های متضاد مکمل برای صورتی گلبهی یا همان کالباسی رنگ سبزآبی است.


روانشناسی رنگ سبزآبی

همانگونه که از اسم رنگ سبزآبی مشخص است، این رنگ از ترکیب رنگهای سبز و آبی تشکیل شده است. رنگ آبی نماد اعتماد و پایداری است و رنگ سبز هم که به آرامشش مشهور است. رنگ سبزآبی هم حس آرامش سبز را دارد و هم حس اعتماد و پایداری و استواری را از رنگ  آبی. وجود رنگ سبزآبی در این پالت رنگی برای ایجاد تضاد و جلوگیری از یکنواختی پالت رنگ است. رنگ سبزآبی در این پالت رنگ، رنگ تأکیدی است. 


روانشناسی رنگ  کرمی

رنگ کرمی یکی از پر طرفدارترین رنگهای خانواده قهوه‌ای است. رنگ کرمی رابطه‌ای تنگاتنگ با رنگهای بژ و خاکی دارد. رنگ کرمی نماد آرامش، اورگانیک بودن، تواضع و فروتنی است. از آنجا که در این پالت رنگی از رنگ قهوه‌ای نیز استفاده شده است، وجود رنگ کرمی می‌تواند توازن این پالت رنگ را دوچندان کرده و ترکیب یکدست و دلچسبی برای بیننده ایجاد نماید. اگر شما نیز از عشقان ترکیب رنگی قهوه‌ای و کرمی هستید پیشنهاد می‌کنم پالت رنگ کرمی و قهوه‌ای را در کپل آرت ببینید.


روانشناسی رنگ  قهوه‌ای

پس از رنگهای سبز(رنگ درختان و گیاهان) و کرمی(رنگ خاک)، رنگ قهوه‌ای(تنه درختان) بیشترین رنگ طبیعت است. قهوه‌ای نماد اورگانیک بودن است. از آنجا که قهوه‌ای رنگ اصلی تنه درختان است، این رنگ حس آرامشی در خود نهفته دارد. استفاده از تم چوبی در منزل موجب می‌شود تا انسان حس آرامش بیشتری در خانه دریافت نماید. رنگ قهوه‌ای استفاده شده در پالت رنگ گلبهی(کالباسی)، سبزآبی و کرمی و قهوه ای، اندکی شبیه به قرمز نیز است که این رنگ به صورت عامه به قهوه‌ای سوخته نیز مشهور است.


موارد استفاده این پالت رنگ

اگر مخاطبان شما خانم هستند یا دوست دارید در طرح گرافیکی‌تان، وبسایتتان یا رابط کاربری اپلیکشین‌تان یا متریال دیزاین حس آرامش و امنیت را توأم با حس لطافت، مهربانی و زنانگی منتقل نمایید، یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شما پالت رنگ گلبهی(کالباسی)، سبزآبی، کرمی و قهوه ای سوخته  است. رنگ‌های این پالت رنگ با یکدیگر متضاد هستند و خبری از حس یکنواختی و تکراری بودن در آن نیست. تنها دقت نمایید که رنگ سبزآبی در این پالت رنگ تأکیدی است و باید از آن به میزان اندک استفاده نمایید تا توازن پالت رنگ بر هم نخورد.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: دوشنبه 13 شهریور 1402نمایش هفته : 285