پالت رنگ قرمز بلوطی و زرد خردلی

1402/11/06
نمایش: 608 پسند: 4 دیدگاه: 0 بکارگیری: 99
زمان خواندن: 3 دقیقه - جمعه 6 بهمن 1402

ترکیب رنگهای تیره و روشنی مانند قرمز بلوطی و زرد خردلی تضاد رنگی زیبایی برای بیینده ایجاد می‌نماید. قرمز و زرد از آن دست رنگهایی هستند که انرژی بالایی از خود ساطع می‌کنند. این ترکیب رنگی مناسب فصل پاییز و تابستان است.

پالت رنگ قرمز بلوطی و زرد خردلی، روانشناسی رنگها و کدها(Rgb, Cmyk, Hex)
پالت رنگ قرمز بلوطی و زرد خردلی، روانشناسی رنگها و کدها(Rgb, Cmyk, Hex)

طیف تیره خانواده رنگ قرمز مانند رنگ قرمز بلوطی بر خلاف قرمزهای روشن، میزان انرژی و شادابی کمتری دارد و در عوض رسمی‌تر است و حس عشق بیشتری در خود دارد. رنگ زرد خردلی یکی از پرطرفدارترین رنگهای خانواده زرد است که در میان آقایان و بانوان طرفدار بسیار دارد. رنگهای پالت رنگ قرمز بلوطی و زرد خردلی، کاملاً متضاد با یکدیگر و مکمل هستند، از این رو در نگاه بلند مدت بیننده را دچار آزردگی نمی‌کنند. پیش از شروع بررسی این پالت رنگ، شما عزیزان را به دیدن پالت رنگ خرمایی دعوت می‌کنم.


روانشناسی رنگ قرمز بلوطی

خانواده رنگ قرمز انرژی و حرارت بالایی در خود دارد. قرمز موجب افزایش هیجان و شور و شوق در افراد می‌شود. رنگهای قرمز روشن به مراتب انرژی بالاتری به نسب قرمزهای تیره مانند قرمز بلوطی دارند. رنگ قرمز بلوطی نماد عشق و اشتیاق است. بهتر است در کنار رنگ قرمز بلوطی از یک رنگ روشن در خانواده زرد مانند زرد خردلی استفاده شود تا تضاد رنگی مناسبی در پالت رنگ ایجاد شود.


روانشناسی رنگ  زرد خردلی

یکی از پرطرفدارترین رنگهای خانواده رنگ زرد، رنگ خردلی است. رنگهای خردلی و طلایی ارتباط تنگاتنگی بایکدیگر دارند. رنگ زرد خردلی بسیار مناسب برای افزایش روحیه و امید است. از بهترین مکمل‌های رنگ زرد خردلی می‌توان به قرمز  بلوطی اشاره کرد. زرد خردلی استفاده شده در این پالت رنگی، بسیار قوی است و انرژی بالایی دارد.


روانشناسی رنگ مشکی

رنگ مشکی یکی از  پرکاربردترین رنگها در پالت‌های رنگ است. تقریباً در 90 درصد مواقع، رنگ مشکی ، رنگ متن یا Foreground Color است. مشکی در میان قشر جوان امروزی بسیار طرفدار دارد. استفاده مشکی در مکان‌های مختلف، معانی متفاوتی به همراه دارد. برای مثال؛ گاهی مشکی نماد شیک بود است و گاهی نیز نماد غم و اندوه.


روانشناسی رنگ سفید

رنگ سفید از آن دست رنگهایی است که هیچ وقت از مد نمی‌اُفتد و همواره بروز و مورد پسند همه است. رنگ سفید نماد صلح و دوستی است. نگاه کردن به رنگ سفید مطلق در بلند مدت برای چشمان آزردگی ایجاد می‌کند، از این رو کوهنوردان از عینک دودی استفاده می‌کنند. رنگ سفید استفاده شده در این پالت رنگی با کد #f1f1f1 اندکی از سفید مطلق با کد #ffffff تیره‌تر است و برای چشمان آزردگی ایجاد نمی‌کند.


موارد استفاده این پالت رنگ

اگر هدف شما القای حس تحرک،  انرژی و حرارت به بیننده است، یکی از بهترین پالت‌های رنگی برای شما، پالت رنگ بلوطی و خردلی است. گفتنی است که در این پالت رنگ، تضاد خوبی بین رنگهای تیره و روشن ایجاد شده است تا جذابیت بالاتری برای بیننده ایجاد شود. استفاده از قانون 60، 30 و 10 در طراحی گرافیک را فراموش نفرمایید.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: جمعه 6 بهمن 1402نمایش هفته : 15